Newsy

Katarzyna Zielińska: Uwielbiam jeździć na rowerze. Pomaga mi to odciążyć głowę i pozbyć się stresu

2019-09-30  |  06:45

Aktorka przyznaje, że dużo czasu spędza na rowerze i jest to jej ulubiony środek lokomocji, który ułatwia życie, bo nie trzeba tracić czasu na zatłoczonych ulicach i bez problemu można go zaparkować niemal w każdym miejscu. Aktorka z przyjemnością organizuje wycieczki dla całej rodziny, gdyż w ten sposób mogą miło spędzić czas, dotlenić się i zrelaksować. Lubią zarówno przejażdżki po Warszawie, jak i po Beskidzie Sądeckim.

Na rowerze jeżdżę przeważnie z całą rodziną. Często w mieście zamieniam samochód na rower, jak np. jedziemy z dziećmi do fryzjera, jak tylko nie pada deszcz, nawet czasem jak pada, kropi, to siadamy na krzesełka i jedziemy do cioci Marylki, wujka Darka na rowerach kilka kilometrów – mówi agencji Newseria Lifestyle Katarzyna Zielińska.

Aktorka lubi zarówno poruszać się rowerem po stolicy, bo zapewnia jej to odpowiednią porcję ruchu i pozwala uniknąć korków, jak i wyjeżdżać poza miasto.

– Uwielbiam też Beskid Sądecki i właśnie się śmiejemy z mężem, że robimy sobie randki na rowerach, że wyjeżdżamy daleko. Uwielbiam ten środek lokomocji i to jest dla mnie sport, który uprawiam, choć nie lubię jeździć sama – mówi Katarzyna Zielińska.

Zielińska tłumaczy, że jazda na rowerze niewątpliwie przyczynia się do poprawy kondycji i korzystnie wpływa na sylwetkę, ale dla niej wartością dodaną jest to, że przede wszystkim pozwala zresetować umysł i się odstresować.

– Robię to bardziej dla głowy i ten rower jest dla odciążenia głowy, dla odciążenia stresu. I jak zastanawiam się, co pod wieczór robić, nawet o 19.00, mówię: Dobra, wsiadamy na rower i jedziemy do centrum i z powrotem ścieżkami rowerowymi. I jest chwila takiego fitnessu i relaksu, lepiej się śpi, można zjeść dużą kolację – mówi Katarzyna Zielińska.

Zielińska podkreśla, że jeździ na rowerze dopóty, dopóki pogoda pozwala. Kiedy jest trochę chłodniej, zakłada cieplejsze ubranie i korzysta ile może.

– Na razie w Polsce jest coraz dłuższy sezon letni, w tamtym roku prawie do listopada, więc ciepły dres, trampki i ruszam. A jak tak spadnie temperatura poniżej 10 stopni, to już jednak pożegnam się z nim na chwilę, zamienię na basen albo na coś równie ciekawego – dodaje Katarzyna Zielińska.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Tadeusz Müller (syn Magdy Gessler): Mama jest skarbnicą wiedzy medycznej. Gdy coś doradzi, człowiek zdrowieje

Syn Magdy Gessler tłumaczy, że prywatnie jest ona bardzo ciepłą, czułą i opiekuńczą osobą. Ponadto posiada wiedzę na temat dawnych przepisów leczniczych, które poprawiają odporność i pomagają pozbyć się różnych dolegliwości zdrowotnych. W konsekwencji, gdy Tadeusz Müller choruje, w pierwszej kolejności zwraca się po pomoc właśnie do swojej mamy. Restauratorka zawsze chętnie doradza i tłumaczy, co zrobić, by pozbyć się niechcianych objawów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Uroda

Zakupy kosmetyczne powinniśmy zaczynać od analizy składu. W codziennej pielęgnacji warto unikać wszystkiego, co pięknie pachnie i wspaniale się pieni

Zdaniem Marty Krupińskiej, autorki książki „#Polish beauty. Przewodnik naturalnej pielęgnacji dla Polek”, do najbardziej dobroczynnych składników pielęgnacyjnych należą antyoksydanty. Warto zaopatrzyć się w preparaty zawierające witaminy C i E, a także retinol czy kwas hialuronowy. Każdy z tych składników pomaga zachować zdrowy i promienny wygląd cery. Szefowa działu urody „Elle” tłumaczy, że kosmetyki, które nadmiernie się pienią i pięknie pachną, zazwyczaj pełne są sztucznych substancji.

Gwiazdy

Karolina Gilon: Widzę się w roli jurorki. Może zagram w filmie i poprowadzę festiwal muzyczny

Modelka nie kryje satysfakcji z tego, że jej kariera w Polsacie nabrała szybkiego tempa. W przyszłości chciałaby jeszcze sprawdzić się w roli gospodyni dużego festiwalu muzycznego i jurorki w talent show. Karolina Gilon ma w zanadrzu jeszcze wiele umiejętności, niewykluczone więc, że kiedyś zaprezentuje się na parkiecie „Tańca z gwiazdami” bądź w innym popularnym programie.