Newsy

Ilona Felicjańska: wątek miłosny w moim życiu jest tak genialny, że nadaje się na powieść

2017-01-30  |  06:55

Modelka planuje napisanie kolejnej książki. Będzie to publikacja opowiadająca historie kobiet biorących udział w projekcie (Nie)zależne. Gwiazda chce także wznowić książkę „Jak być niezniszczalną”, uzupełnioną o doświadczenia autorki z ostatnich miesięcy. Felicjańska nie wyklucza również, że w przyszłości napisze powieść o miłości na podstawie swojego obecnego związku.

Jedyna powieść w dorobku Ilony Felicjańskiej ukazała się w styczniu 2013 roku. Był to thriller erotyczny zatytułowany „Wszystkie odcienie czerni”. Po debiucie literackim modelka poświęciła się całkowicie pisaniu książek o charakterze poradnikowym skierowanych do osób borykających się z uzależnieniami. Gwiazda nie zamierza na razie wracać do powieści, nie wyklucza jednak, że napisze książkę z tego gatunku w przyszłości. Twierdzi, że inspiracji dostarcza jej nowy związek.

– Moja obecna sytuacja i wątek miłosny, jaki pojawił się w moim życiu, jest tak genialny, piękny i cudowny do tego, aby stworzyć powieść, że być może kiedyś wrócę do powieści, ale tylko tyle powiem na ten temat. Niech ta książka się pisze – mówi Ilona Felicjańska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Modelka planuje także napisanie książki „(Nie)zależne” przedstawiającej historie kobiet biorących udział w projekcie o tej samej nazwie. Skierowana będzie przede wszystkim do osób, które wciąż obawiają się przyznać do choroby alkoholowej lub problemów z odżywianiem i podjąć leczenie. Felicjańska chce, na przykładach uczestniczek projektu, pokazać im, że warto przełamać ten strach.

– Warto pracować nad sobą, warto się stać szczęśliwym człowiekiem, bo to my sami jesteśmy twórcami naszego życia i trzeba w to tylko uwierzyć i zacząć konstruować najpiękniejsze swoje życie mówi modelka.

Gwiazda zamierza również doprowadzić do wznowienia książki „Jak być niezniszczalną”, która ukazała się na rynku w 2014 roku. Jest to poradnik, w którym autorka radzi, jak wyjść z uzależnienia, a także dzieli się z czytelnikami własnym doświadczeniem z walki z chorobą alkoholową. Modelka twierdzi, że nakład książki został całkowicie wyprzedany, chce więc wydać ją ponownie w nieco zmienionej, bo uzupełnionej o najnowszą wiedzę i doświadczenie autorki, wersji.

– Jest to książka, która z dumą mogę powiedzieć, że terapeuci dają swoim pacjentom i która bardzo buduje, bardzo pomaga, bardzo wspiera. Jest głównie o alkoholu, o uzależnieniu, czym jest dla osoby uzależnionej, ale też dla całej jej rodziny – mówi Ilona Felicjańska.

Modelka twierdzi, że ma jeszcze wiele innych planów zawodowych na 2017 rok. Pierwsze jego miesiące zamierza poświęcić jednak na pracę nad obiema książkami.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Konsument

Tanie dekoracje do domu coraz poważniejszym problemem dla środowiska. Eksperci ostrzegają przed skutkami fast homeware

Sztuczne dekoracje kwiatowe, wiosenne wianki, puchate króliki, kurczaczki wielkanocne czy plastikowe świecidełka bożonarodzeniowe – ostatnie lata to prawdziwy boom na sezonowe dekoracje do domu. Trend ten znacząco zyskał na popularności w czasie pandemii, kiedy w domach pracowaliśmy i spędzaliśmy większość wolnego czasu, a podchwyciły go sklepowe marki, które wprowadziły do oferty taki asortyment i kuszą sezonowymi promocjami na niego. Eksperci podkreślają, że o ile w dekorowaniu domu nie ma nic złego, o tyle wybieranie tanich dekoracji i zmienianie ich co kilka tygodni czy miesięcy to trend szkodliwy i dla naszych portfeli, i dla środowiska. I porównują fast homeware do szkodliwości fast fashion, czyli taniej mody w naszych szafach.

Psychologia

Beata Pawlikowska: To wszystko, czego doświadczyłam w dżungli amazońskiej, wstrząsnęło mną i pokazało mi prawdę o sobie samej. To właśnie był początek zmian w moim życiu

Pisarka preferuje podróżowanie w pojedynkę. Lubi wyjeżdżać w trudne, niedostępne rejony świata, bo takie wyprawy są także podróżą w głąb siebie. Chociażby w dżungli amazońskiej przekonała się, że decyzje, jakie podejmujemy na różnych etapach naszego życia, wynikają właśnie z naszego postrzegania samych siebie i świata. A z kolei to postrzeganie zależy od podświadomych przekonań, które są naszym wewnętrznym programem wgranym w dzieciństwie. W swojej książce zatytułowanej „Kody podświadomości” podróżniczka tłumaczy, że jeśli ktoś podświadomie wierzy na przykład w to, że nie ma prawa do szczęścia i jest gorszy od innych, to jego życiowa droga będzie właśnie wiernym odbiciem tych przekonań.