Newsy

Kula do przygotowywania ryżu, obręcz do omletów czy pojemniki do gotowania jajek bez skorupki. Nowoczesne gadżety kuchenne ułatwiają pracę

2014-11-14  |  06:30

Przygotowywanie potraw i wykonywanie na pozór skomplikowanych czynności kuchennych może okazać się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze dzięki  specjalnym akcesoriom. Na rynku jest coraz więcej gadżetów, które zostały wyprodukowane z myślą o tych, którzy w kuchni chcą wykazać się kreatywnością, gotować bez przypalania i zachować nienaganny porządek.

– Jednym z takich ciekawych gadżetów jest kula do gotowania ryżu oraz różnych rodzajów kasz. Dzięki niej możemy odmierzyć sobie taką ilość produktu, jaka nam odpowiada, a nie taką, jaka jest w woreczku, a ryż nie przywiera do garnka. Po ugotowaniu kula ułatwia też odcedzanie wody – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Agata Korczak, specjalista ds. zakupów Black Red White.

Tym, którzy w kuchni nie czują się zbyt pewnie, przyda się również obręcz do smażenia jajek, która zapobiega rozlewaniu się jajka na patelni. Dużą popularnością cieszą się też inne niezwykle funkcjonalne gadżety z silikonu, np. formy do pieczenia ciast.

– To sposób na niebanalne śniadanie. Za pomocą obręczy możemy przygotować omlet czy jajko sadzone w kształcie kwiatka. Ponadto obręcz zapobiega rozlewaniu się jajka na patelni, ma wygodny uchwyt wykonany z silikonu, który jest odporny na wysokie temperatury. Możemy także użyć innego innowacyjnego urządzenia do gotowania jajek bez skorupek. Wystarczy, że rozbijemy jajko, wlejemy zawartość do pojemnika, wrzucimy do gotującej się wody lub wstawiamy do kuchenki mikrofalowej i od razu możemy smakować ugotowane bez skorupki jajko – tłumaczy Agata Korczak.

Każdej pani domu przydadzą się też nożyczki do cięcia ziół, szatkownica do warzyw czy zmiękczacz do mięsa. Takie gadżety zajmują niewiele miejsca, a sprawiają, że szereg kuchennych czynności można wykonać łatwiej i szybciej.

Często mamy problem z odmierzeniem odpowiedniej ilości składników do naszych dań. Rozwiąże nam go zestaw miarek połączonych ze sobą, dzięki czemu nie zagubią nam się w trakcie prac oraz będziemy mieć pewność, że ilość składników jest taka, jak w przepisie – wyjaśnia Agata Korczak.

Gadżety są nie tylko funkcjonalne, lecz także ze względu na ciekawe kształty i kolory ładne, dlatego mogą być niebanalną ozdobą każdej kuchni i doskonałym prezentem dla znajomych.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.