Newsy

M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd

2024-11-04  |  06:21

Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.

Maja Klajda przyznaje, że kiedyś chciała się zająć medycyną estetyczną, jednak ostatecznie, ze względu na różne okoliczności, nie wybrała tej ścieżki kariery. Nie żałuje jednak, że zmieniła plany, bo czuje, że teraz jest we właściwym miejscu i chce się spełniać jako psycholog.

– Już nie myślę o medycynie estetycznej, choć teraz jest to dość popularny zawód. Po prostu w pewnym momencie poczułam, że ciągnie mnie do psychologii, ale też mogę powiedzieć szczerze, że rozszerzona chemia mnie pokonała w liceum, bo jednak jestem bardziej humanistką – mówi agencji Newseria Lifestyle Maja Klajda.

Miss Polonia 2024 uważa, że zabiegi medycyny estetycznej niewątpliwie pomagają zadbać o urodę, zachować młody wygląd skóry, a także poprawić sobie rysy twarzy czy nawet usunąć blizny, ale we wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek.  

– To jest po prostu wybór każdego człowieka, czy chce zaingerować w swój wygląd. Wszystko jest dla każdego, tylko z umiarem. Też nie sprowadzałabym medycyny estetycznej tylko do poprawiania stricte urody, ale może też wyleczenia jakiegoś swojego kompleksu, może blizny z jakiegoś wypadku – mówi Maja Klajda.

Częstymi bywalczyniami gabinetów medycyny estetycznej są celebrytki. Nie wszystkie jednak mają odwagę później przyznać się do tego, że tu i ówdzie zostało coś poprawione.

– Jestem po prostu po stronie prawdy, kłamanie nie jest w porządku, jeżeli mówi się, że się nie korzysta, a się korzysta. A z drugiej strony nie wiem też, czy propagowanie tego jest w porządku, żeby tak namawiać. Myślę, że każdy powinien mieć wpływ na to, co sam robi ze sobą. Ja na ten moment nie korzystam z medycyny estetycznej – dodaje Miss Polonia 2024.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Problemy społeczne

Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.

Gwiazdy

Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.