Newsy

Maciej Musiał: Trzeba się przytulać 4 h dziennie, bo to redukuje stres. Mam misia i do niego się przytulam

2019-09-24  |  06:17

Zdaniem Macieja Musiała zbawienny wpływ na nasze samopoczucie i redukcję negatywnych emocji ma przytulanie się zarówno do bliskich osób, jak i do ulubionych pluszaków. Gwiazdor „Rodzinki.pl” zdradza, że w jego łóżku honorowe miejsce zajmuje miś, którego tuli zawsze, gdy tylko ma gorsze chwile i potrzebuje ukojenia.

Chcąc nie chcąc Maciej Musiał zupełnie niespodziewanie stał się ekspertem od przytulania. A wszystko zaczęło się od wpisu na Instagramie, w którym zachęca do takiej formy bliskości.

– Trzeba się dużo przytulać – dziennie 4 godziny i wtedy to rzeczywiście redukuje stres. Można też to połączyć, nie trzeba w ciągu dnia, można tak w trakcie nocy, np. tak zasnąć przytuleni i moim zdaniem to pomaga. Ja na przykład mam takiego misia i do niego się przytulam – mówi agencji Newseria Lifestyle Maciej Musiał.

Aktor nie ukrywa, że kwestia przytulania niezmiernie go zafrapowała i postanowił zgłębić temat. Nie dość, że praktykuje, to także systematycznie poszerza swoją wiedzę. Zapewnia też, że gdy będzie miał już komplet informacji, podzieli się nimi z fanami.

– Trzeba sprawdzić w ogóle genezę przytulania. Myślę, że sięga jakichś czasów starożytnych. Sprawdzimy to. Prowadzę badania, założyłem „instytut przytulania” i piszę książkę o przytulaniu. Pewnie kilka też piosenek wydam, może nakręcę jakiś film o przytulaniu – mówi Maciej Musiał.

Na razie aktor promuje przytulanie na portalach społecznościowych i życzy swoim fanom dużo czułości na każdy dzień.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.