Newsy

Maciej Musiał: Żyjemy w złotym wieku telewizji, filmu i kontentu. Warto próbować swoich sił także za granicą

2019-11-18  |  06:17

Aktor tłumaczy, że obecnie najważniejszy jest dla niego skończenie studiów w Krakowie. Po powrocie do Warszawy nadal będzie próbował swoich sił w aktorstwie. Nie wyklucza także udziału w zagranicznych produkcjach. Jak podkreśla, już podejmuje w tym kierunku pewne kroki.

– Skupiam się na zakończeniu moich studiów. Jestem już czwarty rok w Krakowie, tam żyję, mieszkam, studiuję. Zakończeniem każdej szkoły teatralnej jest dyplom, który jest spektaklem. W moim przypadku jest to „Burza” Szekspira z Grzegorzem Jarzyną. To jest pewien etap i chcę go zamknąć, więc na tym się skupiam – mówi agencji Newseria Maciej Musiał.

Musiał liczy na to, że nie będzie narzekał na brak propozycji zawodowych. Jego zdaniem w obecnych czasach, mając w kieszeni taki dyplom, można się spełniać na różnych płaszczyznach.

– Wydaje mi się, że żyjemy w złotym wieku telewizji, filmu i kontentu, który tworzy zapotrzebowanie na bardzo dużą liczbę aktorów i że warto dzisiaj próbować swoich sił, nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Trudno to zaplanować, można o tym marzyć. Ja o tym marzę, robię ku temu pewne kroki. Czy wyjdzie? Zobaczymy – mówi Maciej Musiał.

Aktor znany z roli Tomka Boskiego w serialu Rodzinka.pl nie wyklucza też dalszej edukacji. Możliwe, że będzie kontynuował kierunek studiów, który wybrał zaraz po maturze.

– Zanim poszedłem do szkoły teatralnej, studiowałem filozofię i bardzo, bardzo ją cenię, bo tak jak w zależności od tego, gdzie postawimy kamerę dzisiaj tutaj i spojrzymy na tę sytuację za nami, tak można to inaczej opowiedzieć, tak filozofia uczy stawiania takich kamer, tylko w życiu i patrzenia na każdą sytuację z innej perspektywy. I ten rok dał mi dużo, ale wydaje mi się, że dłuższe studia mogły dać mi jeszcze więcej, więc kto wie, może. Ale też nie deklaruję się w żaden sposób – mówi Maciej Musiał.

Obecnie Maciej Musiał jest jednym ze współprowadzących talent show „The Voice of Poland”. Został też wraz z Magdaleną Cielecką i Jarosławem Kuźniarem ambasadorem kampanii „Success is a blend” zainicjowanej przez markę Chivas. W ramach kampanii podejmuje dyskusję na temat sukcesu. Aktor podkreśla, że dla niego składową sukcesu są marzenia, które go napędzają oraz motywują do działania.

– Zawsze warto wyznaczać sobie cele i je realizować. Nie przejmować się brakiem wiary innych w naszą wizję ani niepowodzeniami, ale wyciągać z nich wnioski. A przede wszystkim, żeby wpuszczać w siebie tylko dobro i patrzeć w stronę światła. Bo tam, gdzie patrzymy, tam idziemy. A przy okazji kibicować innym w ich podróży – mówi Maciej Musiał.

Czytaj także

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Handel

Sieci handlowe i producenci żywności wycofują jaja z chowu klatkowego. Już co trzecie opakowanie jaj pochodzi z chowów alternatywnych

Niemal 75 proc. Polaków negatywnie ocenia hodowlę klatkową. Podobny odsetek uważa, że firmy powinny publicznie informować o postępach w wycofywaniu jaj klatkowych. W ślad za rosnącą świadomością społeczną firmy coraz częściej rezygnują ze sprzedaży jaj od kur w klatkach. Do końca 2023 r. 161 firm działających w Polsce, w tym wszystkie największe sieci sklepów, zobowiązało się wycofać jaja klatkowe, a ponad 39 proc. z nich wdrożyło już swoje zobowiązania w życie – wynika z raportu Stowarzyszenia Otwarte Klatki i Fundacji Alberta Schweitzera.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja coraz bliższa ludzkiemu sposobowi przyswajania wiedzy. Naukowcy opracowali model, który uczy się języka tak jak dzieci

Naukowcy z Uniwersytetu Nowojorskiego opracowali model uczenia maszynowego, który naśladuje sposób, w jaki dzieci uczą się języka. Wykorzystując nagrania wideo i audio rejestrowane z perspektywy małego dziecka, model z powodzeniem nauczył się dopasowywać słowa do odpowiadających im obrazów. Wysoka, dwukrotnie większa niż w przypadku dużo większych modeli skuteczność pozwala przypuszczać, że jesteśmy bliscy zrozumienia tego, w jaki sposób dzieci zaczynają rozumieć język i go używać. Dotychczas poruszaliśmy się w obszarze niepotwierdzonych, a jedynie uprawdopodobnionych teorii.