Newsy

Magdalena Antosiewicz: Teraz Polki mniej kupują. Coraz bardziej zwracają uwagę na jakość, a nie na ilość

2023-03-08  |  06:21

Blogerka ma wielką słabość do różnych ubrań, ale jak zdradza – bardzo częstym wyborem są dresy, bo przekonała się, że są one nie tylko wygodne, ale w odpowiednim zestawieniu mogą również być seksowne i eleganckie. W jej szafie pojawiło się więc sporo modeli, które chętnie zakłada na różne okazje. Lubi też, kiedy codzienne stylizacje mają nutkę ekstrawagancji, więc wzbogaca je oryginalnymi dodatkami. Najbliższe miesiące będą dla Magdaleny Antosiewicz bardzo intensywne. Czeka ją bowiem nie tylko sporo projektów zawodowych, ale również przeprowadzka do nowego, wymarzonego domu.

W pandemii dresy zdecydowanie podbiły świat mody i stały się źródłem wielu inspiracji. Już nie są zarezerwowane tylko na sale ćwiczeń, spacer z psem czy domowe porządki. Teraz to must have każdej kobiety, która lubi podążać za trendami. Magdalena Antosiewicz przekonuje, że tę część garderoby można zestawiać niemal ze wszystkim.

– Kocham sportową elegancję. Uwielbiam dresy i cieszę się, że wróciły one do łask, że nosimy je również w wersji eleganckiej, że zakładamy do nich szpilki. Pandemia pokazała to, że Polki, ale nie tylko, stawiają na wygodę, ale również na jakość, na dobre tkaniny – mówi agencji Newseria Lifestyle Magdalena Antosiewicz.

Jej zdaniem ten trend utrzymuje się nadal. Wysoka inflacja i rosnące niemal z dnia na dzień ceny sprawiły, że decyzje zakupowe, zwłaszcza te dotyczące ubrań, są bardziej przemyślane.

– Teraz Polki mniej kupują, ale bardziej inwestują w dobre jakościowo ubrania. Myślę, że teraz będzie taka moda, takie slow fashion, i wydaje mi się, że coraz bardziej zwracamy uwagę na jakość, a nie na ilość – mówi.

Jeśli natomiast chodzi o sprawy zawodowe, to blogerka przekonuje, że zupełnie nie ma czasu na odpoczynek. To już kolejny miesiąc z rzędu, w którym realizuje wiele projektów. Jej kalendarz dosłownie pęka w szwach.

– Myślałam, że w styczniu odpocznę po intensywnym listopadzie i grudniu, bo w tym czasie influencerzy naprawdę mają mnóstwo pracy, ale rok zaczął się intensywnie, dużo współprac kosmetycznych, dużo modowych. A z kolei prywatnie angażuje mnie przeprowadzka do nowego domu, więc to jest totalnie coś nowego, coś, na co czekałam tyle lat i co tyle lat budowałam. Zatem nowy rok zaczął się intensywnie, ale myślę, że będzie lepszy niż tamten – mówi Magdalena Antosiewicz.

Blogerka wierzy jednak, że mimo natłoku obowiązków znajdzie czas na regularną aktywność fizyczną, która zapewnia jej znakomitą kondycję i pozwala naładować życiowe akumulatory.

– Najprostszym sposobem na cudowną sylwetkę jest szczęście, ale również sport i dieta. Możemy w to jeszcze wliczyć zabiegi i myślę, że jest sukces – dodaje.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Edukacja

Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.