Mówi: | Magdalena Antosiewicz |
Funkcja: | blogerka |
Magdalena Antosiewicz: Teraz Polki mniej kupują. Coraz bardziej zwracają uwagę na jakość, a nie na ilość
Blogerka ma wielką słabość do różnych ubrań, ale jak zdradza – bardzo częstym wyborem są dresy, bo przekonała się, że są one nie tylko wygodne, ale w odpowiednim zestawieniu mogą również być seksowne i eleganckie. W jej szafie pojawiło się więc sporo modeli, które chętnie zakłada na różne okazje. Lubi też, kiedy codzienne stylizacje mają nutkę ekstrawagancji, więc wzbogaca je oryginalnymi dodatkami. Najbliższe miesiące będą dla Magdaleny Antosiewicz bardzo intensywne. Czeka ją bowiem nie tylko sporo projektów zawodowych, ale również przeprowadzka do nowego, wymarzonego domu.
W pandemii dresy zdecydowanie podbiły świat mody i stały się źródłem wielu inspiracji. Już nie są zarezerwowane tylko na sale ćwiczeń, spacer z psem czy domowe porządki. Teraz to must have każdej kobiety, która lubi podążać za trendami. Magdalena Antosiewicz przekonuje, że tę część garderoby można zestawiać niemal ze wszystkim.
– Kocham sportową elegancję. Uwielbiam dresy i cieszę się, że wróciły one do łask, że nosimy je również w wersji eleganckiej, że zakładamy do nich szpilki. Pandemia pokazała to, że Polki, ale nie tylko, stawiają na wygodę, ale również na jakość, na dobre tkaniny – mówi agencji Newseria Lifestyle Magdalena Antosiewicz.
Jej zdaniem ten trend utrzymuje się nadal. Wysoka inflacja i rosnące niemal z dnia na dzień ceny sprawiły, że decyzje zakupowe, zwłaszcza te dotyczące ubrań, są bardziej przemyślane.
– Teraz Polki mniej kupują, ale bardziej inwestują w dobre jakościowo ubrania. Myślę, że teraz będzie taka moda, takie slow fashion, i wydaje mi się, że coraz bardziej zwracamy uwagę na jakość, a nie na ilość – mówi.
Jeśli natomiast chodzi o sprawy zawodowe, to blogerka przekonuje, że zupełnie nie ma czasu na odpoczynek. To już kolejny miesiąc z rzędu, w którym realizuje wiele projektów. Jej kalendarz dosłownie pęka w szwach.
– Myślałam, że w styczniu odpocznę po intensywnym listopadzie i grudniu, bo w tym czasie influencerzy naprawdę mają mnóstwo pracy, ale rok zaczął się intensywnie, dużo współprac kosmetycznych, dużo modowych. A z kolei prywatnie angażuje mnie przeprowadzka do nowego domu, więc to jest totalnie coś nowego, coś, na co czekałam tyle lat i co tyle lat budowałam. Zatem nowy rok zaczął się intensywnie, ale myślę, że będzie lepszy niż tamten – mówi Magdalena Antosiewicz.
Blogerka wierzy jednak, że mimo natłoku obowiązków znajdzie czas na regularną aktywność fizyczną, która zapewnia jej znakomitą kondycję i pozwala naładować życiowe akumulatory.
– Najprostszym sposobem na cudowną sylwetkę jest szczęście, ale również sport i dieta. Możemy w to jeszcze wliczyć zabiegi i myślę, że jest sukces – dodaje.
Czytaj także
- 2025-05-06: Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań
- 2025-04-04: W drugiej połowie roku do sprzedaży trafi najinteligentniejszy Mercedes. W pełni elektryczny CLA jest krokiem do całkowitej dekarbonizacji produkcji
- 2025-05-09: Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
- 2025-04-09: Kajra: Nie mam problemu z tym, żeby zakładać te same ubrania wiele razy lub łączyć w inny sposób. Kupuję mało rzeczy, nie lubię wybierać i przymierzać
- 2025-04-24: Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
- 2025-05-08: Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę
- 2025-04-29: Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie
- 2025-05-12: Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
- 2025-04-11: Klaudia Zioberczyk: Święta wiążą się z tym, że się kupuje masę ubrań i jedzenia. Ja w tym roku postawię na minimalizm
- 2025-05-05: Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.