Newsy

Magdalena Lamparska: Macierzyństwo nauczyło mnie miłości bezwarunkowej i cierpliwości. Rodzina jest dla mnie fundamentem

2023-12-06  |  06:21

Zdaniem aktorki Alicja z nowej produkcji Tomasza Mandesa zatytułowanej „Cały ten seks” to kobieta ze wszech miar wyjątkowa – ciepła, wrażliwa, uczuciowa, ale w gruncie rzeczy bardzo nieszczęśliwa, bo mimo wielu prób nie może zostać mamą. Magdalena Lamparska doskonale rozumie rozgoryczenie swojej bohaterki, bo ma świadomość, jak wiele radości daje kobiecie macierzyństwo. Dla niej samej rodzina to fundament, który pomaga przetrwać wszystkie życiowe zawirowania.

Komedia romantyczna „Cały ten seks” opowiada historię sześciu par, które są na różnych etapach związku i zmagają się z szeregiem wyzwań oraz rozmaitych problemów. Wśród nich są: Alicja i Robert (w tych rolach Magdalena Lamparska i Piotr Witkowski) desperacko próbujący począć dziecko.

– W filmie „Cały ten seks” wcielam się w postać Alicji. Miałam ogromną potrzebę opowiedzenia jej jako bohaterki, bo ona jest dla mnie taką everymanką. Chciałam po prostu pokazać w niej ciepłą, wrażliwą, dobrą dziewczynę, której ogromnym marzeniem jest to, żeby zostać mamą i to właśnie macierzyństwo jest dla niej celem, spełnieniem, a nie na przykład śledzenie trendów. Bardzo zależało mi właśnie na tym, żeby pokazać kobietę, która po prostu tworzy ognisko domowe i  w tym odnajduje swoje szczęście – mówi agencji Newserii Lifestyle Magdalena Lamparska.

Aktorka nie ukrywa, że bardzo podoba jej się postać Alicji. Ceni jej system wartości, sposób okazywania uczuć i determinację w walce o spełnienie największego życiowego marzenia. Przyznaje też, że budując tę rolę, utożsamiała się ze swoją bohaterką, bo dobrze wie, co może czuć kobieta w jej sytuacji.

– Zawsze staram się tworzyć moje postacie tak, że dużą część biorę z siebie, a poza tym Alicja jest mi bardzo bliska, dlatego że też bliskie jest mi macierzyństwo. I w jej historii to, że ona nie może zostać mamą, bardzo we mnie rezonowało, bo sama jestem mamą i uważam, że jeżeli kobieta bardzo chce nią być, a nie może, to jest to ogromny ból serca. I po prostu czując to, co daje mi macierzyństwo, domyślam się, jaki to może być deficyt i brak – podkreśla.

Magdalena Lamparska jest mamą sześcioletniego Tymoteusza i rocznej Mili. Jak przyznaje, wychowanie dzieci to dla niej najważniejsza rola życia.

– Macierzyństwo nauczyło mnie definicji, czym jest miłość bezwarunkowa, czym jest cierpliwość, ale też na pewno pokazuje to, co jest ważne w życiu i przy różnych problemach czy jakichś zawirowaniach. Zawsze ten fundament i rodzina są dla mnie kluczowe – dodaje aktorka.

Komedia „Cały ten seks” miała premierę 10 listopada w Amazon Prime Video. To pierwsza polska komedia produkcji własnej Amazon Prime. 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Farmacja

Bezpieczeństwo w polskich szpitalach pozostawia wiele do życzenia. Dotyczy to zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego

W Polsce nie ma pełnych danych dotyczących liczby błędów medycznych i zdarzeń niepożądanych w szpitalach i placówkach ochrony zdrowia. Wynika to m.in. z faktu, że ponad 70 proc. z nich nie prowadzi elektronicznego rejestru takich zdarzeń. W wielu placówkach brakuje także bezpiecznego sprzętu i procedur dotyczących np. przygotowywania leków cytotoksycznych przez personel medyczny. Dlatego Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali podkreśla konieczność wdrożenia kryteriów niezbędnych dla poprawy bezpieczeństwa w placówkach medycznych, które powinny zostać uwzględnione we wskaźnikach jakości w opiece zdrowotnej.

Żywienie

Joanna Liszowska: W tłusty czwartek zawsze ten jeden pączek na szczęście jest wskazany. Ale nie trzeba się objadać, żeby potem nie mieć wyrzutów sumienia i brzuch nie bolał

Gwiazdy przyznają, że w tłusty czwartek pokusie skosztowania pączka czy faworka trudno się oprzeć. Joanna Liszowska na razie jednak nie potrafi powiedzieć, czy skończy się tylko na jednej sztuce. Z kolei Maja Sablewska ze względu na nietolerancję glutenu musi zachować umiar. Anna Jurksztowicz natomiast jest w teamie faworki i z doświadczenia wie, że uzależniają od pierwszego kęsa, aż nie można przestać ich jeść.