Newsy

Magdalena Mielcarz: praca z kobietami doświadczonymi przez los jest dla mnie dotknięciem prawdziwego życia

2017-11-16  |  06:38

Gwiazda chce mocniej pomagać kobietom w trudnej sytuacji życiowej. Zaangażowała się więc w pracę na rzecz schroniska dla bezdomnych kobiet, co daje jej ogromną satysfakcję i pozwala doświadczyć prawdziwego życia. Zdaniem wokalistki osoby zamożne mają obowiązek wspierać tych, dla których los okazał się mniej łaskawy.

Magdalena Mielcarz od kilkunastu miesięcy pracuje jako wolontariuszka w Alexandra House w Los Angeles. Jest to schronisko dla bezdomnych kobiet,  które zapewnia swoim podopiecznym nie tylko dach nad głową, lecz także realne wsparcie w powrocie do normalnego życia. Pomoc znajdują w nim ofiary przemocy domowej i seksualnej.

– To jest coś niesamowitego, chodzę tam spotykać się z tymi kobietami, gotuję im obiady, potem siedzimy, gadamy i to jest niesamowite mówi Magdalena Mielcarz agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda twierdzi, że praca w schronisku jest dla niej czymś w rodzaju dotknięcia prawdziwego życia. Zdaje sobie sprawę z tego, jak niewiele trzeba, by znaleźć się w równie tragicznej sytuacji jak jej podopieczne. Wokalistka nie ukrywa, że gdy patrzy na doświadczone przez los kobiety i ich dzieci, nachodzą ją myśli o zaskakujących kolejach ludzkiego losu.

– To mogłyby być moje dzieci, to mogłabym być ja, gdyby życie mi się inaczej potoczyło. Akurat im się tak potoczyło, że może trafiły na partnera, który był po prostu fatalny i musiały uciekać z dwójką dzieci – mówi Magdalena Mielcarz.

Wokalistka jest przekonana, że osoby zdrowe i zamożne mają moralny obowiązek wspierania ludzi, którym gorzej powiodło się w życiu. Ona sama zamierza w przyszłości jeszcze mocniej zaangażować się w pomoc kobietom i dzieciom, ma bowiem poczucie, że jest to coś naprawdę ważnego. Stanowi też dla niej źródło ogromnej życiowej satysfakcji.

– Widzę siebie idącą w tym kierunku, angażującą się właśnie w tematy związane z kobietami, z dziećmi. Leży mi to głęboko na sercu – mówi Magdalena Mielcarz. – Uważam, że ludzie, którzy mają dach nad głową, rodzinę, którzy mają na chleb, mają obowiązek pomagać ludziom, którym jest gorzej, którym życie naprawdę rzucało kłody pod nogi. 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Problemy społeczne

Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

Media

Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.