Newsy

Makijaż do pracy powinien być dostosowany do jej charakteru. Najbardziej uniwersalny jest naturalny makijaż

2014-06-23  |  06:30

Makijaż to kluczowy element oficjalnego wyglądu. Ten do pracy powinien przede wszystkim uwzględniać jej typ. W większości przypadków sprawdzi się makijaż oparty na naturalnych kolorach i świetlistej cerze. Pożądany jest efekt wypoczętej, promiennej skóry. Do jego uzyskania potrzebny jest przede wszystkim odpowiednio dobrany podkład i rozświetlacz. Kosmetyki, którymi wykonywany jest makijaż do pracy powinny odznaczać się wysoką trwałością, aby nie trzeba było robić zbyt częstych poprawek.

Podstawową zasadą przy doborze makijażu biznesowego, powinno być dopasowanie go do wymagań pracodawcy i obowiązującego w miejscu pracy dress code’u. Poza tym makijaż powinien odzwierciedlać indywidualne upodobania, jednak w granicach rozsądku – krzykliwe kolory należy zostawić na wieczór lub przemycić w postaci akcentów. Zawsze sprawdzonym wyborem jest podkreślenie atutów urody w oparciu o neutralny makijaż w stylu no make up.

 – Najbardziej uniwersalnym makijażem biznesowym jest ten, który jest naturalny. Według mnie warto postawić na cerę, która będzie idealnie ujednolicona. Musimy postawić na podkład, który będzie idealnie dostosowany do potrzeb skóry, a do tego nie będzie ważył się w ciągu dnia. Bardzo dobrze jest mieć ze sobą bibułki matujące. Kolejną rzeczą, o której warto pamiętać, jest odpowiednie rozświetlenie twarzy. Przyda się więc rozświetlacz – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Małgorzata Smelcerz, makijażystka Sephora. 

Rozświetlenie twarzy to kluczowy element promiennego, świeżego wyglądu skóry. Jednak nie trzeba używać do tego celu wyłącznie rozświetlacza. Równie dobrze jak on sprawdzi się na przykład zwykły jasny, perłowy cień do powiek w różowym lub złotym odcieniu. Kości policzkowe można podkreślić również bronzerem lub różem – w zależności od typu karnacji. Wszystkie te zabiegi pozwolą uzyskać świetlisty makijaż.

Polecam używanie do wewnętrznego kącika oka kredki. Moim ostatnim odkryciem jest kredka w kolorze cielistym, która świetnie rozjaśnia spojrzenie. Nawet jeżeli mamy tylko kilka godzin snu za sobą, to możemy mieć gwarancję promiennego wyglądu. Kolejną rzeczą jest tusz do rzęs. Pomalowane rzęs zawsze dodaje nam świeżości i pominięcie tego elementu może być niezbyt korzystne zarówno na początku dnia, jak i wieczorem. Jeżeli chodzi o cienie, to warto jest bazować na neutralnych kolorach – dodaje Małgorzata Smelcerz.

Uzupełnieniem naturalnego makijażu powinny być delikatnie podkreślone usta – najlepiej wykorzystać błyszczyk bezbarwny lub w jasnym odcieniu. Jeśli ktoś nie może obejść się bez koloru, może sobie pozwolić na cienką kolorową kreskę tuż przy linii rzęs. Warto jednak pamiętać, że w miejscu pracy ceniony jest zazwyczaj profesjonalny wygląd, więc efekt jasnej, promiennej cery i oszczędny makijaż to najlepsze rozwiązanie.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.