Newsy

Marcelina Zawadzka: Bycie miss otwiera drzwi na nowe znajomości. Pojawiają się też propozycje udziału w programach telewizyjnych

2020-01-23  |  06:23

Miss Polonia 2011 podkreśla, że udział w tym konkursie piękności daje dużą szansę na zaistnienie w mediach i w show-biznesie. Jej samej wygrana otworzyła wiele drzwi, pomogła nawiązać znaczące znajomości i na dłużej związać się z telewizją. Dziś jest gwiazdą TVP. Widzowie mogą ją oglądać m.in. w „Pytaniu na śniadanie”.

Marcelina Zawadzka przyznaje, że na początku tytuł najpiękniejszej nieco ją onieśmielał. Została rzucona na głęboką wodę i gdyby nie pomoc fachowców, trudno byłoby jej odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

– Dostałam menadżerkę, która pomogła mi kierować moją karierą i mówiła, co i gdzie. Czasami oczywiście mówi bardzo stanowczo i wtedy odkładasz swoją tożsamość na półkę i musisz być na wszystkich galach, eventach i trochę nie wiesz, o co chodzi w tym wszystkim – mówi agencji Newseria Marcelina Zawadzka.

Miss Polonia 2011 wspomina, że po zdobyciu korony została zauważona przez producentów i wydawców różnych programów telewizyjnych. Najpierw była zapraszana do studia w roli eksperta, a później dostawała kolejne propozycje pracy. Prowadziła m.in. „Projektanci na start” dla Fox Life i „Dendżer” dla TVN Turbo. W 2015 roku została prezenterką Telewizji Polskiej. Była gospodynią magazynu „Lajk!”, kulinarnego show „Bake Off – Ale ciacho!” i „Bake Off Junior” oraz „The Voice of Poland”. Teraz jest współprowadzącą „Pytania na śniadanie” w TVP2. Występuje w parze z Tomaszem Wolnym. Za swoją pracę otrzymała Telekamerę 2017 w kategorii „Nadzieja telewizji”.

– Bycie miss na pewno otwiera drzwi na nowe znajomości, do tego, żeby pracować w telewizji, żeby cię zapraszali. Wtedy zaczęli mnie zapraszać do programów jako gościa na żywo, i do „Pytania na śniadanie”, ale i do „Dzień Dobry TVN”. To były różne programy i to było miłe, że taka dziewczyna z Malborka nagle może iść do telewizji, ktoś ją pyta o coś i chętnie jej słucha. Więc na pewno to jest ten początek, kiedy otwierają się twoje drzwi i szersza publiczność zwraca na ciebie uwagę – mówi Marcelina Zawadzka.

Prezenterka tłumaczy, że nie zastanawia się nad tym, jak potoczyłaby się jej kariera zawodowa, gdyby nie wzięła udziału w konkursie Miss Polonia.

– Pewnie byłoby inaczej, pracowałabym może dalej jako modelka albo nie. Nie wiem – mówi.

Marcelina Zawadzka ma na swoim koncie również udział w „Tańcu z gwiazdami” i „Dance, dance, dance”. W listopadzie ubiegłego roku poprowadziła galę finałową konkursu Miss Polonia 2019, a w grudniu „Sylwestra Marzeń” w Zakopanem.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Klaudia Carlos: Propozycja Kingi Dobrzyńskiej dotycząca „Pytania na śniadanie” sprawiła mi wielką radość i przyjemność. To dla mnie duży awans zawodowy

Gospodyni „Pytania na Śniadania” nie ukrywa, że angaż do tego formatu to dla niej duży zaszczyt i szansa na zawodowy rozwój. Jest więc ogromnie wdzięczna szefowej Kindze Dobrzyńskiej, że to właśnie ją wzięła pod uwagę i powierzyła to zadanie. Klaudia Carlos ma wieloletnie doświadczenie zawodowe i nie bierze sobie do serca krytyki widzów, którzy byli przyzwyczajeni do poprzedniej ekipy porannego programu. Nie chce także komentować zarzutów, które pojawiają się w sieci pod adresem nowych prowadzących

Handel

Handel odczuwa kryzys demograficzny. Pracownicy zagraniczni i automatyzacja sposobem na niedobór kadr

30 proc. firm handlowych uważa niedostępność pracowników za ważną lub bardzo ważną barierę w rozwoju – wynika z Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE z lipca br. Ponad dwukrotnie więcej uznało, że są nią wysokie koszty pracownicze. Brak kadr, który odczuwalny jest w wielu różnych branżach, często nawet mocniej niż w handlu, oznacza konieczność sięgania po pracowników z zagranicy oraz inwestowania w automatyzację.

Teatr

Aleksandra Popławska: Nadopiekuńczość i trzymanie dziecka pod parasolem ochronnym to przemoc psychiczna. Taka toksyczna relacja jak w spektaklu „Czułe słówka” to dobry temat dla psychologa

Najnowsza sztuka warszawskiego Och-Teatru przedstawia losy matki – przedwcześnie owdowiałej, ekscentrycznej Aurory i jej córki Emmy, która jak najszybciej chce wyjść za mąż, by uwolnić się od wpływu rodzicielki. Aleksandra Popławska, wcielająca się w rolę tej pierwszej, zaznacza, że kobiety łączy bliska, ale trudna, wręcz toksyczna więź. Jej zdaniem podobne relacje można zaobserwować również w polskich domach. Dlatego też, ta opowieść z przesłaniem powinna skłonić odbiorców do przemyśleń, bo być może jakieś sytuacje w ich rodzinach wymagają szybkiego uzdrowienia. Spektakl „Czułe słówka” powstał na podstawie jednego z najgłośniejszych amerykańskich filmów sezonu 1983/1984, jednak teatralna wersja została nieco zmodyfikowana.