Newsy

Marek Kaliszuk: Nawet jeśli gdzieś wyjeżdżam pod palmy, to codziennie biegam i chodzę na siłownię. Bez tego nie umiem już żyć

2021-08-09  |  06:27

Aktor nie wyobraża sobie już dnia bez porcji ulubionych ćwiczeń. Zapewnia więc, że taryfy ulgowej nie będzie nawet podczas urlopu. Bieganie i siłownia dają mu bowiem zastrzyk pozytywnej energii i pozwalają przetrwać największe kryzysy. Przyznaje, że mimo wakacji dużą frajdę sprawia mu również praca. W czasie lockdownu stęsknił się bowiem za sceną i aktywnością artystyczną.

Marek Kaliszuk podzielił wakacje na kilka etapów. Chciał bowiem mieć czas na to, by odwiedzić zarówno te miejsca w Polsce, do których ma sentyment, jak i odpocząć w jakimś egzotycznym, zagranicznym zakątku.

– Częściowo jestem już po jakichś tam wyjazdach urlopowych. Byłem już w Olsztynie – moim rodzinnym mieście, byłem kilka dni w Zakopanem, natomiast jeszcze przymierzam się do takiego wyjazdu zagranicznego, żeby po prostu położyć się na leżaku na słońcu przy basenie i nic nie robić, tylko korzystać z uroków lata. I nawet mam taki plan, żeby zupełnie odciąć się też od internetu, bo on jednak dużo czasu zabiera, a ja potrzebuję w głowie czystej przestrzeni, żeby sobie trochę oczyścić myśli – mówi agencji Newseria Lifestyle Marek Kaliszuk.

Aktor nie ukrywa też, że jest spragniony kontaktu z widzami. W najbliższym czasie będzie angażował się w różne projekty artystyczne.

– Chcę pracować, chcę śpiewać, wejść na scenę, grać, stanąć przed kamerą. Mam niedosyt po ostatnim długim okresie, kiedy niestety wszyscy mało pracowaliśmy. Mam na to duży apetyt. I właściwie to nie mogę powiedzieć, że jestem zmęczony, bo nie ma czym, bardziej może jestem zmęczony tym czekaniem na pracę, na teatr, na plan filmowy i na koncerty – mówi Marek Kaliszuk.

Artysta podkreśla, że jeśli dojdzie do skutku jego zagraniczny wyjazd, to będzie starał się spożytkować ten czas jak najlepiej. Nie zapomni przede wszystkim o ruchu, który ma zbawienny wpływ na kondycję. Potrzebuje go również psychika.

– Na ogół odpoczywam bardzo aktywnie, więc nawet jeśli gdzieś wyjeżdżam, to codziennie biegam. Szukam takich miejsc, gdzie jest siłownia, żebym mógł pójść coś potrenować, poćwiczyć. Natomiast ten tydzień urlopu, o którym myślę za granicą gdzieś nad basenem, oczywiście będzie tam dużo lenistwa, opalania się, korzystania ze słońca i łapania witaminy D, ale to nie znaczy, że nie będę rano po przebudzeniu szedł przez godzinę pobiegać. Ja to robię zawsze. Bez tego już nie umiem żyć – mówi aktor.

Również na swoim InstaStory Kaliszuk pokazuje, jak i gdzie ćwiczy, a także zachęca do podobnej aktywności swoich obserwatorów. Jednym tchem wymienia również korzyści płynące z regularnych treningów.

– Staram się zarażać ludzi energią, którą ja też czerpię z tego, że uprawiam sport. I namawiam wszystkich, żeby się ruszali w jakikolwiek sposób, czy to będzie joga, taniec, zumba, bieganie, siłownia, rower czy wspinaczka, cokolwiek. Uważam, że trzeba to robić, bo to bardzo dobrze działa na naszą głowę. Zwłaszcza teraz, w tym okresie, kiedy jednak mamy dużo negatywnych bodźców. Mnie to daje bardzo dużo radości, satysfakcji i też energii życiowej. Więc nawet jeśli pojadę na wakacje na ten przysłowiowy leżak pod parasol, to i tak będę biegał i chodził na siłownię – mówi.

Marek Kaliszuk nie ukrywa, że odprężenie, jakie daje mu regularna aktywność fizyczna, pomogło mu m.in. przetrwać lockdown i związany z nim zastój w branży artystycznej. Cieszy się więc, że od kilku tygodni, kiedy pandemia zwolniła, wszystko niemal wróciło do normy, trwają zdjęcia do różnych produkcji i próby do nowych spektakli. Wierzy też, że nic nie pokrzyżuje tych planów.

– Staram się być dobrej myśli i staram się mieć nadzieję, że nie będzie tak źle, jak było wcześniej. Więc nawet jeśli ta kolejna fala będzie, a pewnie będzie, to że nie będzie aż tak drastyczna dla nas i jednak nie skończy się to znowu takim totalnym zamknięciem. Bo myślę, że nie tylko nasza branża, ale wiele innych branż, podmiotów, osób, firm po prostu może się już z tego nie podnieść. Trzymam więc za nas wszystkich kciuki, żeby tak się nie stało – mówi aktor.

Podkreśla jednak, że nie chce snuć katastroficznych wizji i martwić się na zapas. Są bowiem sytuacje, na które nie mamy wpływu, i pozostaje nam cierpliwie czekać na dalszy ciąg wydarzeń.

– Staram się nie wyprzedzać tego, nie patrzeć w czarnych barwach, żyję tu i teraz, cieszę się dzisiejszą chwilą, że spotykam ludzi, że rozmawiamy. To są takie rzeczy, które mnie bardzo cieszą i cały czas próbuję jednak widzieć przyszłość w kolorowych barwach – zielonych, proekologicznych, że wszystko będzie dobrze. Staram się myśleć, że najgorsze jest za nami – dodaje Marek Kaliszuk.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Połowa Polaków nie potrafi odróżnić oryginalnego produktu od podróbki. Sklepy internetowe wdrożyły technologie blokujące nieautentyczne towary

Sprzedaż podrobionych produktów to jedno z najczęstszych oszustw w sieci. Z badań EUIPO wynika, że 14 proc. konsumentów w Polsce celowo kupiło podróbkę, a połowa miała problem z określeniem oryginalności zakupionego produktu. Klientom z pomocą idą sklepy internetowe. W ubiegłym roku technologie stosowane przez Amazon zablokowały globalnie sprzedaż 7 mln nieautentycznych towarów. Organizacje konsumenckie apelują z kolei do konsumentów o ostrożne podejście do niewiarygodnie niskich cen i zwracanie uwagi na detale.

Nauka

Uzdolnione psy tworzą złożone obrazy sensoryczne przedmiotów podobnie jak człowiek. Odkrycie może ułatwić badania nad talentem u ludzi

Naukowcy z Budapesztu zbadali grupę utalentowanych psów, które w odróżnieniu od większości swojego gatunku potrafią przyswoić nazwy ulubionych zabawek. Badanie przeprowadzone w ramach Family Dog Project dowodzi, że te psy mogą tworzyć obrazy mentalne przedmiotów – umieją powiązać nazwę danej zabawki z jej zapachem czy kształtem. To pierwsze na świecie badanie, które udokumentowało przypadki talentu u gatunku innego niż człowiek. Badanie może stanowić punkt wyjścia do lepszego zrozumienia tego, w jaki sposób tworzy się talent u ludzi.