Mówi: | Marysia Sadowska |
Funkcja: | wokalistka |
Maria Sadowska tworzy nowy projekt muzyczny. Wesprze młodych wokalistów
Wokalistka zaprosiła do współpracy młodych muzyków, m.in. uczestników programu „The Voice of Poland”. Chce w ten sposób zaszczepić w początkujących artystach zamiłowanie i zdolności do śpiewania na żywo. 27 lutego Maria Sadowska wystąpi z Kasią Malendą.
Nowy projekt Maria Sadowska tworzy we współpracy z warszawskim klubem The View. Do wspólnych występów na klubowej scenie zaprasza młodych wokalistów reprezentujących różne nurty muzyczne. Projekt oparty głównie na improwizacji ma odznaczać się dynamiką i oryginalnością. Sadowska twierdzi, że w ten sposób chce zaszczepić w początkujących artystach zamiłowanie do występów na żywo.
– Przez wiele lat śpiewałam live acty z didżejami. To byłam ja, Novika, było kilka osób w Polsce. Ale kontynuatorów nie ma tak wielu, więc staramy się w tych młodych ludziach zaszczepić ten rodzaj śpiewania – mówi Maria Sadowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Zdaniem artystki śpiew na żywo wymaga specjalnej techniki, polega bowiem głównie na improwizacji. Wokalista nigdy nie wie, co zagra mu DJ. Dlatego Sadowska rozpoczęła pracę nad nowym projektem, do którego zaprasza uczestników programu „The Voice of Poland”.
– Zapraszam młodych wokalistów z moich grup, żeby pośpiewali ze mną, żeby pośpiewali z didżejami i raz w miesiącu, w ostatnie soboty miesiąca, zapraszamy – mówi Maria Sadowska.
Wokalistka twierdzi, że w polskiej muzyce najbardziej ceni okres, w którym na listach przebojów królował funk. Podoba jej się również muzyka oparta na łączeniu popu i jazzu w stylu twórczości Ewy Bem.
– Bardzo mi brakuje tego w dzisiejszych czasach. Sama należę do tego nurtu i dzisiaj bardzo trudno jest się przebić przez szum popkulturowy – mówi Maria Sadowska.
W ramach projektu 30 stycznia z Marią Sadowską wystąpiła Asteya Dec. 27 lutego scenę The View z Sadowską dzielić będzie Kasia Malenda, uczestniczka VI Edycji „The Voice of Poland”.
Czytaj także
- 2025-05-13: Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku
- 2025-04-30: Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
- 2025-05-12: Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób
- 2025-04-04: W drugiej połowie roku do sprzedaży trafi najinteligentniejszy Mercedes. W pełni elektryczny CLA jest krokiem do całkowitej dekarbonizacji produkcji
- 2025-04-04: Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona
- 2025-03-24: Ministerstwo Zdrowia wraca do pomysłu zakazu sprzedaży aromatyzowanych saszetek nikotynowych. Według ekspertów oznacza to likwidację całego rynku
- 2025-02-18: Instytucje unijne przyglądają się kryzysowi politycznemu w Serbii. Kolejny miesiąc potężnych demonstracji
- 2025-02-25: Wzrost udziału kobiet we władzach spółek z WIG140 rozczarowująco niski. Co piąta firma ma zarząd i radę nadzorczą w męskim składzie
- 2025-02-06: OECD chwali Polskę za sprawne przejście przez kryzysy. Rekomenduje też rewizję podatków i wydatków budżetowych
- 2025-01-23: Ryanair rozbudowuje siatkę połączeń w Polsce. W tym roku linia planuje przewieźć niemal 20 mln pasażerów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.