Newsy

Marta Wiśniewska: Moje dzieci są cudownymi osobami. Jestem z nich piekielnie dumna, ale nie wchodzę z butami w ich życie

2022-02-17  |  06:17

Tancerka zaznacza, że ma doskonały kontakt ze swoimi latoroślami i kibicuje im nie tylko w projektach, które podejmują, ale również w sferze prywatnej. Dzieci Mandaryny z małżeństwa z Michałem Wiśniewskim są już dorosłe. Na co dzień współpracują ze szkołami tańca prowadzonymi przez ich mamę, a dziewczyna dodatkowo marzy o studiach na kierunku malarstwo. Coraz bardziej interesują się nimi również media. Fabienne niedawno zachwyciła swoim wyglądem na studniówce, nic więc dziwnego, że jej zdjęcia zrobiły prawdziwą furorę na Instagramie i szybko obiegły portale plotkarskie. Dużą ciekawość budzi również związek Xaviera z siostrą znanego polskiego aktora.

Marta Wiśniewska przyznaje, że studniówka była bardzo ważnym wydarzeniem w życiu jej córki. Jej samej też udzieliły się emocje, bo zależało jej na tym, żeby Fabienne miała same dobre wrażenia i wspomnienia. Zadbała więc o to, by dziewczyna prezentowała się wyjątkowo.

Ja nie byłam na tej studniówce, nie śledziłam jej tam, nie bawiłam się razem z nią, po prostu odprowadziłam córkę na studniówkę i ją tam zostawiłam. Rodzicom pozwolono obejrzeć poloneza. Myślę, że w każdej szkole tak jest, a potem dzieci nam pomachały i powiedziały: nara. Natomiast jeszcze później, po studniówce, postanowiłyśmy się pobawić gdzieś w mieście, więc to było bardzo przyjemne. Zresztą to był dla niej wyjątkowy dzień, założyła sukienkę, pierwszy raz w życiu szpilki. Ja jestem bardzo dumna, bo przepięknie wyglądała. Po prostu jest cudowną osobą – mówi Marta Wiśniewska.

Córka Mandaryny i Michała Wiśniewskiego to artystyczna dusza. Kocha taniec, ma znakomite poczucie rytmu, ale jej największą pasją jest malarstwo. Marzy więc o tym, by po maturze studiować w Akademii Sztuk Pięknych.

– Jej wielkim marzeniem jest to, żeby złożyć dobrą teczkę, która otworzy jej drzwi w różne miejsca, ale oczywiście bardzo by chciała dostać się na ASP. Na tym się skupia, ja trzymam za nią kciuki, wiadomo, jestem jej mamą, więc co mam powiedzieć. Dla mnie jest piekielnie utalentowana i ja po prostu umieram ze szczęścia. Jest też świetną tancerką i fajnie tańczy, zresztą pracuje razem ze mną jako tancerka, więc bardzo jej kibicuję – mówi piosenkarka.

Marta Wiśniewska jest bardzo dumna ze swoich dzieci, ponieważ mają swoje pasje, rozwijają talenty i wyrastają na wartościowych ludzi. Zapewnia też, że wspiera je w życiowych wyborach, doradza im, ale nigdy nie narzuca swojego zdania. Nie zamierza też wybierać im partnerów życiowych. Tymczasem media od jakiegoś czasu informują, że Xavier spotyka się z siostrą Sebastiana Fabijańskiego – Weroniką.

– Media interesują się związkami nie od dziś, natomiast ja dzieciakom bardzo kibicuję, oni są naprawdę cudowni, mają świetne podejście do życia. Wercia jest fantastyczna, zresztą też ze mną pracuje, jest choreografem, instruktorem w moich szkołach tańca i to jest fajne. Tam się poznali, bo Xavier też tańczy. Radzą sobie, chyba jest im przyjemnie, a ja nie lubię wchodzić ludziom z butami do życia, do domu, dlatego też nie chciałabym tutaj się wywnętrzać na ten temat. Natomiast bardzo im kibicuję i tyle – mówi Marta Wiśniewska.

Xavier Wiśniewski nagrywa również własną muzykę pod pseudonimem Wisniv. Najlepiej odnajduje się w rapie.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.