Mówi: | Maciej Rock, dziennikarz Dawid Kwiatkowski, wokalista |
Maciej Rock: „Must Be the Music” to jeden z moich ulubionych programów. Szczególnie wspominam Korę
Kultowy program „Must Be the Music” powraca na antenę Polsatu po ośmiu latach. Jedyną osobą, która pozostała ze starego składu tego popularnego show, jest Maciej Rock. Prezenter cieszy się, że ten wartościowy projekt został reaktywowany, bo debiutowało w nim wiele gwiazd. Z kolei Dawid Kwiatkowski ma nadzieję, że sprawdzi się w roli jurora i nowa edycja też przyciągnie przed ekrany wielu widzów.
Maciej Rock podkreśla, że w programie „Must Be the Music” czuje się znakomicie, gdyż jest częścią projektu od jego pierwszej edycji.
– „Must Be the Music” to jeden z moich ulubionych programów, jakie w życiu prowadziłem, a prowadziłem ich naprawdę wiele. Bardzo dobrze go wspominam, bo to jest taki program, które nie kończą się wraz z ostatnim hasłem „koniec zdjęć”. Ten format trwa dalej, bo jego uczestnicy są później słyszalni w radiu, spotykamy się na różnych festiwalach, na koncertach. Dlatego to jest bardzo, bardzo fajny program – mówi agencji Newseria Lifestyle Maciej Rock.
W poprzednich edycjach swoich sił na scenie „MBTM” próbowali m.in. LemON, Kortez czy Enej. Program pozwolił im spełnić marzenia, bo ich kariera potoczyła się błyskawicznie. Artyści do dziś mile wspominają swój udział w tym talent show.
– Po latach nadal pamiętamy z Igorem Herbutem, że kiedyś robiliśmy razem program, może nie wspominamy dokładnie każdego dnia i co tam się działo po kolei, ale po prostu pamiętamy, że razem robiliśmy wspólnie jedną wielką rzecz, jaką było „Must Be the Music” – mówi Maciej Rock.
W trakcie poprzednich edycji programu jurorami byli: Olga „Kora” Jackowska, Elżbieta Zapendowska, Adam Sztaba, Wojciech „Łozo” Łozowski, Piotr Rogucki i Tymon Tymański. Maciej Rock przyznaje, że ze wszystkimi miał dobry kontakt, ale szczególnym sentymentem darzył wokalistkę grupy Maanam.
– Szczególnie wspominam Korę, bo ona lubiła rozmawiać i jak zdarzyło się znaleźć na jakiejś orbicie Kory i usiąść obok, to można było tak siedzieć, siedzieć, siedzieć i mimo że reżyser mówił: „wracamy do zdjęć, koniec przerwy”, to wcale nikt nie chciał wracać do pracy. Kora miała olbrzymią wiedzę, bardzo ciekawe przemyślenia na wiele, wiele różnych tematów, była bardzo oczytana, zawsze coś poleciła i zawsze coś zostawało z takiej rozmowy – podkreśla Maciej Rock.
W 12. edycji muzycznego show solistów i zespoły oceniać będą: Dawid Kwiatkowski, Sebastian Karpiel-Bułecka, Natalia Szroeder i Miuosh. W roli gospodarzy zobaczymy: Macieja Rocka, Adama Zdrójkowskiego i Patricię Kazadi.
– Maciek Rock to jest czysta profeska. Poza tym to jedyna osoba, która jest tutaj z nami z tego starego składu. Ja Maćka traktuję jako trzon tego programu. On wie, jak to wyglądało kiedyś, jak wygląda teraz i jest w stanie stwierdzić, czy z perspektywy czasu ten program przeszedł dobrą zmianę. Mam nadzieję, że mu się podoba – mówi Dawid Kwiatkowski.
Premiera „Must Be the Music” wiosną 2025 roku w Polsacie.
Czytaj także
- 2025-05-05: Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł
- 2025-05-14: Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy
- 2025-04-15: 1 mln zł na innowacyjne rozwiązania dla miast. Granty mogą otrzymać naukowcy i start-upy
- 2025-04-09: Jeszcze większe wsparcie dla konkurencyjności i rozwoju polskiej gospodarki. BGK prezentuje nową strategię
- 2025-04-10: Nowa wersja programu Czyste Powietrze zwiększa wymagania wobec wykonawców instalacji. Nie wszystkie firmy są w stanie im sprostać
- 2025-04-23: Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
- 2025-03-28: Enea zapowiada kolejne zielone inwestycje. Do 2035 roku chce mieć prawie 5 GW mocy zainstalowanej w OZE
- 2025-03-19: Kajra: Sławomir zaskakuje mnie i totalnie zachwyca każdym utworem. Jego teksty i muzyka są zupełnie na innym poziomie
- 2025-03-11: Dawid Kwiatkowski: W programie „MBtM” były wyznania miłości w moim kierunku. To było miłe, ale za uczestnikiem musi iść też dobra muzyka
- 2025-03-26: Patricia Kazadi: To będzie bardzo pracowita wiosna. Pracuję nad własną muzyką
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.