Newsy

Malwina Wędzikowska: W moim środowisku pracy nieraz byłam zdradzona i oszukana. Teraz wystrzegam się zbyt miłych ludzi, od których za chwilę można dostać cios w plecy

2025-03-28  |  06:21

Prezenterka przyznaje, że show-biznes rządzi się swoimi prawami i trzeba mieć na uwadze to, że pozory mogą mylić. Nie brakuje bowiem osób, które za wszelką cenę chcą osiągnąć sukces i dbają o swoje interesy kosztem innych. Po dwóch dekadach pracy w świecie mediów i rozrywki, w różnych środowiskach i z różnymi ludźmi, Malwina Wędzikowska potrafi już rozpoznać tych, którzy nie mają wobec niej dobrych intencji.

– Nie wiem, jak powiedzieć dyplomatycznie i żeby nie obrazić show-biznesu, ale przez 20 lat pracuję z ludźmi, zatrudniałam ludzi i też robiłam biznesy z osobami, których nie znałam. Z różnych relacji wyciągałam różne wnioski, byłam zdradzona, byłam oszukana, ale wydaje mi się, że każdy z nas to przeżył – mówi agencji Newseria Malwina Wędzikowska.

Prezenterka zaznacza, że niełatwo jest się odnaleźć i przetrwać w tym trudnym środowisku. W branży panują bowiem skomplikowane relacje, nie brakuje manipulacji i kłamstw. Każdy, niezależnie od swojego statusu, pozycji w grupie, wiedzy i doświadczenia, może być narażony na zdradę i oszustwo.

– Jak poznać zdrajcę? Od pewnego czasu najbardziej wystrzegam się ludzi zbyt miłych, takich, którzy będą chcieli ci służyć, a za chwilę dostaniesz od nich cios w plecy – mówi.

To, co wyróżnia jej podejście, to umiejętność wyciągania wniosków z trudnych doświadczeń.

– Ja też potrafię kłamać, żeby przetrwać. Ogólnie funkcjonuję w trudnym środowisku. Cały czas mam kontakt z ludźmi, którzy mają różne intencje, przede wszystkim gwiazdy mają jedną zasadę, że one muszą być najważniejsze, najpiękniejsze, chociaż wcale tego nie muszą czuć. I pokazują swoje oblicze na zapleczu. I tym trzeba po prostu nauczyć się manipulować. O, to jest dobre słowo, nie kłamać, ale manipulować – podkreśla.

Malwina Wędzikowska jest gospodynią drugiej edycji programu „The Traitors. Zdrajcy”. Uczestnicy projektu, podzieleni na „lojalnych” i „zdrajców”, wspólnie wykonują zadania, zbierając pieniądze, które w finale mogą trafić w ręce jednych lub drugich. Zadaniem „lojalnych” graczy jest zdemaskowanie przeciwników, a „zdrajców” – eliminacja „lojalnych”. Format można oglądać na antenie TVN-u w niedziele o 19.30.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać

Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.

Konsument

Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.

Farmacja

Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.