Newsy

Malwina Wędzikowska: W moim środowisku pracy nieraz byłam zdradzona i oszukana. Teraz wystrzegam się zbyt miłych ludzi, od których za chwilę można dostać cios w plecy

2025-03-28  |  06:21

Prezenterka przyznaje, że show-biznes rządzi się swoimi prawami i trzeba mieć na uwadze to, że pozory mogą mylić. Nie brakuje bowiem osób, które za wszelką cenę chcą osiągnąć sukces i dbają o swoje interesy kosztem innych. Po dwóch dekadach pracy w świecie mediów i rozrywki, w różnych środowiskach i z różnymi ludźmi, Malwina Wędzikowska potrafi już rozpoznać tych, którzy nie mają wobec niej dobrych intencji.

– Nie wiem, jak powiedzieć dyplomatycznie i żeby nie obrazić show-biznesu, ale przez 20 lat pracuję z ludźmi, zatrudniałam ludzi i też robiłam biznesy z osobami, których nie znałam. Z różnych relacji wyciągałam różne wnioski, byłam zdradzona, byłam oszukana, ale wydaje mi się, że każdy z nas to przeżył – mówi agencji Newseria Malwina Wędzikowska.

Prezenterka zaznacza, że niełatwo jest się odnaleźć i przetrwać w tym trudnym środowisku. W branży panują bowiem skomplikowane relacje, nie brakuje manipulacji i kłamstw. Każdy, niezależnie od swojego statusu, pozycji w grupie, wiedzy i doświadczenia, może być narażony na zdradę i oszustwo.

– Jak poznać zdrajcę? Od pewnego czasu najbardziej wystrzegam się ludzi zbyt miłych, takich, którzy będą chcieli ci służyć, a za chwilę dostaniesz od nich cios w plecy – mówi.

To, co wyróżnia jej podejście, to umiejętność wyciągania wniosków z trudnych doświadczeń.

– Ja też potrafię kłamać, żeby przetrwać. Ogólnie funkcjonuję w trudnym środowisku. Cały czas mam kontakt z ludźmi, którzy mają różne intencje, przede wszystkim gwiazdy mają jedną zasadę, że one muszą być najważniejsze, najpiękniejsze, chociaż wcale tego nie muszą czuć. I pokazują swoje oblicze na zapleczu. I tym trzeba po prostu nauczyć się manipulować. O, to jest dobre słowo, nie kłamać, ale manipulować – podkreśla.

Malwina Wędzikowska jest gospodynią drugiej edycji programu „The Traitors. Zdrajcy”. Uczestnicy projektu, podzieleni na „lojalnych” i „zdrajców”, wspólnie wykonują zadania, zbierając pieniądze, które w finale mogą trafić w ręce jednych lub drugich. Zadaniem „lojalnych” graczy jest zdemaskowanie przeciwników, a „zdrajców” – eliminacja „lojalnych”. Format można oglądać na antenie TVN-u w niedziele o 19.30.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Handel

Piwo bezalkoholowe stanowi już 6,5 proc. sprzedaży browarów. Konsumenci świadomie ograniczają spożycie alkoholu

W 2024 roku polscy konsumenci kupowali ponad 1 mln butelek i puszek piwa 0,0% dziennie. Przez ostatnią dekadę rynek tych piw urósł pod względem wolumenu 10-krotnie. Branża inwestuje w innowacje w segmencie piw bezalkoholowych, wzmacniając nie tylko smak, ale również ich wartości odżywcze. Piwa 0,0% wpisują się w coraz popularniejszy, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, trend NoLo (no alcohol low alcohol), co może okazać się furtką do ograniczenia konsumpcji alkoholu.

Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z  osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.