Newsy

Żora Korolyov: Mam znakomitą partnerkę w „Tańcu z gwiazdami”. To bardzo ciekawa osobowość

2018-02-15  |  06:26

Tancerz powraca na parkiet „Tańca z gwiazdami” i ma nadzieję, że wraz ze swoją taneczną partnerką uda im się dotrzeć do finałowego odcinka. Przyznaje, że udział w show, choć pochłania dużo czasu, to przynosi również wiele satysfakcji. W ósmej edycji programu będzie partnerował Martynie Kupczyk – architekt znanej widzom z programu „Nasz nowy dom”.

W „Tańcu z gwiazdami” Żora Korolyov po raz pierwszy pojawił się w 2007 roku. W tanecznym show brał udział pięciokrotnie. Partnerował Katarzynie Cerekwickiej, Isis Gee, Agnieszce Cegielskiej, Karolinie Gorczycy i Dominice Gwit.

– 2 marca będzie pierwszy odcinek nowej edycji „Tańca z gwiazdami”, wtedy będzie można mnie zobaczyć. Mam nadzieję, że będziecie mi Państwo kibicować, zachęcam serdecznie. Mam znakomitą partnerkę. Jest to bardzo ciekawa i fajna osobowość – mówi agencji Newseria Żora Korolyov, tancerz.

Żora Korolyov podkreśla, że w programie tancerze nie mają wpływu na wybór partnera. Ich zadaniem jest jedynie wprowadzić go na parkiet, nauczyć różnych technik tańca i wspierać w kryzysowych momentach.

– O tym decydują odgórnie producenci, my po prostu poznajemy się na treningu albo w sytuacji nietypowej, np. w pracy, bo bardzo często ta gwiazda uprawia bardzo ciekawe zawody. W moim przypadku tak jest akurat, więc poznamy się w jej pracy – mówi Żora Korolyov.

Obecną partnerką życiową tancerza jest aktorka Ewelina Bator. Tancerz docenia to, że jego dziewczyna jest wyrozumiała, ma rozsądne podejście do jego pasji i pozwala mu się realizować na gruncie zawodowym.

– Pierwiastek zazdrości minimalnie istnieje. W każdym związku powinien istnieć, bo jeśli ci na kimś zależy, to zdrowa zazdrość jest nawet fajna, to w jakiś sposób może tego partnera kręcić. Natomiast moja dziewczyna rozumie doskonale, że to jest mój zawód. Od 8 roku życia tańczę z dziewczynami i to jest normalne. Ona jest aktorką, jeżeli ona się z kimś na planie całuje albo obejmuje, ja też zamykam oczy, oczywiście jestem bardzo zazdrosny jako mężczyzna, nie chciałbym na to patrzeć, ale rozumiem, że to jest część zawodu – mówi Żora Korolyov.

Żora Korolyov jest człowiekiem wielu talentów: tancerz, choreograf, aktor, wokalista, przedsiębiorca. Jako tancerz ma najwyższą międzynarodową klasę S w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. By móc się dzielić swoją pasją, w 2017 roku wraz z Kingą Bielewicz otworzył w Warszawie Akademię Artystyczną Arte.

– Akademię artystyczna dla dzieci pochłania mi bardzo dużo czasu. Mamy już trzy siedziby, organizacja tego wszystkiego przynosi profity, więc to mnie cieszy. Dzielę też swój czas pomiędzy treningi, taniec, też częściowo karierę menadżera piłkarskiego, bo mamy dwa okna transferowe, w których pracuję – mówi Żora Korolyov.

Żora Korolyov jest licencjonowanym menadżerem FIFA i ma licencję agenta piłkarskiego N-0105.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.