Newsy

Mniejsze torebki oraz plecaki wśród najmodniejszych dodatków na nadchodzący sezon

2018-03-23  |  06:00

W tym sezonie na topie będą mniejsze torebki, w tym te o geometrycznych kształtach, m.in. modele w kształcie koła. Wbrew pozorom są one całkiem pojemne, a dzięki opływowym kształtom wyglądają lekko, kobieco i pasują do wielu różnych stylizacji. Projektanci po raz kolejny odświeżają i unowocześniają propozycje, które znamy od lat, wśród nich chociażby plecaki.

W nadchodzącym sezonie najmodniejsze będą mniejsze torebki, które przez wiele lat były niedostrzegane przez projektantów. Teraz jednak ten trend się odwrócił i dzięki innowacyjnym pomysłom tradycyjne kiedyś torby zyskują nowe życie. Przede wszystkim świeże spojrzenie na klasyczną modę pozwala na osiąganie funkcjonalności najważniejszych dla współczesnych kobiet.

– W 2018 roku będziemy nosić głównie torebki małe, ale pojemne, takie, które mają bardzo dużo zmyślnie zaprojektowanych kieszonek, co ma za zadanie ułatwić nam codzienne funkcjonowanie, ale w taki sposób, żeby nie odbywało się to kosztem designu tej torebki, czyli wkładamy np. kartę miejską do jakiejś ukrytej kieszonki której nie widać, ale my wiemy, że ona tam jest, czyli po pierwsze: mniejsze torebki, ale bardzo funkcjonalne, stawiamy głównie na funkcjonalność – mówi agencji Newseria Zuzanna Lenart, Cotchi Warsaw.

Sporą popularnością będą też cieszyć się plecaki, które nie budzą już tylko skojarzenia z podstawówką i szkolną ławą, ale są doskonałą alternatywą dla torebek, w tym także dla kopertówek.

– Jest ich już coraz więcej na ulicach, jeszcze rok temu wdzierało się to nieśmiało, ale w tym będzie to już super widoczne. To fajna moda, ponieważ jest to połączenie mody bardzo miejskiej, ale z mrugnięciem oka do mody weekendowej – mówi Zuzanna Lenart.

Do lamusa przechodzą już wielkie shoppery, które czasami wyglądały jak nieestetyczny, wypełniony po brzegi worek, często niefunkcjonalny, bo trudno było w nim cokolwiek znaleźć.

W najbliższych miesiącach świetnie będzie się mieć naturalna, brązowa jasna i ciemna skóra –  torebki na długim pasku, skórzane modele imitujące wełniany splot i pastele.

– Na topie na pewno jest skóra naturalna, ekologiczny zamsz nie jest już modny głównie dlatego, że były to torebki na jeden sezon, to zakup kompletnie nieopłacalny. Dlatego coraz więcej kobiet stawia na świadomy wybór i na torebki, które są uszyte z prawdziwej skóry, która posłuży nam wiele lat, jeżeli będziemy o nią odpowiednio dbać to nawet 10 lat może posłużyć nam taka torebka, tym bardziej jeżeli jest to klasyczny fason – nie ważne, co jest modne, bo taka torebka będzie modna zawsze – mówi Zuzanna Lenart.

Wiosną i latem 2018 w modzie znów będą frędzle – tym razem jednak mają przypominać barwne peruki, czyli mniej stylu boho, a bardziej klimat disco i kolorowych lat 80. Modne będą także misterne florystyczne hafty, torebki z rączką w kształcie biżuteryjnego okręgu i listonoszki wykonane z transparentnej folii.  

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.