Mówi: | Magdalena Antosiewicz |
Funkcja: | blogerka modowa |
Magdalena Antosiewicz (blogerka modowa): kiedyś chodziło się do kosmetyczki, teraz chodzi się do lekarzy medycyny estetycznej
Zdaniem Magdaleny Antosiewicz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej przeznaczone są dla każdej kobiety, niezależnie od tego, czy ma 20 czy 60 lat. Zapewniają atrakcyjny wygląd i spowalniają proces starzenia. Trzeba jednak zachować umiar w ich stosowaniu i dopasowywać je do wieku oraz stanu skóry. Blogerka modowa przyznaje, że jej ulubionymi zabiegami są endermologia i mezoterapia.
Magdalena Antosiewicz podkreśla, że medycyna estetyczna to nie tylko botoks i kwas hialuronowy, lecz także wiele innych zabiegów ujędrniających, odżywiających i detoksykujących. Jej zdaniem każdy moment jest dobry, by zacząć korzystać z indywidualnie dopasowanych kuracji.
– Bardzo dbam o ciało, dlatego korzystam przede wszystkim z endermologii. To bardzo dobry zabieg, który ujędrnia ciało i redukuje cellulit. Robię go dwa razy do roku po 20 zabiegów. Jeśli chodzi o twarz to mezoterapia, ostatnio byłam na mezoterapii igłowej. Trochę bolesny zabieg, ale widzę różnice. Jakichś takich zabiegów mocno ingerujących nie robię – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Magdalena Antosiewicz, blogerka modowa.
Blogerka zachęca wszystkie panie, które tylko mają taką możliwość, by korzystały z zabiegów upiększających i odmładzających. Masaż twarzy, ciała, zabiegi relaksacyjne czy nawet niewielka korekta, taka jak redukcja zmarszczek czy przebarwień, każdej kobiecie niezależnie od wieku poprawi nastrój i doda pewności siebie.
– Myślę, że kobieta powinna zacząć chodzić do takich miejsc po 20 roku życia. Ja już mam 38 lat, kiedyś nie były modne takie miejsca. Kiedyś się chodziło do kosmetyczki, teraz się chodzi do lekarzy medycyny estetycznej, więc myślę, że kobieta powinna zacząć dbać o siebie po 20 roku życia – podkreśla Magdalena Antosiewicz.
Z badań wynika, że 82 proc. Polek interesuje się nowoczesnymi metodami poprawienia swojego wyglądu. I choć panie najczęściej są zadowolone z efektu przeprowadzonego zabiegu, to wśród dużej grupy osób wciąż pokutują błędne przekonania i obawy.
Czytaj także
- 2025-02-04: Lekarze będą lepiej przygotowani do pracy w obliczu działań militarnych. Powstał nowy model kształcenia lekarzy cywilnych i wojskowych
- 2024-12-27: Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
- 2025-01-07: Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
- 2025-01-16: Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
- 2024-10-17: Sztuczna inteligencja coraz mocniej wchodzi w medycynę. Potrzebna wielka baza danych pacjentów
- 2024-10-31: Medycyna stylu życia zyskuje na znaczeniu. Może zapobiegać przewlekłym chorobom serca i nowotworom
- 2024-10-01: Pozytywne doświadczenia w podróży mogą poprawić kondycję fizyczną i psychiczną. Naukowcy zbadali to za pomocą teorii fizyki
- 2024-09-18: Część kosmetyków może być groźna dla kobiet w ciąży. Zwiększają ryzyko nadciśnienia
- 2024-11-04: M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
- 2024-06-25: Grupa LUX MED szuka medycznych innowatorów. Najlepsi mogą liczyć na potężny zastrzyk finansowania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.