Newsy

Monika Brodka: Po koncertowym lecie zawieszam na chwilę swoją działalność. Zabiorę się za pracę nad kolejną płytą

2018-04-19  |  06:11

Wokalistka obecnie przygotowuje się do występu MTV Unplugged, a całe lato spędzi w trasie koncertowej. Później zamierza się zająć kolejną płytą, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o tym, kiedy ukaże się krążek ani nawet w jakim będzie stylu. Nie wiem jeszcze, gdzie mnie poniesie, jestem otwarta na wszelkie nurty i drogi. Może to będzie hip-hop, może trip-hop, a może gangsta rap – mówi piosenkarka.

Monika Brodka to jedna z najciekawszych wokalistek młodego pokolenia. Od czasu wygranej w programie „Idol” styl artystki uległ sporej zmianie, a jej muzyka doceniana jest nie tylko w Polsce, lecz także za granicą. Obecnie wokalistka przygotowuje się do udziału w MTV Unplugged, czyli serii koncertów, podczas których artyści śpiewają na żywo przy akompaniamencie instrumentów akustycznych. Jak sama przyznaje, zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu jest dla niej wielkim sukcesem i nobilitacją. Jego owocem będzie również długo wyczekiwana przez fanów płyta koncertowa.

– To moje pierwsze koncertowe wydawnictwo, które w sumie mogło się już pojawić lata temu. Ludzie, którzy przychodzili do mnie po koncertach, często mówili: nagrajcie z tego płytę live – mówi Brodka.

Po trasie koncertowej planowanej na miesiące letnie piosenkarka zamierza się poświęcić tworzeniu materiału na nową płytę. Nie chce jednak zdradzać niczego więcej.

– Trudno mi jest mówić o czymś, co jeszcze nie powstało, będę mogła się wypowiedzieć na ten temat dopiero za jakiś czas. Na razie nie chcę ograniczać się żadnymi ramami czasowymi – przyznaje.

Nie wiadomo również, w jakim stylu muzycznym będzie utrzymany nowy krążek. Monika Brodka mówi, że w jej przypadku pierwszym krokiem podczas pisania nowych utworów zazwyczaj jest komponowanie melodii. Dopiero później uzupełnia je o teksty. Aby tworzyć, potrzebuje spokoju i odosobnienia. Siada wówczas wraz ze swoją gitarą i szuka inspiracji, grając przypadkowe dźwięki.

– Zamykam się po to, żeby się otworzyć. Siadam z gitarą i po prostu gram sobie jakieś przypadkowe dźwięki. Zawsze jest tak, że jest pewna kombinacja dźwięków, która nagle pojawi się ni stąd, ni z owąd, która zainspiruje mnie do tego, żeby wymyślić jakąś melodię – opisuje artystka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.