Newsy

Monika Mrozowska: moja córka nadmiar energii wykorzystuje w malarstwie i książkach, a nie głupim szale nastoletnim

2016-06-09  |  06:50

Aktorka twierdzi, że jej najstarsza córka ma już za sobą nastoletni bunt. Obecnie dziewczynka realizuje się w malarstwie, coraz więcej czasu poświęca także na czytanie książek. Monika Mrozowska zaczyna się także zdawać na jej zdanie w kwestii mody – strój na galę Kryształowe Zwierciadła wybrała dla niej właśnie córka.

Monika Mrozowska ma troje dzieci: córki Karolinę i Jagodę oraz syna Józefa. Najstarsza, Karolina, w lipcu tego roku skończy 13 lat, od września rozpocznie natomiast naukę w gimnazjum. Aktorka uważa, że córka ma już za sobą okres młodzieńczego buntu i obecnie wchodzi w okres wyciszenia. Po ukończeniu szkoły podstawowej stała się także bardziej ambitna i zaczyna snuć pierwsze plany swojej zawodowej przyszłości.

Wiem, że do momentu, kiedy będzie robić faktycznie te rzeczy, to pewnie jej się to jeszcze 10 razy zmieni, ale podoba mi się to, że szuka, kombinuje, jest taką dziewczynką, która jest bardzo rozwinięta artystycznie – mówi Monika Mrozowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Karolina jest bardzo uzdolniona malarsko i stara się rozwijać te umiejętności. Aktorka zapewnia, że nie jest to jedynie jej opinia, ale także zdanie zawodowych artystów. Dziewczynka zaczyna także przejawiać zamiłowanie do czytania – jeszcze niedawno niechętnie sięgała po książki, obecnie lubi ukryć się na stryszku i czytać w samotności.

– Jeżeli ten moment buntu przyjdzie, to trudno, taki jest urok tego wieku. Natomiast mam wrażenie, że ona w tej chwili w innych dziedzinach trochę się sprawdza i w innych dziedzinach ten swój nadmiar energii pożytkuje, a nie w takim głupim szale nastoletnim – mówi Monika Mrozowska.

Gwiazda twierdzi również, że najstarszej córce zdarza się doradzać mamie w zakupach odzieżowych. Na gali Kryształowe Zwierciadła 2016 aktorka pojawiła się w stylizacji wybranej właśnie przez Karolinę.

– Byłyśmy w sklepie, stałam przy kasie z sukienką w ręku, natomiast Karolina w tej chwili przybiegła do mnie i powiedziała: mamo, nie, masz wziąć ten kombinezon. I chyba to był trafiony wybór, bo faktycznie dobrze się w nim czuję, a raczej nie byłby taką rzeczą, na którą ja bym zwróciła uwagę – mówi Monika Mrozowska.

Aktorka twierdzi, że pogodzenie roli matki trójki dzieci z bywaniem na imprezach branżowych jest dość trudne. Czasami może sobie jednak na to pozwolić. Obecnie prawie dwuletni syn Mrozowskiej przebywa na wsi pod opieką jej narzeczonego, Karolina jest na tyle duża, aby zająć się 6-letnią Jagodą, aktorka może więc bez problemu pojawić się na czerwonym dywanie.

– Nie nazywałabym tego też wyrywaniem się. Bo ja równie chętnie spędziłabym ten wieczór z nimi. Ale chyba kobiecie potrzebna jest taka różnorodność, bez względu na to, czy ma trójkę dzieci, czy tych dzieci nie ma wcale – mówi Monika Mrozowska.

Gwiazda twierdzi, że od czasu do czasu lubi się pojawiać na branżowych imprezach, nie jest to jednak dla niej cel sam w sobie. Nie przywiązuje do tego wagi – twierdzi, że nie jest kobietą, która tydzień wcześniej szukałaby odpowiedniej kreacji, a w dniu imprezy spędzała godziny na makijażu i układaniu fryzury.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Media

Krystyna Janda: Wczesne wykrycie raka piersi może uratować życie. Już nie wiem, jak to tłumaczyć, namawiać i udowadniać kobietom

Aktorka nie może pojąć, skąd taka niechęć Polek do badań. Jej zdaniem trzeba wszelkimi możliwymi sposobami docierać do pań z informacją, jak ważna jest profilaktyka i mammografia, dzięki którym można wykryć nowotwór już we wczesnym stadium, co daje większe szanse na wyleczenie. Kampania „Masz Wybór”, którą wspiera Krystyna Janda, ma też na celu edukację pacjentek, u których zdiagnozowano raka piersi, ich rodzin, a także tych kobiet, które nadal trudno przekonać do badań.  Chodzi o to, by uświadomić je, że mają do wyboru różne terapie w leczeniu nowotworu, a w trakcie kuracji i rekonwalescencji nie pozostaną bez opieki.

Media

Michał Kempa o Marcinie Prokopie: Musimy być trochę jednym ciałem. Marcin okazał się dobrym nauczycielem

Komik uważa, że dopiero live’y tak naprawdę weryfikują talent. Widzowie oglądają bowiem poczynania uczestników i mają pewność, że w tym momencie nic nie zostało podrasowane ani zmienione. Michał Kempa dopiero od tej edycji partneruje na scenie Marcinowi Prokopowi. Zastąpił Szymona Hołownię, który był związany z programem „Mam talent!” od samego początku.

Konsument

Budownictwo drewniane może zyskać na zmianach w prawie. Możliwy nawet trzykrotny wzrost liczby oddawanych domów z drewna

Możliwość budowania domów do 70 mkw. powierzchni bez konieczności uzyskania pozwolenia może pozytywnie wpłynąć na branżę budownictwa drewnianego. – Szacujemy, że rocznie liczba domów drewnianych oddawanych do użytku wzrośnie z 950 do 2,5 tys. – mówi Tomasz Szlązak, prezes spółki Polskie Domy Drewniane. Tym bardziej że średnia powierzchnia dziś stawianych domów, choć dziś wynosi trochę więcej niż 70 mkw., to jednak systematycznie spada. Budownictwo drewniane będzie zyskiwać na popularności także w obliczu spodziewanych regulacji na poziomie unijnym dotyczących redukcji śladu węglowego w branży.

Konsument

Polska firma opracowała robota do mieszania drinków. Planuje z nim ekspansję na największe europejskie miasta

Polski start-up opracował automatyczny bar, który zastąpi barmana w obsłudze klientów. Poley.me może rozładować kolejki w dyskotekach, barach czy na masowych koncertach. Innowacyjność polskiego autonomicznego baru polega na wykorzystaniu sztucznej inteligencji, która może sama zaproponować łączenie smaków dopasowane do gustów klienta. Wrocławski start-up w pierwszej kolejności chce podbić lokalny rynek oraz Warszawę, a potem planuje ekspansję na europejskie metropolie.