Newsy

Dawid Kwiatkowski: nie rzuciłem szkoły, cały czas się uczę

2014-05-12  |  07:10
W ostatnich dniach internet obiegła informacja o tym, że Dawid Kwiatkowski ze strachu nie podszedł do matury. Wokalista rozwiewa wątpliwości. Matura czeka go dopiero za rok, ponieważ jest dopiero w drugiej klasie liceum. Kwiatkowski pracuje obecnie nad wydaniem kolejnego albumu „9893 Akustycznie”.

Kwiatkowski uspokaja swoich fanów, że wraz z przeprowadzką z Gorzowa Wielkopolskiego do Warszawy nie zaniedbał szkoły. Wokalista dopiero za rok będzie pisać egzamin dojrzałości, ale wśród jego fanów pojawiły się głosy, że Kwiatkowski nie przystąpił do tegorocznej matury.

Uczę się internetowo, wszystko dementuję, nie rzuciłem szkoły, cały czas się uczę i przygotowuję do matury. Ktoś napisał, że się bałem, dlatego w tym roku nie podszedłem do matury. Nie, po prostu jestem jeszcze w drugiej klasie liceum i to nie jest mój czas – mówi wokalista agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Po debiutanckim albumie Dawida Kwiatkowskiego „9893”, który zyskał status złotej płyty, wokalista kończy prace nad drugą płytą studyjną. Tym razem materiał ma obejmować utwory z pierwszej płyty, ale w nowych aranżacjach oraz w wersji akustycznej.

Płyta jest już do zamówienia w pre-orderze na stronie Empiku i jest na pierwszym miejscu, więc bardzo się cieszę. Jesteśmy na etapie kończenia całego materiału. Zostały nam bodajże dwie piosenki – tłumaczy Kwiatkowski.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.