Newsy

Natalia Kukulska: Przygotowuję materiał na nową płytę. Do studia wchodzę już w styczniu

2019-12-19  |  06:21

Wokalistka zauważa, że dla muzyków koniec roku jest jednym z najbardziej pracowitych okresów. W konsekwencji przyzwyczajona jest do tego, że w grudniu zazwyczaj intensywnie koncertuje i bierze udział w wielu projektach. Tym razem jednak sytuacja przedstawia się nieco inaczej. Wszystko za sprawą nowej płyty, którą wokalistka zacznie zagrywać już na początku stycznia.

Natalia Kukulska wiele czasu poświęca obecnie na pracę nad nowym materiałem muzycznym. Nagrywanie płyty to wieloetapowy i złożony proces. Wokalistce zależy, by dobrze przygotować się przed wejściem do studia nagraniowego.

– W tym roku u mnie grudzień nie jest aż tak bardzo bogaty koncertowo i intensywny jak zazwyczaj. Zwykle to właśnie grudzień jest tym najbardziej pracowitym miesiącem. Tym razem jednak musiałam odpuścić, ponieważ przygotowuję materiał na swoją nową płytę i do studia wchodzę już w styczniu. W związku z tym większość czasu zajmą mi prace studyjne – mówi Agencji Newseria Lifestyle Natalia Kukulska.

Mimo intensywnej pracy nad płytą Kukulska nie rezygnuje całkowicie z występowania na scenie. Można zobaczyć ją podczas koncertów, o których informuje na bieżąco, za pomocą swojego instagramowego konta. Wokalista bierze także udział w projekcie „Cohen i Kobiety”, który ma na celu przybliżenie szerszej publiczności twórczość Leonarda Cohena i upamiętnienie jego postaci.

– Obecnie gram też koncerty w różnych składach. Trwa trasa „Cohen i Kobiety”, w której miałam przyjemność śpiewać. Zapraszam na te wydarzenia. Wszystkie informacje dotyczące mojej działalności artystycznej są na moim Instagramie. Tam można zaglądać, by dowiedzieć się, co nowego u mnie muzycznie słychać i być na bieżąco – tłumaczy agencji Newseria Lifestyle Natalia Kukulska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.