Newsy

Natalia Zastępa: Czasem trudno pogodzić śpiewanie z obowiązkami szkolnymi. W tym roku nie miałam świadectwa z paskiem

2019-07-24  |  06:17

Wokalistka podkreśla, że stara się tak zorganizować czas, żeby móc realizować swoją największą pasję, a jednocześnie nie zaniedbywać obowiązków szkolnych. Choć czasem wymaga to wiele wysiłku, to jednak gdy robi się coś z sercem, to da się pogodzić pracę, naukę i różne inne wyzwania. W wakacje artystka zamierza koncertować i przygotowywać się do wydania kolejnego singla.

Natalia Zastępa to jedno z największych objawień muzycznych ubiegłego roku. Młoda wokalistka szturmem zdobywa serca fanów, a jej kolejne single cieszą się w sieci bardzo dużą popularnością. To dopiero jej pierwsze sukcesy, ale niewątpliwie okupione ciężką pracą.

– Obowiązki z muzyką da się jak najbardziej połączyć, choć czasami jest to trudne, zwłaszcza kiedy jest rok szkolny. Wymaga to ode mnie na pewno dużo pracy i troszeczkę więcej sił, energii. Ponieważ kiedy nie ma mnie tydzień w szkole i wracam taka troszeczkę rozstrojona, bo są to zupełnie inne światy, a jednak to wszystko trzeba nadrobić, pozaliczać i jednak się przyłożyć. A poza tym znaleźć czas, żeby faktycznie odpocząć, spotkać się ze znajomymi, pooglądać jakiś film. Ale to wszystko się da zrobić – mówi agencji Newseria Lifestyle Natalia Zastępa.

Wokalistka zdradza też, że większość wakacji zamierza przeznaczyć na realizację swoich pasji, czyli śpiewanie, koncerty i pracę w studiu nagrań nad kolejnym singlem.

– Są wakacje, więc mam troszeczkę więcej czasu na taką pracę, którą bardzo lubię i te miesiące na pewno będą dosyć produktywne – mówi Natalia Zastępa.

Podkreśla, że ma już plany na przyszłość, ale priorytetem jest na razie ukończenie liceum i zdanie matury.

– Nauka jest dla mnie bardzo ważna. Pochwalę się, że zawsze miałam pasek, w tym roku pierwszy raz nie miałam, ale liceum to już jest trudniejszy etap i tu każdy jest ukierunkowany w pewien sposób, wie, co chce w przyszłości robić. Ja chcę swoją przyszłość wiązać z muzyką, więc też trochę inaczej podchodzę do tego. Ale najważniejsza jest też matura, więc za dwa lata, mam nadzieję, że wszystko się uda – mówi Natalia Zastępa.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.