Newsy

Paulla: Bardzo się stresuję występem podczas koncertu „The best of Krzysztof Krawczyk” w Opolu. W końcu zaśpiewam piosenki legendy polskiej muzyki

2021-05-26  |  06:27

Telewizja Polska przygotowała specjalne wydarzenie, które ma oddać hołd niedawno zmarłemu Krzysztofowi Krawczykowi. Widowisko muzyczne „Pamiętam Ciebie z tamtych lat – The best of Krzysztof Krawczyk” odbędzie się 30 maja w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu. Podczas koncertu wystąpi plejada polskich gwiazd, a dzięki nowoczesnym efektom wizualnym i technicznym wykonawcy zaśpiewają w duecie ze zmarłym artystą.  Jedną z wokalistek, którą zobaczymy na scenie, będzie Paulla. Piosenkarka nie kryje wzruszenia. Zaznacza, że będzie to dla niej bardzo emocjonalne i sentymentalne przeżycie.

Opole to szczególnie ważne miasto dla polskiej piosenki. To właśnie na deskach tamtejszego amfiteatru pierwsze kroki stawiali przed laty najbardziej znani polscy wokaliści i muzycy. Paulla zaznacza, że publiczność w Opolu jest wyjątkowo otwarta i radosna, dlatego koncerty tam to przyjemność i wspaniałe przeżycie, którego długo się nie zapomina.

– Ostatnio w Opolu byłam podczas Dni Opola, na koncercie na bulwarach z DJ Adamusem. Publiczność super nas przyjęła. Bardzo się cieszę, że będę mogła wystąpić, ale od razu przyznaję, że również bardzo się stresuję, bo to jednak duża odpowiedzialność. W końcu śpiewam piosenki legendy polskiej muzyki – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Paulla.

Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć największe hity Krzysztofa Krawczyka, takie jak „Parostatek”, „Mój przyjacielu” czy też „Bo jesteś Ty” w nowych aranżacjach. Paulla tuż po śmierci piosenkarza nagrała własną interpretację piosenki „To, co dał nam świat”. Teledysk wykonany ku pamięci artysty na YouTubie ma już ponad pół miliona wyświetleń. Wokalistka przyznaje, że koncert jest dla niej niezwykle ważnym wydarzeniem.

– Bardzo dużo się u mnie zawodowo dzieje. Miałam mało czasu, żeby się dobrze przygotować. Chciałabym mieć poczucie, że zrobiłam to naprawdę sumiennie i dokładnie. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, żeby zaśpiewać piosenki w hołdzie dla pana Krzysztofa najlepiej, jak potrafię. Mam nadzieję, że tak się stanie – tłumaczy.

Paulla podczas koncertu pojawi się na scenie dwa razy. Przyznaje, że na razie nie może zdradzać szczegółów występu. Nie chciałaby psuć widzom niespodzianki. Zaznacza, że widowisko jest przygotowywane szczegółowo i bardzo dokładnie. Nie zabraknie materiałów filmowych z prywatnych i oficjalnych archiwów Krzysztofa Krawczyka, wspomnień rodziny i najbliższych przyjaciół.

– Będę śpiewała piosenkę finałową ze wszystkimi artystami i dwie piosenki odrębnie. Wiem, jakie są pomysły na te piosenki, niestety nie mogę tego zdradzić, bo jest to tajemnica. Mogę jednak obiecać, że będę z prób i spotkań wrzucała krótkie filmiki, więc serdecznie zapraszam na moje social media – zdradza.

Paulla, podobnie jak wszyscy inni wokaliści, podczas pandemii nie miała wielu okazji, by wystąpić na żywo przed publicznością. Większość występów odbywała się bowiem online. Powrót na scenę będzie dla niej miłym doświadczeniem, na które z niecierpliwością czekała.

– Zagrałam w czasie pandemii koncert walentynkowy z Polsatem w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Ten będzie już drugi, więc jestem zahartowana. Podczas prób do koncertu walentynkowego rozmawiałyśmy z Patrycją Markowską. Ona również mówiła, że się stresuje, bo miała bardzo długą przerwę przez obostrzenia. Tamten koncert przypomniał nam, co to znaczy występować, więc teraz będzie już z górki – wspomina piosenkarka.

W repertuarze Krzysztofa Krawczyka oprócz Paulli usłyszymy m.in. Edytę Górniak, Marylę Rodowicz, Natalię Kukulską, Halinę Mlynkovą, Sylwię Grzeszczak, Roksanę Węgiel, Ryszarda Rynkowskiego, Krzysztofa Kiljańskiego, Piotra Kupichę, Andrzeja Krzywego, Łukasza Zagrobelnego, Rafała Brzozowskiego, Rasa Lutę i Norbiego. 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.