Newsy

Piotr Rubik zakłada szkołę muzyczną

2014-01-08  |  07:50

Muzyk i kompozytor Piotr Rubik postanowił podzielić się z innymi swoim talentem. Artysta otwiera szkołę muzyczną, która będzie się zajmować edukacją muzyczną najmłodszych. Do swoich planów podchodzi jednak z dystansem i rozwagą.

– Zaczniemy ostrożnie, bo najprawdopodobniej od przedszkola muzycznego, czyli od małych dzieci. Szkoła już jest wstępnie zarejestrowana. W tej chwili szukamy odpowiedniej lokalizacji. Mamy jedną na oku, ale jeszcze nie wiem, czy tam się uda wszystko zrobić. Jeśli się uda to przedszkole, ale również szkoła ruszy od września – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Piotr Rubik.

Najzdolniejsi podopieczni będą mieli szansę występować z kompozytorem na koncertach. Artysta nie zamierza jednak ograniczać się do edukacji muzycznej, zależy mu na tym, żeby jego uczniowie wiedzieli jak funkcjonować w skomplikowanym świecie show-biznesu.

Jako producent muzyczny Piotr Rubik zrealizował ponad 30 albumów, między innymi dla Michała Bajora czy Małgorzaty Walewskiej. Jego pierwszym dużym przebojem był „Dotyk” śpiewany przez Edytę Górniak. Rubik jest nie tylko twórcą pop, lecz także kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej. Największą popularność przyniosły mu wielkie formy wokalno-instrumentalne, takie jak oratoria „Tu es Petrus” czy „Psałterz wrześniowy”. Prywatnie mąż Agaty Paskudzkiej, z którą ma dwie córki.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.