Newsy

Najnowsza płyta Ewy Farnej trafiła do sklepów muzycznych

2013-10-23  |  10:05

"(W)inna" to nowa płyta Ewy Farnej. Krążek właśnie trafił do sprzedaży. Znajduje się na nim 12 piosenek, w tym przebój "Znak".  Ewa Farna przyznaje, że najnowsza płyta jest dla niej wyjątkowo ważna. Współautorką tekstów i muzyki jest sama wokalistka.

– Mam 20 lat i po raz pierwszy próbowałam swoich sił. Więc był to taki krok do świata nieznajomego i trochę się bałam, ale strasznie się cieszę, że jest takie moje dziecko na świecie i zobaczymy, jak ludzie będą reagować – powiedziała Ewa Farna w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Lifestyle.

Ewa Farna jest autorką większości tekstów na swojej nowej płycie.

 – Na poprzednich płytach już pracowałam, już pisałam niektóre teksty, ale nie w takiej ilości i zazwyczaj były to czeskie teksty. W polskich jeszcze się tak nie czułam i ze słownikiem siedziałam, żeby wynagrodzić to, że nie mam bogatego słownictwa niestety – przyznała wokalistka.

Piosenkarka zdradziła też jak powstał oryginalny tytuł jej płyty.

– Był singiel‘Znak’ i było niemalże oczywiste, że nazwa płyty to będzie ‘Znak’. Ja uznałam jednak, że zrobimy niespodziankę. Wymyśliłam więc sobie coś takiego ‘(W)inna’. Czy to, że jestem inna, czy my jesteśmy inni, czy to znaczy, że jesteśmy winni. I to jest takie trochę, że jak ktoś idzie poza ten cały tłum albo przeciwko niemu, to znaczy od razu, że jest zły. A myślę, że nie – podsumowała artystka.

Nowa płyta Ewy to jej pierwszy krążek, który najpierw miał premierę w Polsce, a dopiero potem pojawi się w Czechach. Ostatnia płyta wokalistki – "EWAkuacja" – ukazała się w 2010 roku.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Piotr Rubik: Skład uczestników „Power Couple” był na tyle interesujący, że stwierdziliśmy, że tylko nas tam brakuje

Uczestnicy reality show „Power Couple” przyznają, że na planie programu spędzili bardzo miły czas. Wspólne doświadczenia  pozwoliły im zbudować trwałe relacje. Nawet po zakończeniu zdjęć pary pozostają ze sobą w ciągłym kontakcie. Piotr Rubik tłumaczy, że wspólne pokonywanie wewnętrznych barier bardzo zbliża. Z kolei Katarzyna Pakosińska zaznacza, że trzy miesiące w zamknięciu to wyzwanie, które można pokonać jedynie, mając koło siebie wspaniałe, otwarte i radosne towarzystwo.

Gwiazdy

Kinga Sawczuk: Wykorzystuję swoje zasięgi internetowe nie tylko, by coś reklamować. Chcę też promować postawy proekologiczne

Influencerka od roku angażuje się w działania proekologiczne, bo jak podkreśla, swoją popularność w sieci zdecydowała się wykorzystać między innymi na szerzenie wiedzy na temat sposobów ochrony środowiska. Los naszej planety nie jest jej obojętny, a czas pandemii sprawił, że została ambasadorką innowacyjnego projektu edukacyjnego Eco Studio ELECTRO-SYSTEM. Wraz z dziennikarzem Kubą Adamiakiem zaangażowała się w działania promujące edukację ekologiczną. Jednym z ich wspólnych projektów jest Eko Bajka nagrana z okazji Dnia Ziemi.

Farmacja

W poszukiwaniu leku na COVID-19 naukowcy poddają badaniom miliony substancji. Odkrycie skutecznej terapii może jednak potrwać wiele lat

– Nie spodziewam się, żeby w najbliższych miesiącach dotarła do nas informacja, że mamy skuteczny lek przeciwko koronawirusowi, ponieważ proces odkrywania nowych terapii trwa bardzo długo – mówi prof. Jacek Jemielity z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego. Poszukiwania skutecznego leku na COVID-19 prowadzą w tej chwili ośrodki badawcze na całym świecie, w tym także w Polsce. Naukowcy przebadali już dziesiątki tysięcy różnych substancji, z których niewielka część jest obiecująca, ale wymaga dalszych badań. Zanim skuteczność leków zostanie potwierdzona, zwykle upływa nawet siedem–dziewięć lat.