Newsy

Najnowsza płyta Ewy Farnej trafiła do sklepów muzycznych

2013-10-23  |  10:05

"(W)inna" to nowa płyta Ewy Farnej. Krążek właśnie trafił do sprzedaży. Znajduje się na nim 12 piosenek, w tym przebój "Znak".  Ewa Farna przyznaje, że najnowsza płyta jest dla niej wyjątkowo ważna. Współautorką tekstów i muzyki jest sama wokalistka.

– Mam 20 lat i po raz pierwszy próbowałam swoich sił. Więc był to taki krok do świata nieznajomego i trochę się bałam, ale strasznie się cieszę, że jest takie moje dziecko na świecie i zobaczymy, jak ludzie będą reagować – powiedziała Ewa Farna w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Lifestyle.

Ewa Farna jest autorką większości tekstów na swojej nowej płycie.

 – Na poprzednich płytach już pracowałam, już pisałam niektóre teksty, ale nie w takiej ilości i zazwyczaj były to czeskie teksty. W polskich jeszcze się tak nie czułam i ze słownikiem siedziałam, żeby wynagrodzić to, że nie mam bogatego słownictwa niestety – przyznała wokalistka.

Piosenkarka zdradziła też jak powstał oryginalny tytuł jej płyty.

– Był singiel‘Znak’ i było niemalże oczywiste, że nazwa płyty to będzie ‘Znak’. Ja uznałam jednak, że zrobimy niespodziankę. Wymyśliłam więc sobie coś takiego ‘(W)inna’. Czy to, że jestem inna, czy my jesteśmy inni, czy to znaczy, że jesteśmy winni. I to jest takie trochę, że jak ktoś idzie poza ten cały tłum albo przeciwko niemu, to znaczy od razu, że jest zły. A myślę, że nie – podsumowała artystka.

Nowa płyta Ewy to jej pierwszy krążek, który najpierw miał premierę w Polsce, a dopiero potem pojawi się w Czechach. Ostatnia płyta wokalistki – "EWAkuacja" – ukazała się w 2010 roku.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.