Mówi: | Natalia Kukulska |
Funkcja: | wokalistka |
Natalia Kukulska wróci z płytą w 2014 roku
Mijają cztery lata odkąd światło dzienne ujrzał ostatni album Natalii Kukulskiej. Zapowiada jednak, że powróci z nowym krążkiem. Jego premiera zaplanowana jest na wiosnę 2014 roku.
Pierwotny termin zakończenia prac nad płytą, który wyznaczyła sobie wokalistka, przypada na pierwsze miesiące nadchodzącego roku. Kukulska jest dobrej myśli odnośnie postępów, jednak zaznacza, iż przed nią samą, jak i jej współpracownikami, jeszcze dużo pracy.
– Planowałam, aby płyta pojawiła się na półkach sklepowych w przyszłym roku i tego założenia będę się trzymać. Myślałam o wiośnie. Wysyłamy pierwszy utwór do miksowania, ale to nie znaczy, że kolejne są gotowe i na to czekają – zdradza agencji informacyjnej Newseria Lifestyle artystka.
Mimo że gwiazda często angażuje się w przeróżne inicjatywy charytatywne, to jednak najczęściej można spotkać ją w studiu nagraniowym, gdzie ciągle pracuje nad najnowszymi kompozycjami.
– Zdarzają się różne przedsięwzięcia, w których biorę gościnny udział. Często są to kampanie społeczne takie jak przykładowo „SOS Wioski Dziecięce”. Wspieram to stowarzyszenie, jednak przede wszystkim nagrywam płytę, co łączy się z częstym przesiadywaniem w studiu. Praca nad nowym albumem sprawia, iż moje życie zawodowe przez cały czas łączy się mocno z prywatnym i nie jest to zawsze łatwe – dodaje Kukulska.
Mimo wytężonej pracy nad nowymi utworami, piosenkarka stara się znaleźć jak najwięcej czasu dla swojej rodziny.
– Dzieci maja dość duże wymagania, chociażby potrzebują mnie jako kierowcy. Nie mam z tym problemu, gdyż czuję się dobrze w tej roli, a nie chcę także być mamą na pół etatu. Moje życie to muzyka, studio, czasami koncerty, ale przede wszystkim dzieci, ich życie. Wspieram je, bo mają naprawdę niełatwo. Kiedyś tak chyba nie było – podkreśla wokalistka.
Przypomnijmy, iż ostatnią pozycją w repertuarze Natalii Kukulskiej jest wydany w 2010 roku album „CoMix”. Powstał on we współpracy z mężem wokalistki – perkusistą Michałem Dąbrówką.
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Gwiazdy

Andrzej Sołtysik: Moim popisowym numerem jest jajecznica – specyficzna, wyborna i wytrawna. Szkoda, że żona nie pozwala mi spędzać więcej czasu w kuchni
Dziennikarz zapewnia, że drzemie w nim spory potencjał kulinarny, niestety nie miał jeszcze okazji, by w stu procentach rozwinąć skrzydła i pokazać, na co go stać. Szansą może być więc cykl "W marcu jak w garncu", który jest jedną z wiosennych nowości „Dzień Dobry TVN”. Andrzej Sołtysik z niecierpliwością czeka na swoją kolej i ma nadzieję, że jego finezyjne dania zachwycą niejednego konesera.
Farmacja
Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.
Edukacja
Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.