Newsy

Natalia Zastępa: Studia i przeprowadzka do Warszawy to dopiero wierzchołek góry lodowej. Myślę, że największe zmiany dopiero przede mną

2023-05-25  |  06:17

Ostatni rok przyniósł sporo zmian w życiu finalistki programu „The Voice of Poland”​. Muzyka zeszła jednak na nieco dalszy plan, bo najpierw Natalia Zastępa musiała się skupić na przygotowaniu do matury, wyborze kierunku studiów i ułożeniu życia w stolicy. Teraz podkreśla, że jest zadowolona z dokonanych wyborów, dobrze radzi sobie na uczelni i wierzy, że kiedyś będzie się spełniać nie tylko jako wokalistka, ale i dziennikarka.

– Jak się ma 21 lat, to chyba największe zmiany jeszcze przede mną. Przypuszczam więc, że studia i przeprowadzka do Warszawy to dopiero wierzchołek góry lodowej. Ale przez te dwa lata wcale nie było łatwo – mówi agencji Newseria Lifestyle Natalia Zastępa.

W tym czasie wokalistka wydała debiutancką płytę zatytułowaną „Nie żałuję”, zdała maturę, przeprowadziła się do Warszawy i rozpoczęła studia. Jak podkreśla, kierunek, który wybrała, pozwala jej rozwijać zainteresowania, a edukacja jest częścią jej codzienności. Już teraz robi więc wszystko, by po zdobyciu dyplomu zwiększyć swoją szansę na ciekawą pracę.

– Świetnie udaje mi się łączyć studia z karierą, ponieważ studiuję dziennikarstwo kulturowe, więc ja po prostu w najczystszej postaci praktykuję moje studia. A wiadomo, że nie wystarczy tylko studiować dziennikarstwo, ważna jest przede wszystkim praktyka, ważne są kontakty. Już trochę radia i telewizji widziałam, oczywiście z innej strony, ale zawsze jest to cenne doświadczenie – mówi.

Natalia Zastępa zapewnia, że chce zaliczać wszystkie semestry bez żadnych zaległości. Dlatego też mimo pracy nad kolejnym albumem na studiach daje z siebie wszystko.

– Jak każdy student uczę się na bieżąco do sesji i naprawdę dobrze mi idzie. Bardzo podobają mi się takie przedmioty jak prawo czy też bardziej artystyczne, które rozszerzają moje horyzonty. W liceum więcej mnie nie było, niż byłam, natomiast studia są chyba troszeczkę łatwiejsze, bo wiadomo, że te nieobecności są już oceniane trochę na innym poziomie – mówi.

Po sesji egzaminacyjnej wokalistka nie zamierza jednak odpoczywać. Będzie bowiem kompletować materiał na nową płytę. Na pewno trafi na nią singiel zatytułowany „Wracam do siebie”, który miał premierę pod koniec kwietnia. Natalia Zastępa ma też nadzieję, że szybko zapełni się jej grafik koncertowy.

– Szykują się już koncerty, mam nadzieję, że po wydaniu singla będzie ich znacznie więcej, ponieważ wiadomo, że kiedy przez dwa lata nie wydawałam żadnego nowego utworu, to trudno zrobić jakąś trasę czy coś takiego. Mam więc nadzieję, że dopiero teraz wszystko się rozkręci – dodaje.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.