Mówi: | Tomek Świeściak |
Funkcja: | biuro prasowe Xbox Polska Microsoft |
Konsola Xbox One od dziś dostępna na polskim rynku
Konsola Xbox One wyposażona jest w ulepszony sensor ruchowy Kinect, który pozwala sterować nią za pomocą ruchu ciała. Następczyni konsoli Xbox 360 ma ponadto dodatkowe funkcje i aplikacje, takie jak Skype, YouTube oraz aplikacje wideo. Nowy produkt zawiera szereg gier, zarówno tych przeznaczonych dla zaawansowanych, jak i tych przeznaczonych dla początkujących graczy.
Miłośnicy gier znajdą na konsoli Xbox One m.in. Call of Duty: Advanced Warfare, FIFA 15, Assassin's Creed Unity czy Rise of the Tomb Rider. Jest ona jednak według producentów domowym centrum rozrywki, które przeznaczone jest nie tylko do grania w gry wideo. Produkt ma wiele dodatkowych funkcji i aplikacji, takich jak komunikator Skype, aplikacje wideo, YouTube, oraz wirtualny dysk, na którym można przechowywać dokumenty, zdjęcia i filmy oraz oglądać zgromadzone w nim pliki na dużym ekranie. Nowa konsola firmy Microsoft posiada także ulepszony sensor ruchowy Kinect.
– Dzięki takim urządzeniom jak na przykład Sensor Kinect jesteśmy w stanie sterować konsolą za pomocą ruchu własnego ciała, czyli nie wykorzystując żadnych klawiatur, kontrolerów czy urządzeń wskazujących. Sterujemy tylko za pomocą ruchów naszego ciała, czyli intuicyjnie. Jeżeli widzimy na ekranie na przykład piłkę podczas grania w piłkę nożną, to wystarczy wykonać normalny ruch kopnięcia tej piłki własną nogą, a na ekranie będzie on odwzorowany – mówi Tomek Świeściak, przedstawiciel biura prasowego Xbox Polska Microsoft, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria.
Ulepszony Kinect może śledzić do sześciu osób naraz, szybciej przetwarza dane, reaguje z mniejszym opóźnieniem i jest wyposażony w kamerę o rozdzielczości Full HD. Sensor jest w stanie reagować na bardzo subtelne gesty, a nawet odróżnić dłonie od reszty ciała.
– Jest to technologia, która potrafi rozpoznać tak drobne ruchy, jak na przykład ruchy poszczególnych palców u rąk. W niektórych momentach nawet są to ruchy gałek ocznych czy powiek. Technologia zdecydowanie przyszłościowa i dla konsumentów, którzy są ciekawi gadżetów, będzie to na pewno przyszłość – mówi Tomek Świeściak.
Zdaniem ekspertów konsole przestały się już kojarzyć wyłącznie z zabawą dla dzieci. Postrzeganie ich przydatności zmieniło się, gdy zostały wyposażone w kontrolery ruchowe, które pozwalają na sterowanie grami za pomocą własnego ciała. Ponadto zmienił się charakter gier, stały się one bardziej rodzinne i socjalizujące. Zaczęli je kupować rodzice chcący spędzić czas z dziećmi na wspólnej zabawie oraz osoby poszukujące urządzenia rozrywkowego na spotkania z przyjaciółmi.
– Gry sportowe Kinect Sports są idealną propozycją dla rodzin, które chcą spędzić czas wspólnie i aktywnie, tak żeby dzieci nie siedziały na kanapie i nie patrzyły się w telewizor kompletnie bez ruchu, tylko, żeby pojawił się taki element, który zmusi dzieciaki do tego, żeby się ruszały. Są także tzw. party games, czyli gry używane na imprezach. To mogą być gry taneczne, np. z serii Dance Central – mówi Tomek Świeściak.
Xbox One to trzecia konsola stacjonarna firmy Microsoft, po Xbox i Xbox 360. Microsoft oferuje ponadto usługę sieciową Xbox Live, dzięki której gracze mogą ze sobą rozmawiać, wspólnie grać, oglądać filmy lub słuchać muzyki. Konsola Xbox One miała światową premierę w listopadzie 2013 roku. Zadebiutowała wtedy na rynkach w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii oraz w kliku państwach europejskich. We wrześniu tego roku pojawi się na kolejnych dwudziestu sześciu rynkach, w tym w Polsce.
Czytaj także
- 2025-04-10: Nowa wersja programu Czyste Powietrze zwiększa wymagania wobec wykonawców instalacji. Nie wszystkie firmy są w stanie im sprostać
- 2024-07-22: Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki
- 2024-05-07: Stworzenie cyfrowego bliźniaka Ziemi coraz bliżej. Pomoże precyzyjniej przewidywać klęski żywiołowe
- 2024-04-17: Skutki zbyt długich sesji gier wideo mogą być bolesne. Naukowcy rekomendują, aby nie przekraczać 3 godz. dziennie [DEPESZA]
- 2024-05-31: Tylko co 20. palacz jest w stanie samodzielnie rzucić papierosy. Dziś Światowy Dzień Bez Papierosa
- 2024-02-13: Granie w brutalne gry nie zmniejsza empatii. Odkrycie może stanowić zwrot w debacie na temat szkodliwości gier wideo
- 2024-01-09: Nadmierny kontakt dziecka z urządzeniami cyfrowymi negatywnie wpływa na rozwój mózgu. Mogą się pojawić problemy z opanowaniem mowy, kontrolą emocji i koncentracją
- 2023-10-16: Sztuczna inteligencja przyspiesza powstanie leków. Rozwiązanie polskiej firmy pomaga szybciej tworzyć nowe związki chemiczne
- 2023-08-31: Gry planszowe pomagają w doskonaleniu umiejętności matematycznych dzieci. Wystarczą krótkie, regularne sesje
- 2023-11-13: Szachy w Polsce coraz popularniejsze. Umiejętności z gry przekładają się na sukcesy w szkole i biznesie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.