Mówi: | Jan Trzpil |
Firma: | iSpot |
Przybywa gadżetów dla biegaczy. W ich niezbędniku GPS i bezprzewodowe słuchawki
W podstawowym ekwipunku miłośnika joggingu nie może zabraknąć dobrej jakości butów i wygodnego sportowego stroju. Tyle wystarczy, aby trening, zarówno biegacza początkującego, jak i zawodowca, był efektywny. W sklepach można jednak znaleźć liczne gadżety, które sprawią, że będzie on znacznie łatwiejszy i przyjemniejszy. Jednym z nich jest przeznaczony specjalnie dla biegaczy GPS.
– GPS pokazuje nam trasę, więc wiemy, w jakim tempie biegamy. Pomaga nam to przy późniejszym osiąganiu jakichś rekordów i lepszych wyników. Jeżeli chcemy podczas kolejnego okrążenia zobaczyć, o ile metrów albo sekund jesteśmy do tyłu lub do przodu w stosunku do poprzedniego, będzie to pokazane na bardzo wyraźnym wyświetlaczu – tłumaczy Jan Trzpil z iSpot, w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle.
GPS zapamiętuje przebiegniętą trasę, można ją więc bez trudu odtworzyć. Może także poprowadzić biegacza ułożoną przez niego wcześniej trasą. GPS dla miłośników joggingu jest bardzo wygodny w użyciu. Nosi się go na ręku jak zegarek. Jego cena waha się od 500 do 1900 zł.
Biegając, warto zainwestować w bezprzewodowe słuchawki, dzięki czemu nie trzeba się będzie martwić o plączące się podczas ruchu kable. Słuchawki takie wyposażone są w wygodne mocowanie, które zaczepia się o tył ucha. Biegacz ma pewność, że nie wypadną one nawet podczas bardzo szybkiego biegu.
– Bardzo komfortowe są silikonowe końcówki, które dostosowują się do wielkości ucha. Są to zarówno słuchawki bezprzewodowe, łączące się przez Bluetooth z naszym urządzeniem typu smartfon czy odtwarzacz MP3, jak i słuchawki przewodowe, które mają dodatkowe miejsca na przykład na iPhone’a – wyjaśnia Jan Trzpil.
Dobrej jakości słuchawki bezprzewodowe to wydatek rzędu 300 złotych. Dobrym pomysłem będzie też opaska na ramię do przechowywania telefonu. Miłośnicy biegania po zmroku powinni zaopatrzyć się w odblaskowe opaski lub osłony na nadgarstki i łydki oraz latarki czołowe.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.