Mówi: | Osi Ugonoh |
Funkcja: | modelka |
Osi Ugonoh: „Top Model” to dobry początek kariery. Nie jestem zaskoczona wygraną Dawida
Modelka została zwyciężczynią 4 edycji „Top Model” już 5 lat temu. Modelka nadal pracuję w zawodzie i robi karierę w branży. Twierdzi, że program jest bardzo dobrym początkiem i daje dużo możliwości. Jednak, aby zaistnieć w świecie mody należy wykazać się ciężką pracą i odpowiedzialnością. Ugonoh przyznaje, że tegoroczna wygrana Dawida Woskanina nie była dla niej zaskoczeniem. Jej zdaniem wszyscy finaliści 8 edycji mają spore szanse, by profesjonalnie zajmować się modelingiem.
Osi Ugonoh przyznaje, że już podczas oglądania finału spodziewała się wygranej Dawida. Zdjęcia z jego udziałem wyróżniały się na tle pozostałych.
– Nie miałam faworyta w tej edycji, aczkolwiek nie jestem zaskoczona wygraną Dawida. Oglądając pokazy i widząc zdjęcia, spodziewałam się takiego werdyktu. Moim zdaniem wszyscy finaliści mają warunki, żeby pracować w modelingu. Mimo że to Dawid wygrał, wydaje mi się, że reszta też może zaistnieć w świecie mody. Muszą tylko wykorzystać swoje 5 minut, dobrze i mądrze zarządzać czasem. Myślę, że jeśli będą ciężko pracować, zrobią coś ciekawego – mówi Agencji Newseria Lifestyle Osi Ugonoh.
Modelka przyznaje, że uczestnictwo w „Top Model” to wspaniała szansa, by zaistnieć w branży. Jednak niezwykle ważne jest, by rozsądnie gospodarować czasem. Ugonoh przyznaje, że polski i zagraniczny rynek znacznie się od siebie różnią.
– Wykorzystałam swoje 5 minut, bo cały czas pracuję, a program wygrałam 5 lat temu. Myślę, że „Top Model” jest trampoliną do świata polskiej mody. Aby zaistnieć za granicą, trzeba popracować nad innymi rzeczami. Myślę jednak, że program to dobry początek – tłumaczy.
Chociaż to właśnie program „Top Model” pozwolił Osi Ugonoh zaistnieć w świecie mody, marzenia o byciu modelką towarzyszyły jej już dużo wcześniej. Wgrana spowodowała w jej życiu ogromne zmiany, związane między innymi z przeprowadzką.
– Zaczęłam myśleć o modelingu w wieku 15 lat, również wtedy zaczęłam oglądać „America’s Next Top Model”. Robiłam sesje dla znajomych, ale to nie było nic poważnego. Na pewno chciałam w przyszłości robić coś związanego z modelingiem, ale nie spodziewałam się, że właśnie przez program „Top Model” rozpocznie się moja kariera. Wcześniej mieszkałam w Irlandii, więc u mnie się bardzo dużo się zmieniło, nawet kraj zamieszkania – dodaje.
Osi Ugonoh, jako bardziej doświadczona koleżanka, radzi zwycięscy 8 edycji programu – Dawidowi Woskaninowi, by ten w przyszłości kierował się swoim gustem i dążył do spełniania własnych ambicji.
– Ważne jest, by pozostał sobą, otaczał się dobrymi ludźmi oraz skupiał się na tym, co chce robić, nie myśląc o oczekiwaniach innych. To on ma być szczęśliwy i rozwijać się w tej branży. Musi też ciężko pracować – podkreśla Osi Ugonoh.
Czytaj także
- 2023-01-31: Sektor handlu atrakcyjny dla pracowników. Najbardziej poszukiwani są kierowcy i przedstawiciele handlowi
- 2022-12-06: Sandra Dorsz: W „Top Model” byliśmy naciskani, że musimy coś zrobić i koniec kropka. A przecież w modelingu zawsze możesz powiedzieć „tak” lub „nie”
- 2022-10-04: Michał Piróg: Do 2024 roku jestem spokojny o pracę. Dostałem główną rolę w serialu
- 2022-10-07: Karolina Malinowska: Jeżeli ma się partnera, który jest faktycznym partnerem, to nie musimy sobie wyszarpywać wolnego czasu. W partnerstwie chodzi o uzupełnianie się
- 2022-11-10: Przydomowe mikroinstalacje wiatrowe mogą być dobrym uzupełnieniem dla fotowoltaiki. Naukowcy ze Śląska pracują nad uruchomieniem projektów pilotażowych
- 2022-11-23: Nie da się narzucić wszystkim związkom jednego partnerskiego modelu funkcjonowania. Podstawą równości jest dialog i kompromis
- 2022-08-17: Michał Piróg: Na planie „Top Model” spędziłem 1/4 swojego życia. Z niektórymi uczestnikami przyjaźnimy się do dzisiaj
- 2022-08-09: Michał Piróg: Uczestniczę w wielu castingach. Staję na głowie, żeby wrócić do grania w filmach i serialach
- 2022-08-04: Joanna Krupa: Jestem przyzwyczajona do ciągłego przemieszczania się samolotami. Przyjeżdżam do Polski, robię swoje i wracam do domu
- 2022-08-10: Joanna Krupa: Niektórzy uczestnicy "Top Model" oglądali nas, jak mieli dziewięć lat, a teraz przychodzą na casting. Mogłabym nawet być ich mamą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Media

Sara James: Cały czas jestem w kontakcie z Simonem Cowellem. To megafajny człowiek, choć wydaje się straszny
Wokalistka przyznaje, że możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i zaprezentowania się w popularnym programie „America’s Got Talent” była dla niej jak American Dream. I choć jej występ zachwycił jury, to niestety nie dostała się do finału show. Z tego fascynującego doświadczenia wyniosła jednak ważną lekcję. Dużą wartość ma dla niej także znajomość z Simonem Cowellem.
Konsument
Koszty prądu i ogrzewania pod uważniejszą kontrolą Polaków. Wielu przyspieszyło inwestycje w wymianę źródeł ciepła

Ostatni rok zmusił wielu Polaków do oszczędzania energii elektrycznej i ciepła. Różne badania pokazują, że do tej pory nie mieliśmy świadomości, w jaki sposób rozsądnie gospodarować tymi zasobami, i dopiero niedawno zaczęliśmy kontrolować takie kwestie jak wyłączanie nieużywanych sprzętów z gniazdek, utrzymywanie nieco niższej temperatury w mieszkaniu czy zakręcanie wody. Wiele osób przyspieszyło decyzję o wymianie źródła ciepła czy ociepleniu domu. Do inwestycji i oszczędności w tym obszarze motywują nas głównie wysokie rachunki, a nieco rzadziej troska o środowisko. Co istotne, duża część społeczeństwa nie wie, że główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza są kotły na węgiel i drewno.
Farmacja
Leczenie chorób siatkówki jest w Polsce na światowym poziomie. U wielu pacjentów jednak są one wykrywane zbyt późno

AMD, czyli zwyrodnienie plamki związane z wiekiem, dotyka w Polsce ponad miliona pacjentów. Ciężka, wysiękowa postać tej choroby (nAMD) może prowadzić do szybkiej i całkowitej utraty wzroku. U wielu pacjentów choroba jest rozpoznawana zbyt późno, m.in. z tego względu, że Polacy nie mają w zwyczaju regularnego badania wzroku. Dlatego też chorzy są narażeni na stopniową utratę wzroku, mimo że w ramach programu lekowego chorzy mają dostęp do nowoczesnych terapii, a leczenie schorzeń siatkówki jest w Polsce na wysokim, światowym poziomie. – Zabiegamy o nowe leki, które przekładają się na rzadszą potrzebę poddawania się zastrzykom, ponieważ to jest wielka ulga dla pacjenta, ale również dla systemu – wskazuje Małgorzata Pacholec, prezes Stowarzyszenia Retina AMD Polska.