Newsy

Patrycja Kosiarkiewicz: mój blog ma działanie terapeutyczne

2014-01-24  |  06:50
Jako liderka rockowej kapeli Effortless Patrycja Kosiarkiewicz jesienią zaproponowała swoim słuchaczom nową płytę „Mój Jezus nie pija coli”. Artystka postawiła tym razem na rockowe brzmienia i współpracę zespołową.  Ale wokalistka chce być blisko swoich fanów nie tylko poprzez muzykę. Dlatego tradycyjną stronę internetową zastąpiła osobistym blogiem: Pani Piosenkarka pisze.

Patrycja Kosiarkiewicz nie wyobraża sobie, by jej stronę prowadził manager. Sama chce mieć bezpośredni kontakt z fanami i chce im przekazywać coś więcej niż tylko lakoniczne informacje o terminach koncertów i zdjęcia z oficjalnych sesji fotograficznych.

To jest trochę opowieść o moim życiu, ale też chciałam, żeby mój blog był takim miejscem terapeutycznym, miejscem, w którym  można czytać o rozwoju osobistym, o tym, w jaki sposób poprawić jakość naszego życia, relacje z innymi. Nie z punktu widzenia psychologicznego, bo nie jestem psychologiem, ale z punktu widzenia takiej osoby, która sama tym się zajmuje, jest na ścieżce duchowej i uczy się tego. Widzę, że ludzie znajdują w tym coś fajnego i chcą się w jakiś sposób uczyć ode mnie – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Patrycja Kosiarkiewicz.

Artystka dzieli się inspiracjami muzycznymi, zaprasza na koncerty, rekomenduje ulubione płyty i książki. Nie brak także osobistych zwierzeń i złotych myśli. Piosenkarce zależy na tym, by jej blog wyróżniał się wśród setek innych, a co za tym idzie – przyciągał czytelników.

Pisanie staje się dla mnie naprawdę bardzo ważne i bardzo dużo czasu mu poświęcam. Kręci mnie siedzenie i pisanie, sam ten stan i proces twórczy, który za tym stoi, bo tworzenie muzyki jest troszeczkę inne – tłumaczy Patrycja Kosiarkiewicz. – Tworzenie muzyki jest fajne, ale jak już ją stworzysz, to musisz ją świetnie wykonać. Tam jest cały warsztat, kwestia ćwiczenia, przygotowania się. W pisaniu jest troszeczkę inaczej. Niby jest ta cała redakcja, ale jest w tym troszeczkę inna energia.

Patrycja Kosiarkiewicz jest obecna na polskiej scenie muzycznej od dwudziestu lat. Do tej pory wydała sześć płyt. Nowy krążek promuje singiel „Galaktyki i atomy”.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Media

Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

Media

Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.