Newsy

Piotr Kupicha: wszystkie moje dzieci odziedziczyły po mnie talent muzyczny

2016-06-07  |  06:50

Zdaniem Piotra Kupichy bardzo trudno jest pogodzić rolę ojca z karierą muzyka. Wokalista jest zwolennikiem oddzielania życia rodzinnego od zawodowego, dlatego nie zabiera dzieci na koncerty. Uważa jednak, że wszystkie odziedziczyły po nim talent muzyczny. Zdolności do śpiewu widzi nawet u 2-letniej córeczki. 

Piotr Kupicha jest ojcem trójki dzieci: 11-letniego Pawła i 7-letniego Adama z małżeństwa z Agatą Fręś, oraz 2-letniej Jagody ze związku z modelką Eweliną Sienicką. Wokalista twierdzi, że wszystkie jego dzieci odziedziczyły po nim talent muzyczny. Zamiłowanie do muzykowania dostrzega nawet u córeczki.

– Talent muzyczny rzeczywiście jest przekazywany w genach i to u każdego dzieciaka widać, że śpiewa, że jest muzykalny. Od piosenek z Elsą poprzez poważniejszą muzyczną literaturę u mojej starszyzny – mówi Piotr Kupicha agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Zdaniem wokalisty pogodzenie roli ojca i muzyka jest niezwykle trudne. Rodzicielstwo utrudnia przede wszystkim fakt, że muzycy sporą część roku spędzają z dala domu. Zespół Feel, którego liderem Kupicha jest od ponad 10 lat, gra kilkadziesiąt koncertów rocznie w rekordowym 2008 roku wystąpili na żywo 240 razy.

– To jest najzwyczajniej w świecie trudno pogodzić, bo ja też staram się trzymać w garści cały zespół, jest to dosyć wymagające, nawet na tak małym rynku jak polski – mówi Piotr Kupicha.

Mimo to muzyk jest zwolennikiem oddzielania życia rodzinnego od zawodowego. Dlatego w przeciwieństwie do wielu polskich artystów nie zabiera dzieci na koncerty. Twierdzi, że nauczyło go tego wieloletnie doświadczenie w pracy muzyka.

– Nie należy mieszać tych dwóch rzeczy – granie to granie, a tam, gdzie wracasz, to dom – mówi Piotr Kupicha.

Wkrótce zespół Feel wyruszy w kolejną trasę koncertową, tym razem z okazji obchodzonego w tym roku 10-lecia istnienia grupy. Niedługo zostanie wydany jubileuszowy album „Feel The Best”, na którym znajdzie się kilka nowych kawałków oraz największe hity zespołu.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA

Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Zawiązku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.

Prawo

Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli

W ciągu ostatnich kilku lat liczba uchyleń od szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży zwiększyła się prawie dwukrotnie – z 48,6 tys. w 2019 roku do 87,3 tys. w 2023 roku – wynika z danych NIZP PZH-PIB. W efekcie coraz więcej zapomnianych chorób powraca i rośnie liczba zachorowań m.in. na odrę czy krztusiec. Wraz rosnącym odsetkiem odmów powracają pomysły, by uzależnić od szczepień miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale eksperci podkreślają, że potrzebna jest przede wszystkim edukacja rodziców.

Media

Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca

Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.