Newsy

Piotr Zelt: Na Święta Wielkanocne zamierzam wyjechać na narty w Alpy. Jak mam czas, to pracuję jako instruktor narciarski

2025-04-15  |  06:26

Tak samo jak w ubiegłym roku, tym razem aktor również planuje wykorzystać świąteczną przerwę w pracy na wyjazd na narty. Od biesiadowania z rodziną przy suto zastawionym wielkanocnym stole woli bowiem szusowanie na alpejskich stokach.

Piotr Zelt przyznaje, że jeśli chodzi o jazdę na nartach, to w tym sezonie czuje spory niedosyt. Dlatego też w Wielkanoc nie zamierza siedzieć w domu, tylko chce się oddać białemu szaleństwu. Liczy więc na sprzyjającą aurę, by móc jeszcze trochę skorzystać z uroków zimy.

– Zamierzam w Święta Wielkanocne wyjechać jeszcze na narty w Alpy, żeby trochę uratować sezon, który narciarsko był dla mnie bardzo kiepski. Bardzo się cieszę na ten okres. Mam nadzieję na bardzo dobre, śnieżne warunki – mówi agencji Newseria Piotr Zelt.

Aktor przyznaje, że oprócz roweru narty to jego kolejna wielka miłość. Uwielbia spędzać czas na stoku, a jazda pozwala mu doskonale się odprężyć.

– Przez całe życie bardzo lubię narty, zresztą jeżeli czas mi pozwala, to pracuję jako instruktor narciarski, bo mam uprawnienie SITN-PZN. To też jest jeden ze sposobów na funkcjonowanie. Zwykle robiłem to w szkole mojego serdecznego przyjaciela na Suchym, to jest w drodze na Ząb koło Zakopanego. I właśnie tam w szkole narciarskiej często gęsto można mnie było spotkać – mówi.

Piotr Zelt dba o kondycję i szlifuje formę. Chciałby wziąć udział w cyklu największych wyścigów kolarskich amatorów Gran Fondo. W tym roku zmagania zaplanowano w Lublinie, w Poznaniu i w Gdyni. Zawodnicy będą mieli do pokonania co najmniej 120 km.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.