Newsy

Polskie gwiazdy coraz częściej na siłowniach

2013-11-06  |  09:30
Po tym jak Krzysztof Ibisz zdradził, że każdą wolną chwilę spędza na treningach, do regularnych ćwiczeń przyznają się kolejne gwiazdy  m.in. Maciej Dowbor, Borys Szyc, Tomasz Karolak czy Cezary Pazura. O kondycję na siłowni dba też bardzo Marcin Kwaśny, dla którego zdrowe ciało jest bardzo ważne.

– Uważam, że w zdrowym ciele zdrowy duch, więc dużo pływam, jeżdżę konno, ostatnio chodzę na siłownię. Dobrze mi to robi, dobrze się czuję po ćwiczeniach fizycznych – zdradza Marcin Kwaśny. 

Aktor nie chwali się jednak swoimi sportowymi wyczynami, w przeciwieństwie np. do Dawida Wolińskiego, który regularnie dzieli się swoimi zdjęciami z siłowni na portalach społecznościowych. Marcin Kwaśny tłumaczy, że trenuje wyłącznie dla siebie. Lubi uprawiać zwłaszcza triatlon.

– Odkryłem, ze triatlon jest bardzo fajną rzeczą, dlatego że pozwala na pokonywanie własnych słabości, a także na to, by człowiek poznał własne możliwości. Triatlon daje olbrzymie poczucie satysfakcji po ukończeniu, dlatego na pewno spróbuję jeszcze w przyszłym roku – wyznał aktor agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Dużo czasu na treningi przeznaczają także znane Polki. Katarzyna Cichopek jest na siłowni nawet pięć razy w tygodniu. Klub fitness odwiedzają chętnie także Martyna Wojciechowska, Katarzyna Dowbor i Karolina Szostak.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa

Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich

Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.