Newsy

Rekonstrukcja ratunkiem dla suchych i zniszczonych włosów. Zabieg utrzymuje się 6-8 tygodni

2015-02-26  |  06:20

Rekonstrukcja to zabieg, który składa się z czterech etapów, w trakcie których włosy są oczyszczane, nawilżane, odbudowywane od rdzenia i wygładzane. Dzięki zastosowaniu specjalnych szamponów i odżywek zyskują lekkość, stają się błyszczące oraz bardziej odporne na szkodliwe działanie środków stylizacyjnych i promieni słonecznych.

Kobiety w ciągu roku poświęcają aż 50 godzin na suszenie włosów i około 175 na stylizację. Przez lakierowanie i używanie kosmetyków, które obciążają strukturę włosa, narażają je na zniszczenie i wysuszenie, dlatego dobrze byłoby je od czasu do czasu zregenerować – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Sylwia Lorenc, menadżer salonu KokLok.

Rekonstrukcja włosów to proces czteroetapowy. Najważniejszy jest dobór odpowiednich kosmetyków – kluczową rolę odgrywają szampony i odżywki.

Pierwszy etap to umycie włosów szamponem, otwierają się wtedy łuski włosa. W ten sposób zmywamy wszelkie zanieczyszczenia, takie jak lakier i inne środki stylizacyjne. Drugi etap to nawilżenie ich specjalną odżywką. Trzeci etap rekonstrukcji jest najważniejszy, bo jest to odbudowa rdzenia włosa poprzez wprowadzenie protein. W czwartym etapie zamykamy łuski włosa i wygładzamy włosy – wyjaśnia Sylwia Lorenc.

Po takim zabiegu włosy są nawilżone, wygładzone, zyskują naturalny połysk i lekkość. Pielęgnacja przywraca im również odpowiednie pH. Efekt utrzymuje się około 6-8 tygodni. Rekonstrukcję w zależności od zapotrzebowania trzeba co jakiś czas powtarzać – jeśli włosy są bardzo zniszczone, to nawet co miesiąc.

Jest to dobry zabieg do zastosowania przed wyjazdem na wakacje, przed narażeniem włosa na działanie promienie słonecznych. Rekonstrukcja pozwala uchronić włosy przed dodatkowym wysuszeniem, rozdwojeniem, również przed wypadaniem, dlatego że odbudowa następuje już w rdzeniu włosa i jest on regenerowany od cebulki – tłumaczy Sylwia Lorenc.

Styliści fryzur tłumaczą, że rekonstrukcję włosów można wykonywać jednocześnie podczas koloryzacji. Wtedy kolor jest bardziej efektowny, dłużej się utrzymuje i a włosy są bardziej błyszczące. Rekonstrukcję można też wykonać przed koloryzacją, ale trzeba pamiętać o odpowiednim odstępie czasowym.

– Musi być różnica około dwóch tygodni między tymi zabiegami, dlatego że jeśli najpierw pofarbujemy włosy, a później od razu wykonamy rekonstrukcję, to wypłuczemy kolor – mówi Sylwia Lorenc.

Zabieg rekonstrukcji włosów kosztuje od 60 do 100 zł w zależności od ich długości.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.