Newsy

Rewolucyjna metoda mikropigmentacji skóry głowy pozwala skutecznie odtworzyć włosy

2014-10-28  |  06:40
Mówi:Agnieszka Zapała
Funkcja:ekspert ds. mikropigmentacji
Firma:właścicielka marki Mikro Hair i Naturalny Permanentny
  • MP4
  • Mikropigmentacja skóry głowy jest jedną z metod tuszowania łysienia. Polega na wprowadzeniu w warstwę podskórną specjalnych pigmentów, które tworzą imitację krótko ostrzyżonej fryzury.

    Mikropigmentacja to innowacyjna metoda rozwiązująca problemy z łysieniem. Polega na wprowadzaniu w warstwę naskórka pigmentu, który imitujemy naturalne włosy na skórze głowy, która jest ich pozbawiona – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Agnieszka Zapała, ekspert ds. mikropigmentacji, właścicielka marki Mikro Hair i Naturalny Permanentny.

    Mikropigmentacja skóry głowy polecana jest wszystkim tym, którzy borykają się z problemem łysienia. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Na taki zabieg mogą zdecydować się zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

    Mikropigmentacja wykonywana na zasadzie krótko strzyżonego włosa jest przeznaczona głównie dla mężczyzn, którzy chorują na łysienie androgenowe. Przed rozpoczęciem zabiegu golimy głowę do zera, a następnie pigmentujemy tę powierzchnię głowy, która jest pozbawiona włosów. Drugą metodą jest zagęszczanie dłuższych włosów. Jest ona przeznaczona dla tych, u których prześwity są na tyle widoczne, że powodują dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu – tłumaczy Agnieszka Zapała.

    Z badań wynika, że co drugi mężczyzna w wieku 50 lat zmaga się z łysieniem. Problem nadmiernego wypadania włosów dotyka jednak osoby w różnym wieku i nie tylko mężczyzn. Zabieg mikropigmentacji przynosi fantastyczny efekt wizualny, a rezultat utrzymuje się do dwóch lat.

    Pigmenty, których używamy do mikropigmentacji, to specjalne mieszanki, które są dobierane zawsze indywidualnie do koloru naturalnych włosów. Po zabiegu głowa jest zaczerwieniona. Taki stan utrzymuje się w zależności od indywidualnej reakcji skóry na pigmentowanie od kilku godzin do kilku dni, natomiast nie wiąże się to z żadnym bólem czy powikłaniami pozabiegowymi – wyjaśnia Agnieszka Zapała.

    Za pomocą mikropigmentacji możemy również maskować różnego rodzaju blizny. Do zabiegu nie trzeba się szczególnie przygotowywać.

    Naszymi klientami są najczęściej mężczyźni, którzy mieli wykonywane przeszczepy. Niestety, po jakimś czasie, kiedy te włosy przerzedzają się, są oni zmuszeni do tego, żeby ogolić głowę, co powoduje że, z tyłu uwidacznia się bardzo nieestetyczna blizna. Możemy wtedy za pomocą pigmentacji zamaskować bliznę, pokryć powierzchnię głowy pozbawioną włosów lub po prostu zagęścić włosy po przeszczepie – dodaje Agnieszka Zapała.

    Za zabieg mikopigmentacji skóry głowy trzeba zapłacić od 1,5 tys. złotych wzwyż.

    Badania pokazują, że z łysieniem zmaga się co drugi mężczyzna, który ukończył 50 lat. Problem nadmiernego wypadania włosów dotyka również kobiet. Czynnikami wywołującymi łysienie mogą być niektóre choroby, uboga w składniki odżywcze dieta, stres, a także skłonności genetyczne.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Media

    Barbara Kurdej-Szatan: Przez pięć lat nie prowadziłam żadnych programów w telewizji. Tęskniłam za tym i uważam, że „Cudowne lata” będą hitem TVP

    Aktorka przyznaje, że w jej przypadku wrzesień po brzegi wypełniony jest obowiązkami i dlatego musi teraz szczególnie zadbać o swoje zdrowie, aby temu wszystkiemu sprostać. Jej córka rozpoczęła właśnie nowy rok szkolny, a syn poszedł do przedszkola. Ona sama z kolei sporo czasu spędza na planie nowego programu „Cudowne lata”, emitowanego w TVP2. Barbara Kurdej-Szatan cieszy się, że może realizować ten projekt, bo jak podkreśla, przez pięć lat tęskniła za pracą przed kamerami w telewizyjnym studiu.

    Gwiazdy

    Monika Mrozowska: Zrezygnowałam z wielu projektów zawodowych, żeby się przygotować do nowego roku szkolnego. Dzieciakom zależy na tym, żebym miała dla nich czas

    Aktorka zdawała sobie sprawę z tego, że wrzesień nie będzie lekkim miesiącem, bo z początkiem nowego roku szkolnego nastąpi sporo zmian w życiu jej dzieci, a w konsekwencji i ona będzie musiała nieco zmodyfikować swój grafik zawodowy. Niektóre projekty muszą więc poczekać, bo jak podkreśla – nie chce zaniedbywać swoich pociech, a w pracy robić coś na pół gwizdka. Monika Mrozowska wierzy, że wszystko uda się zgrabnie poukładać, jej córka będzie miała udany start w liceum, a młodsi synowie doskonale poradzą sobie w szkole i przedszkolu.

    Edukacja

    Blisko 80 proc. Polaków obawia się zapalenia płuc. Mimo to świadomość szczepień profilaktycznych jest niska

    Prawie 80 proc. Polaków uważa zapalenie płuc za groźną chorobę. Podobny odsetek boi się jej w mniejszym lub większym stopniu. Jednak o pneumokokach – które są przyczyną większości pozaszpitalnych zapaleń płuc – wiedzą niewiele, podobnie jak o szczepieniach przeciwko tej bakterii – wynika z raportu IPPEZ „Polki i Polacy a zapalenie płuc i pneumokoki”. Szczególnie wśród seniorów świadomość problemu jest znikoma, choć czują się oni najmocniej zagrożeni zapaleniem płuc. To przekłada się na niski poziom podejmowanych działań profilaktycznych, mimo że seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie i pneumokokom i zaszczepić się podczas jednej wizyty u lekarza rodzinnego.