Newsy

Rocznica salonu Bartka Janusza przy Wilczej w Warszawie

2013-10-18  |  12:50
Bartek Janusz - znany fryzjer i projektant - obchodzi pierwszą rocznicę otwarcia swojego kolejnego salonu. Przy ulicy Wilczej w Warszawie działa pracownia fryzjerska, która urządzana jest w stylu ekologicznym. Z okazji rocznicy, projektant zaprezentował swoją nową kolekcję, która zachwyciła obecne na pokazie gwiazdy - m.in. Grażynę Wolszczak, Natalię Siwiec i Monikę Richardson.

Kreacje Bartka Janusza pokochały już także Margaret, Magdalena Steczkowska czy Agnieszka Szulim. Z pozytywnego odbioru swoich kolekcji cieszy się sam projektant, dla którego moda, tak jak fryzjerstwo, to nieodłączny element życia.

 - Dużo się wydarzyło, bo przez 11 lat mojej kariery zawodowej stworzyłem już trzy salony. Ten trzeci był przypomnieniem tego pierwszego. Jest to taka pracownia fryzjerska, gdzie się wszyscy bawią. Ale najważniejsze było to, żeby stworzyć salon eko. Widzicie dużo drewna, wszystkie historie, które są na ścianach to są eko farby - tłumaczył projektant w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Bartek Janusz zdradził, że ekologia jest dla niego ważna już od jakiegoś czasu i stara się być proekologiczny także w swojej pracy - zarówno zajmując się fryzjerstwem, jak i projektując ubrania.

- Ekologia zrodziła się, kiedy obejrzałem program telewizyjny o tym jak ludzie dewastują świat. O tym jak my przy małych, prostych rzeczach potrafimy zniszczyć swoje życie. To jest wyrzucanie niepotrzebnych rzeczy, kupowanie małych rzeczy. To jest gdzieś taki mały sygnał - podsumował fryzjer i projektant.

Ekologiczny salon Bartka Janusza działa w Warszawie przy ulicy Wilczej 72.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Media

Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

Media

Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.