Mówi: | Agata Zubowicz |
Funkcja: | doradca sprzedaży |
Firma: | sklepy z wyposażeniem wnętrz i innymi dodatkami do domu home&you |
Ruszył sezon na pikniki
Pikniki to bardzo zdrowa forma spędzania czasu, najczęściej związana z aktywnością fizyczną. Spożywanie posiłków na świeżym powietrzu połączone jest bowiem najczęściej z wycieczką rowerową, spacerem lub grą w piłkę. Aby w spokoju cieszyć się piknikowaniem i odpoczynkiem na łonie przyrody, należy przygotować odpowiedni kosz, by posiłki nie zepsuły się pod wpływem wysokiej temperatury.
– Za piknikowy kosz może służyć tradycyjny kosz wiklinowy albo praktyczna torba termoizolacyjna, która idealnie ochroni nasze jedzenie przed wysoką temperaturą. Równie ważne jest, żeby zabrać ze sobą koc. Może to być również mata, której po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Pamiętajmy również o ściereczkach, którymi będziemy mogli przetrzeć talerze – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Agata Zubowicz, doradca sprzedaży w sklepach z wyposażeniem wnętrz i innymi dodatkami do domu home&you.
Dużą popularnością cieszą się przenośne grille, które można zapakować w torbę izolacyjną i z łatwością przetransportować w miejsce pikniku. Jeśli przygotowywać będziemy ciepły posiłek, warto pamiętać o odpowiednim zestawie naczyń oraz sztućców.
– Przy wyborze talerzy zwróćmy uwagę na to, żeby przy przewożeniu się nie stłukły. Najlepiej, żeby kubki, talerze i miski były po prostu plastikowe. Proponowałabym także zabrać ze sobą obrus. Warto, żeby był on lekki i bawełniany, wtedy będziemy mogli na nim ułożyć swoje smakołyki – dodaje Agata Zubowicz.
W tym sezonie wśród piknikowych akcesoriów królują dodatki z kolorowymi ozdobnikami lub motywami kwiatowymi. Producenci gadżetów proponują duże kolekcje utrzymane w podobnej kolorystyce, w skład których wchodzą zarówno kosze, torby piknikowe, jak i naczynia oraz krzesła lub koce.
Czytaj także
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.