Mówi: | Weronika Książkiewicz |
Funkcja: | aktorka |
Weronika Książkiewicz: Kuchnia jest twardym światem dla twardych ludzi. To jest męski świat
Piotr Stramowski, Weronika Książkiewicz i Wojciech Zieliński to gwiazdy nowego serialu TVN. Jego akcja osadzona jest w świecie kulinarnym i opowiada o zaciętej rywalizacji dwóch szefów kuchni. Odtwórcy głównych ról przeszli szkolenie w dwóch znanych warszawskich restauracjach, aby jak najlepiej odtworzyć kulisy pracy lokali gastronomicznych. Premiera serialu „Na noże” już we wrześniu.
Bohaterem serialu „Na noże” jest 33-letni Jacek, kucharz, który otwiera własną restaurację. Jej menadżerką zostaje Wiola, równie ambitna i umiejąca walczyć o swoje, jak jej szef. Ich największym rywalem jest Darek, szef kuchni w konkurencyjnej, renomowanej restauracji. W rolę głównych bohaterów wcielają się Wojciech Zieliński, Piotr Stramowski i Weronika Książkiewicz. Aktorka twierdzi, że polubiła swoją bohaterkę, której największym marzeniem jest praca w najlepszej polskiej restauracji.
– Kuchnia jest twardym światem dla twardych ludzi, to jest też męski świat i ona z tym musi się mierzyć. Jeżeli ktoś jest słaby w tym, co robi, to go zwalnia. Po prostu chce współpracować z najlepszymi – mówi Weronika Książkiewicz agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Wiola ma jasno sprecyzowany plan na swoją zawodową przyszłość i konsekwentnie go realizuje. Zrobi też wszystko, aby osiągnąć zamierzony cel, w związku z tym w pracy nigdy nie kieruje się emocjami. Zdaniem Weroniki Książkiewicz Wiola to kobieta, która ma wiele twarzy.
– Ma duży wachlarz emocji i kolorów w sobie. Jeżeli chodzi o życie osobiste, to jest typową kobietą z wielkim sercem – mówi Weronika Książkiewicz.
Zdjęcia do serialu „Na noże” ruszyły późną wiosną i potrwają do połowy października. Kręcone są na planach w Warszawie i okolicach. Wcześniej jednak odtwórcy głównych ról przeszli szkolenie, podczas którego poznali kulisy pracy szefów kuchni.
– Byliśmy i na szkoleniach u Mateusza Gesslera i z jego menadżerką się spotykałam i menadżerką Karoliną Roch od Roberta Sowy, która jest taką bardzo konkretną kobietą, faktycznie wszystko to, co jest zapisane, tzn. sytuacje, zdarzenia, naprawdę się dzieje w świecie kuchni – mówi Weronika Książkiewicz.
W serialu „Na noże” widzowie TVN będą mogli oglądać także m.in. Piotra Głowackiego, Dominikę Kluźniak, Antoniego Pawlickiego, Jana Frycza, Joannę Jarmołowicz i Marzenę Trybałę. Weronika Książkiewicz twierdzi, że atmosfera na planie zdjęciowym jest świetna – cała ekipa bardzo się polubiła, więc współpraca przebiega bez problemów. Z niektórymi aktorami gwiazda ma już wspólne doświadczenia zawodowe.
– Z Piotrem Stramowskim się dopiero na planie poznaliśmy, natomiast z Wojtkiem graliśmy wcześniej i też byliśmy w tym samym okresie w szkole, więc się znamy jeszcze z lat studenckich. Z Piotrkiem Głowackim i Asią Jarmołowicz to „Planeta singli” oczywiście – mówi Weronika Książkiewicz.
Autorami scenariusza do serialu „Na noże” są Doman Nowakowski, Michał Godzic i Anna Wiśniewska. Za produkcję odpowiada Dorota Chamczyk, a za reżyserię Łukasz Jaworski i Julia Kolberger. Premierowy odcinek będzie można zobaczyć w niedzielę 4 września.
Czytaj także
- 2025-03-20: Piotr Zelt: Planuję wziąć udział w wyścigach kolarskich Gran Fondo. Trenuję cztery razy w tygodniu
- 2025-03-27: Marta Wierzbicka: Mam różne doświadczenia z polską służbą zdrowia. Mój problem bardzo szybko udało się rozwiązać w prywatnym szpitalu
- 2025-03-21: Joanna Liszowska: Mam nadzieję, że nigdy nie będę świadkiem wypadku. Bałabym się udzielać pomocy, bo to niebywała odpowiedzialność
- 2025-03-03: Sylwia Bomba: „Królowa przetrwania” to nie jest mój format. Nie lubię być blisko dram, nie lubię rywalizować na takim poziomie
- 2024-11-28: P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
- 2024-12-05: Piotr Szwedes: Chyba każdy z nas tęskni za tym, żeby czasami zrzucić te wszystkie filtry i powiedzieć komuś prawdę. Niestety życie zmusza nas do tego, żebyśmy popełniali małe kłamstewka
- 2024-12-18: Piotr Szwedes: Teraz znowu zrobił się trend na brzydotę. Pokazujemy coś brudnego, siebie bez makijażu, że jesteśmy tacy prawdziwi
- 2024-11-13: Katarzyna Dowbor: Mamy z synem umowę, że nie rozmawiamy o pracy. Cieszę się, że został ciepło przyjęty przez widzów TVN i ma dobre wyniki oglądalności
- 2024-10-17: Wiele wyzwań polskiej prezydencji w UE. Jednym z kluczowym będą prace nad nowym budżetem
- 2024-10-23: Polska w końcówce krajów wdrażających w firmach sztuczną inteligencję. Bolączką jest brak kompetencji cyfrowych u menedżerów
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Dziś premiera drugiego albumu Wiktora Dyduły. „Serwuję dużą gamę najróżniejszych emocji”
Artysta jest niezwykle podekscytowany premierą swojego drugiego albumu, bo jak podkreśla, podaje słuchaczom siebie „na widelcu”, bez żadnych filtrów i zbędnych masek. Serwuje wszystko to, co odczuwa: smutek, radość, niepokój, nadzieję, a przede wszystkim miłość. Wiktor Dyduła zaznacza, że płyta „Tak jak tutaj stoję” dedykowana jest tym, którzy w muzyce cenią szczerość i prawdziwe emocje bez lukru. Krążek zawiera 12 emocjonalnych piosenek, w tym odtworzony 40 mln razy, nominowany do Fryderyków 2025 singiel „Tam słońce, gdzie my”.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Konsument
Spada spożycie alkoholu wśród młodzieży. Coraz mniej nastolatków wskazuje na jego łatwą dostępność

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną wśród polskiej młodzieży substancją psychoaktywną, choć jego spożycie przez nastolatków znacznie spadło w ciągu trzech ostatnich dekad. Wciąż spory odsetek 15–16-latków uważa, że alkohol jest dla nich łatwo dostępny, ale o ile w przypadku piwa spadek w tym obszarze jest znaczący, o tyle w przypadku wódki delikatny trend spadkowy został w ostatnim badaniu zahamowany. Dostępność zaczyna się jednak nie w sklepie, ale już w domu. Co piąty rodzic jest w tej kwestii na tyle liberalny, że godzi się na spożywanie alkoholu przez dziecko w swojej obecności.