Newsy

Weronika Książkiewicz: Kuchnia jest twardym światem dla twardych ludzi. To jest męski świat

2016-08-08  |  06:31

Piotr Stramowski, Weronika Książkiewicz i Wojciech Zieliński to gwiazdy nowego serialu TVN. Jego akcja osadzona jest w świecie kulinarnym i opowiada o zaciętej rywalizacji dwóch szefów kuchni. Odtwórcy głównych ról przeszli szkolenie w dwóch znanych warszawskich restauracjach, aby jak najlepiej odtworzyć kulisy pracy lokali gastronomicznych. Premiera serialu „Na noże” już we wrześniu.

Bohaterem serialu „Na noże” jest 33-letni Jacek, kucharz, który otwiera własną restaurację. Jej menadżerką zostaje Wiola, równie ambitna i umiejąca walczyć o swoje, jak jej szef. Ich największym rywalem jest Darek, szef kuchni w konkurencyjnej, renomowanej restauracji. W rolę głównych bohaterów wcielają się Wojciech Zieliński, Piotr Stramowski i Weronika Książkiewicz. Aktorka twierdzi, że polubiła swoją bohaterkę, której największym marzeniem jest praca w najlepszej polskiej restauracji.

Kuchnia jest twardym światem dla twardych ludzi, to jest też męski świat i ona z tym musi się mierzyć. Jeżeli ktoś jest słaby w tym, co robi, to go zwalnia. Po prostu chce współpracować z najlepszymi – mówi Weronika Książkiewicz agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wiola ma jasno sprecyzowany plan na swoją zawodową przyszłość i konsekwentnie go realizuje. Zrobi też wszystko, aby osiągnąć zamierzony cel, w związku z tym w pracy nigdy nie kieruje się emocjami. Zdaniem Weroniki Książkiewicz Wiola to kobieta, która ma wiele twarzy.

– Ma duży wachlarz emocji i kolorów w sobie. Jeżeli chodzi o życie osobiste, to jest typową kobietą z wielkim sercem – mówi Weronika Książkiewicz.

Zdjęcia do serialu „Na noże” ruszyły późną wiosną i potrwają do połowy października. Kręcone są na planach w Warszawie i okolicach. Wcześniej jednak odtwórcy głównych ról przeszli szkolenie, podczas którego poznali kulisy pracy szefów kuchni.

– Byliśmy i na szkoleniach u Mateusza Gesslera i z jego menadżerką się spotykałam i menadżerką Karoliną Roch od Roberta Sowy, która jest taką bardzo konkretną kobietą, faktycznie wszystko to, co jest zapisane, tzn. sytuacje, zdarzenia, naprawdę się dzieje w świecie kuchni – mówi Weronika Książkiewicz.

W serialu „Na noże” widzowie TVN będą mogli oglądać także m.in. Piotra Głowackiego, Dominikę Kluźniak, Antoniego Pawlickiego, Jana Frycza, Joannę Jarmołowicz i Marzenę Trybałę. Weronika Książkiewicz twierdzi, że atmosfera na planie zdjęciowym jest świetna – cała ekipa bardzo się polubiła, więc współpraca przebiega bez problemów. Z niektórymi aktorami gwiazda ma już wspólne doświadczenia zawodowe.

– Z Piotrem Stramowskim się dopiero na planie poznaliśmy, natomiast z Wojtkiem graliśmy wcześniej i też byliśmy w tym samym okresie w szkole, więc się znamy jeszcze z lat studenckich. Z Piotrkiem Głowackim i Asią Jarmołowicz to „Planeta singli” oczywiście mówi Weronika Książkiewicz.

Autorami scenariusza do serialu „Na noże” są Doman Nowakowski, Michał Godzic i Anna Wiśniewska. Za produkcję odpowiada Dorota Chamczyk, a za reżyserię Łukasz Jaworski i Julia Kolberger. Premierowy odcinek będzie można zobaczyć w niedzielę 4 września.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.