Newsy

Sławomir i Kajra: Mijający rok był niezwykle pracowity. Nie licząc kolacji podczas wyjazdów na koncerty, nie było czasu na randki

2022-12-30  |  05:00

Artyści zaznaczają, że 2022 rok żegnają z poczuciem dużej satysfakcji z tego, co udało im się zrealizować na płaszczyźnie zawodowej. Byli gospodarzami trzech programów telewizyjnych, nagrali kolejne nowe utwory i teledyski, a także wystąpili na wielu scenach w Polsce i poza granicami naszego kraju. Żałują tylko, że prywatnie mieli dla siebie zbyt mało czasu, ale w nowym roku obiecują nadrobić wszelkie zaległości. W sylwestra Sławomir i Kajra wystąpią na scenie Dwójki w Zakopanem.

– Sylwester na pewno będzie radosny, pełen muzycznych przebojów i premierowy, bo przywieziemy piosenki, które po raz pierwszy zabrzmią właśnie na tej sylwestrowej scenie – mówi agencji Newseria Lifestyle Sławomir.

Zazwyczaj podczas takich imprez wokaliści prezentują dobrze znany i lubiany repertuar, który porwie do zabawy publiczność zgromadzoną przed sceną i widzów przed telewizorami. Tym razem Sławomir i Kajra postanowili jednak zrobić wyjątek.

– Oczywiście hymn sylwestrowy w naszym wykonaniu musi zabrzmieć. Ale przez cały rok graliśmy dużo koncertów i sprawdzaliśmy również nowe utwory, mieliśmy też okazję zaśpiewać je w programie „Tak to leciało!” – mówi Sławomir.

– Premierowo zabrzmią też w Zakopanem, z czego ogromnie, ogromnie się cieszymy – dodaje Kajra.

Wokaliści po raz kolejny będą witać Nowy Rok na scenie i wierzą, że będzie on tak samo pomyślny jak ten, który właśnie się kończy. Po zdjęciu obostrzeń związanych z pandemią ich koncertowy grafik pękał w szwach. Dużo czasu spędzili też w studiu nagrań.

– Było tyle pracy, że nie było czasu na szczegółowe podsumowania, ale myślę, że to jest też dobre podsumowanie, że nie było tego czasu. Udało nam się przygotować trzy premiery, trzy nowe teledyski na naszym kanale i jeszcze rzutem na taśmę, teraz w grudniu opublikowaliśmy piosenkę „Uszyci na miarę”, taką do przytulania, bo to jest zaproszenie na dancing. Mamy nadzieję, że właśnie w okresie świątecznym trochę się nasi fani poprzytulają – mówi Sławomir.

– Ten rok był bardzo, bardzo pracowity. Przede wszystkim był program „Tak to leciało!”, program „Poranny rogal” i „Śląska Karuzela”, którą robimy od ośmiu lat, więc właściwie byliśmy cały czas wszędzie, robiąc wszystko, więc cieszę się tym bardziej – dodaje Kajra.

W sylwestra oboje wokalistów będzie można zobaczyć w dwóch odsłonach, na dwóch kanałach TVP.

– W tym roku oczywiście tradycji stało się jednak zadość, bo zagramy dwa sylwestry – jeden oczywiście w Zakopanem, a drugi to jest domówka w Wilnie, którą już zrealizowaliśmy, więc naprawdę, kto ma TVP Wilno, będzie petarda i ogień – mówi Kajra.

W Nowym Roku artyści nie zamierzają zwalniać tempa. Kolejne koncerty planują już w okresie karnawału.

– Nowy Rok tak jak sylwester będzie podwójnie pracowity – mówi Sławomir.

Kajra zdradza jednak, że w tym całym zabieganiu nieco brakuje im czasu na beztroskie randki z prawdziwego zdarzenia.

– Ja bym bardzo chciała, żeby w tym okresie, gdzie nasza doba ma 72 godziny, były np. dwie na randkę. To byłoby super. Niestety taki czas faktycznie dosyć ciężko wygospodarować, ale mam nadzieję, że w tym roku będzie go więcej. Tak bym chciała. Chyba że będzie tyle pracy, że po prostu znowu będą to randki w pracy – mówi.

– Ale czasami udaje się nam to godzić, bo mamy np. takie momenty, że możemy zjeść jakąś ładną kolację w miejscu, gdzie koncertujemy, i to jest ta chwila dla nas, choć mimo wszystko jesteśmy w pracy – dodaje Sławomir.

Piosenkarz obiecuje jednak, że w nowym roku postara się wygospodarować czas na romantyczne randki tylko we dwoje.

– To jest piękne wyzwanie, taki challenge na nowy rok właśnie – zapowiada.

– Tak, ale dosyć trudny, ponieważ jak Sławomir mnie zaprasza, to ja zawsze mówię, że nie mam czasu, bo mam masę innych rzeczy do zrobienia. Więc postaram się nie odmawiać Sławomirowi – dodaje Kajra.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Farmacja

Bezpieczeństwo w polskich szpitalach pozostawia wiele do życzenia. Dotyczy to zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego

W Polsce nie ma pełnych danych dotyczących liczby błędów medycznych i zdarzeń niepożądanych w szpitalach i placówkach ochrony zdrowia. Wynika to m.in. z faktu, że ponad 70 proc. z nich nie prowadzi elektronicznego rejestru takich zdarzeń. W wielu placówkach brakuje także bezpiecznego sprzętu i procedur dotyczących np. przygotowywania leków cytotoksycznych przez personel medyczny. Dlatego Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali podkreśla konieczność wdrożenia kryteriów niezbędnych dla poprawy bezpieczeństwa w placówkach medycznych, które powinny zostać uwzględnione we wskaźnikach jakości w opiece zdrowotnej.

Żywienie

Joanna Liszowska: W tłusty czwartek zawsze ten jeden pączek na szczęście jest wskazany. Ale nie trzeba się objadać, żeby potem nie mieć wyrzutów sumienia i brzuch nie bolał

Gwiazdy przyznają, że w tłusty czwartek pokusie skosztowania pączka czy faworka trudno się oprzeć. Joanna Liszowska na razie jednak nie potrafi powiedzieć, czy skończy się tylko na jednej sztuce. Z kolei Maja Sablewska ze względu na nietolerancję glutenu musi zachować umiar. Anna Jurksztowicz natomiast jest w teamie faworki i z doświadczenia wie, że uzależniają od pierwszego kęsa, aż nie można przestać ich jeść.