Newsy

Sławomir i Kajra: Mijający rok był niezwykle pracowity. Nie licząc kolacji podczas wyjazdów na koncerty, nie było czasu na randki

2022-12-30  |  05:00

Artyści zaznaczają, że 2022 rok żegnają z poczuciem dużej satysfakcji z tego, co udało im się zrealizować na płaszczyźnie zawodowej. Byli gospodarzami trzech programów telewizyjnych, nagrali kolejne nowe utwory i teledyski, a także wystąpili na wielu scenach w Polsce i poza granicami naszego kraju. Żałują tylko, że prywatnie mieli dla siebie zbyt mało czasu, ale w nowym roku obiecują nadrobić wszelkie zaległości. W sylwestra Sławomir i Kajra wystąpią na scenie Dwójki w Zakopanem.

– Sylwester na pewno będzie radosny, pełen muzycznych przebojów i premierowy, bo przywieziemy piosenki, które po raz pierwszy zabrzmią właśnie na tej sylwestrowej scenie – mówi agencji Newseria Lifestyle Sławomir.

Zazwyczaj podczas takich imprez wokaliści prezentują dobrze znany i lubiany repertuar, który porwie do zabawy publiczność zgromadzoną przed sceną i widzów przed telewizorami. Tym razem Sławomir i Kajra postanowili jednak zrobić wyjątek.

– Oczywiście hymn sylwestrowy w naszym wykonaniu musi zabrzmieć. Ale przez cały rok graliśmy dużo koncertów i sprawdzaliśmy również nowe utwory, mieliśmy też okazję zaśpiewać je w programie „Tak to leciało!” – mówi Sławomir.

– Premierowo zabrzmią też w Zakopanem, z czego ogromnie, ogromnie się cieszymy – dodaje Kajra.

Wokaliści po raz kolejny będą witać Nowy Rok na scenie i wierzą, że będzie on tak samo pomyślny jak ten, który właśnie się kończy. Po zdjęciu obostrzeń związanych z pandemią ich koncertowy grafik pękał w szwach. Dużo czasu spędzili też w studiu nagrań.

– Było tyle pracy, że nie było czasu na szczegółowe podsumowania, ale myślę, że to jest też dobre podsumowanie, że nie było tego czasu. Udało nam się przygotować trzy premiery, trzy nowe teledyski na naszym kanale i jeszcze rzutem na taśmę, teraz w grudniu opublikowaliśmy piosenkę „Uszyci na miarę”, taką do przytulania, bo to jest zaproszenie na dancing. Mamy nadzieję, że właśnie w okresie świątecznym trochę się nasi fani poprzytulają – mówi Sławomir.

– Ten rok był bardzo, bardzo pracowity. Przede wszystkim był program „Tak to leciało!”, program „Poranny rogal” i „Śląska Karuzela”, którą robimy od ośmiu lat, więc właściwie byliśmy cały czas wszędzie, robiąc wszystko, więc cieszę się tym bardziej – dodaje Kajra.

W sylwestra oboje wokalistów będzie można zobaczyć w dwóch odsłonach, na dwóch kanałach TVP.

– W tym roku oczywiście tradycji stało się jednak zadość, bo zagramy dwa sylwestry – jeden oczywiście w Zakopanem, a drugi to jest domówka w Wilnie, którą już zrealizowaliśmy, więc naprawdę, kto ma TVP Wilno, będzie petarda i ogień – mówi Kajra.

W Nowym Roku artyści nie zamierzają zwalniać tempa. Kolejne koncerty planują już w okresie karnawału.

– Nowy Rok tak jak sylwester będzie podwójnie pracowity – mówi Sławomir.

Kajra zdradza jednak, że w tym całym zabieganiu nieco brakuje im czasu na beztroskie randki z prawdziwego zdarzenia.

– Ja bym bardzo chciała, żeby w tym okresie, gdzie nasza doba ma 72 godziny, były np. dwie na randkę. To byłoby super. Niestety taki czas faktycznie dosyć ciężko wygospodarować, ale mam nadzieję, że w tym roku będzie go więcej. Tak bym chciała. Chyba że będzie tyle pracy, że po prostu znowu będą to randki w pracy – mówi.

– Ale czasami udaje się nam to godzić, bo mamy np. takie momenty, że możemy zjeść jakąś ładną kolację w miejscu, gdzie koncertujemy, i to jest ta chwila dla nas, choć mimo wszystko jesteśmy w pracy – dodaje Sławomir.

Piosenkarz obiecuje jednak, że w nowym roku postara się wygospodarować czas na romantyczne randki tylko we dwoje.

– To jest piękne wyzwanie, taki challenge na nowy rok właśnie – zapowiada.

– Tak, ale dosyć trudny, ponieważ jak Sławomir mnie zaprasza, to ja zawsze mówię, że nie mam czasu, bo mam masę innych rzeczy do zrobienia. Więc postaram się nie odmawiać Sławomirowi – dodaje Kajra.

Czytaj także

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.

Edukacja

Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.