Mówi: | Adam Kszczot |
Funkcja: | olimpijczyk i mistrz świata w biegu na 800 m |
Adam Kszczot: Moja żona została mistrzynią świata w makijażu permanentnym. Trochę się też do tego przyczyniłem
W trakcie swojej kariery sportowej lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 800 m odniósł wiele sukcesów i zdobył medale na najważniejszych międzynarodowych zawodach. Ale jak się okazuje, w domu nie jest jedynym mistrzem. Jego żona bowiem również może się poszczycić tytułem mistrzyni świata, ale nie w sporcie. Renata Kszczot specjalizuje się w microbladingu, czyli metodzie makijażu permanentnego brwi. Olimpijczyk jest niezwykle dumny z osiągnięć partnerki, wspiera ją i stwarza jej przestrzeń potrzebną do rozwijania pasji. W zamian za to ona wprowadza go w tajniki swojej pracy.
– Jak zaczynaliśmy w 2007 roku nasz związek, to w życiu się nie spodziewałem, że dorobimy się dwóch kotów, dwójki dzieci i dwóch mistrzów świata pod jednym dachem. Moja żona Renata została bowiem mistrzynią świata w makijażu permanentnym i jestem z niej przedumny – mówi agencji Newseria Adam Kszczot.
Olimpijczyk przyznaje, że w trakcie swojej kariery zawsze mógł liczyć na pomoc i dobre słowo ze strony swojej żony. Nie pozostał jej dłużny i w momencie, kiedy ona chciała rozwinąć skrzydła na polu zawodowym, stanął na wysokości zadania.
– Pochwalę się, bo trochę się też do tego przyczyniłem i wymagało to też wyrzeczeń. Musiałem włożyć dumę do kieszeni i pogodzić się z tym, że ona ma postawione wysoko swoje cele zawodowe i realizuje je. Ale to jest piękne. Kupę dni spędziliśmy osobno, żona na kursach, a ja z dzieciakami w domu, natomiast ja się czuję dobrze w roli kura domowego i czuję się z tym dumny – mówi.
W opinii sportowca żona jak najbardziej zasłużyła na ten tytuł, bo nie dość, że ma duże zdolności, to również jest bardzo pracowita.
– Ona ma ogromny talent, duże artystyczne umiejętności, ale to też są godziny ćwiczeń w domu, na kliencie. To jest tak jak w prawdziwym sporcie, trening nigdy się nie kończy. Ale fajnie mieć cel, który ciągle przesuwa cię do przodu. Makijaż permanentny wymaga bardzo dużej inwestycji początkowej, żeby się wyszkolić, nauczyć wszystkich arkanów – mówi.
Adam Kszczot przyznaje, że często obserwuje żonę podczas pracy i dzięki temu poznał już wiele zasad udanego makijażu permanentnego.
– Dzięki żonie to ja się nawet wybitnie dobrze na tym znam. Zawsze wszystko mamy omówione, bo mamy tę przyjemność, że dużo ze sobą rozmawiamy, dzielimy się też ze sobą pasjami, sekretami i to jest chyba nasz sekret długoletniego związku. Trochę za sobą murem stajemy, mimo że nie zawsze jest cukierkowo, bo my się czasem też pokłócimy, owszem, ale gdyby nie to, to nie byłoby ciekawie, tylko byłoby nudno – dodaje.
Adama Kszczota można oglądać w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” na antenie TVN-u w każdą środę o godz. 20.50.
Czytaj także
- 2025-06-20: Trwający Festiwal Mozartowski przyciąga tłumy melomanów. To jedno z najważniejszych wydarzeń w stolicy
- 2025-06-04: Bryska: Kończę prace nad nowym albumem. To jest bardzo osobisty krążek opowiadający o nowym okresie w moim życiu
- 2025-05-23: Maciej Rock: Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne
- 2025-04-28: Migranci mogą być ratunkiem dla polskiego rynku pracy. Pracodawcy chcą uwzględnienia ich potrzeb w strategii migracyjnej
- 2025-05-29: Stabilność zatrudnienia jedną z najważniejszych kwestii dla pokolenia Z. Nie chodzi jednak o wieloletnią pracę na etacie
- 2025-05-06: Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań
- 2025-04-15: 1 mln zł na innowacyjne rozwiązania dla miast. Granty mogą otrzymać naukowcy i start-upy
- 2025-04-08: Projekt unijnego budżetu po 2027 roku będzie przedstawiony w lipcu. Polska może odegrać istotną rolę w pracach nad nim
- 2025-05-09: Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
- 2025-03-25: Katarzyna Dowbor: Od 30 lat uczę się pielęgnacji ogrodu. Zieleń wycisza, uspokaja i ja to uwielbiam
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.