Newsy

Tatiana Okupnik o nowej płycie: To przełomowy album. Najlepszy w mojej karierze

2014-04-10  |  06:50
Do sklepów trafiła najnowsza płyta Tatiany Okupnik – „Blizna”. Jak stwierdza wokalistka, jest to jej najlepsze i najbardziej osobiste wydawnictwo w dotychczasowej karierze. Piosenkarka po raz pierwszy odważyła się nagrać utwory po polsku.

Nad brzmieniem trzeciego albumu Okupnik pracował Michał Przytuła (wcześniej tworzył dla Reni Jusis i Kayah). Do współpracy wokalistka zaprosiła również Janusza Onufrowicza, który pomógł napisać jej teksty.

Poczułam potrzebę, aby tym razem zaśpiewać szczerze o emocjach po polsku. To było największe wyzwanie. „Bliznę” uznaję za przełomowy album, patrząc na to, jak pracowałam nad tekstami i w studiu. Pierwszy raz śpiewałam tak, aby odbiorca skupił się na przekazie, a nie na wokalnych ozdobnikach. Wydaję mi się, że teksty dzięki temu bardziej trafiają do słuchaczy – stwierdza Okupnik.

Wokalistka uważa również, że jej najnowsze dzieło jest najlepszym albumem w dotychczasowej karierze.

Jeżeli miałabym wybrać najlepszą płytę spośród moich poprzednich dokonań, zarówno tych z zespołem, jak i solowych, to zdecydowanie postawiłabym na „Bliznę”. Słucham jej z niezwykłym spokojem, bo wiem, że była wyzwaniem i dużo mnie kosztowała. Ale wiem, że jest to dobry album, bo nie ma na nim żadnej ściemy – dodaje artystka.

Płytę „Blizna” promował teledysk do utworu tytułowego z udziałem Tatiany Okupnik. Wokalistka zszokowała widzów, występując w nim całkowicie nago. Album zaraz po premierze znalazł się na 14. miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży Związku Producentów Audio Video (ZPAV) – OLiS.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

Media

Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

Media

Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.