Newsy

The Dumplings z koncertowym debiutem podczas Warsaw Fashion Weekend

2013-10-07  |  08:35
Mówi:Justyna Święs, Kuba Karaś
Firma:zespół "The Dumplings"
 • MP4
 • W miniony weekend zabrzański duet The Dumplings dał swój pierwszy występ na żywo. Młody zespół zadebiutował na scenie Warsaw Fashion Weekend.

  W skład młodej formacji wchodzi Justyna Święs oraz Kuba Karaś. Poznali się w 2011, gdy Justyna szukała akompaniamentu na konkurs piosenki. Przez kolejne dwa lata krystalizował się styl grupy, aż do momentu, gdy dwójce muzyków udało w końcu stworzyć się własne brzmienie, inspirowane m.in. duetem AlunaGeorge i Yannem Tiersenem. Efektem ich pracy jest 9-utworowa demówka.

  Zespół po wypuszczeniu do sieci swoich kompozycji bardzo szybko stał się niezwykle popularny. Dwójka artystów pojawiła się w programie „20m2 Łukasza”. Na ich temat rozpisywało się również wiele portali muzycznych.

  – Stworzyliśmy materiał, który liczył 9 piosenek. Postanowiliśmy, że najwyższa pora nagrać coś własnego. Pewnego dnia zobaczyłem, że Łukasz Jakóbik udostępnił na swoim facebookowym profilu link zespołu Lemon. Nie znałem ich. Pomyślałem, że jeżeli on poleca u siebie zespoły, które przypadają mu do gustu, to można napisać do niego, czy podobają mu się nasze piosenki. Osobiście liczyłem, że co najwyżej udostępni je u siebie na Facebooku. On natomiast poprosił mnie o numer i zadzwonił, by zaprosić nas do swego programu – stwierdza,  Kuba Karaś w trakcie rozmowy z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

  Zapytani o wrażenia po pierwszym koncercie oraz plany na przyszłość opowiadają bardzo konkretnie.

  – Śpiewało się świetnie. Może nie było tego widać, jednak mieliśmy ogromną tremę przed występem dla tak dużej publiki – mówi Justyna Święs.

  – Naszym celem na przyszłość jest oczywiście nagranie swojej pierwszej płyty. W dalszym ciągu chcemy grać tak, aby ludziom się podobało – dodaje Karaś.

  Duet nie kryje także zadowolenia z tego jak ich twórczość była do tej pory odbierana.

  – Jak na razie oceny są bardzo dobre. Wszystkim się podoba, a krytyki jest wyjątkowo mało – dodali muzycy.
  Więcej na temat
  Muzyka Łukasz Jakóbiak odkrywcą młodych talentów muzycznych Wszystkie newsy
  2013-10-08 | 10:30

  Łukasz Jakóbiak odkrywcą młodych talentów muzycznych

  Łukasz Jakóbiak, prowadzący internetowy program „20m2 Łukasza”, jest osobą, która zaprezentowała duet The Dumplings szerszej publiczności. Sam celebryta nie ukrywa, że pomoc

  Kalendarium

  Więcej ważnych informacji

  Jedynka Newserii

  Jedynka Newserii

  Handel

  Coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Nadmierne połowy dotyczą już blisko 38 proc. stad ryb na świecie

  Według najnowszych danych ONZ FAO nadmierne połowy dotyczą 37,7 proc. wszystkich stad ryb i ten odsetek stale rośnie. W niektórych akwenach, takich jak Morze Śródziemne i Czarne, ponad 60 proc. stad jest przełowionych. Może to prowadzić nie tylko do degradacji ekosystemów morskich, ale także mieć poważne konsekwencje dla milionów ludzi na świecie. – Gdyby wszystkie stada na świecie były poławiane w  zrównoważony sposób, pozwoliłoby to wygenerować o 16 mln t więcej ryb i owoców morza rocznie, co z kolei przełożyłoby się na możliwość wyżywienia dodatkowych 72 mln ludzi – wskazuje Joanna Ornoch z organizacji pozarządowej MSC (Marine Stewardship Council).

  Media

  Magdalena Boczarska: Tantiemy z internetu to jest należna nam wypłata za naszą pracę. Te pieniądze pozwoliłyby nam spokojnie przeżyć od pierwszego do pierwszego

  Magdalena Boczarska była w gronie aktorów, którzy we wtorek protestowali przed Sejmem. Podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu odbywało się bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mateusz Banasiuk podkreśla, że środowisko twórców filmowych już od wielu miesięcy z determinacją walczy o stosowne zapisy, które jak najszybciej powinny być dostosowane do norm europejskich. Platformy cyfrowe i sieci kablowe rozpowszechniające filmy i seriale czerpią bowiem ogromne zyski z pracy artystów i pozostałych wykonawców, dlatego też powinny płacić im za to należne wynagrodzenie. Szacuje się, że każdego roku tracą oni z tego tytułu ponad 41 mln zł.

  Media

  Anna Kalczyńska: Ostatni rok dał mi duży oddech i dziś już oglądam „Dzień Dobry TVN” z dystansem. Zmiany doceniamy po jakimś czasie

  Prezenterka nie ukrywa, że na początku trudno było się jej pogodzić ze zmianami kadrowymi w „Dzień Dobry TVN”,  bo dobrze czuła się w tym formacie śniadaniowym i wiązała z nim duże nadzieje. Teraz jednak, patrząc na wszystko z perspektywy czasu, zdążyła się już przekonać, że ta zmiana na ścieżce zawodowej była jej potrzebna, bo dała motywację do działania na innych płaszczyznach. Anna Kalczyńska ma już nową pracę. Wkrótce na portalu Goniec.pl będzie miał premierę jej autorski program o tematyce geopolitycznej.