Newsy

Tomasz Zarzycki: Byłem na kontraktach w Azji, w Stanach i w Europie. Pokazów i sesji zdjęciowych było tam bardzo dużo

2019-02-15  |  06:11

Nowy Mister Polski nie ukrywa, że polubił modeling i nie traktuje go tylko jako pracy, lecz także jako kolejne hobby. Jest dumny ze swoich zagranicznych kontraktów i podkreśla, że trudno byłoby zliczyć wszystkie dotychczasowe zlecenia. Model wielokrotnie uczestniczył w pokazach największych projektantów i pozował na łamach poczytnych magazynów. Na co dzień jego największymi pasjami są motoryzacja i sporty ekstremalne. 

Tomasz Zarzycki ma 26 lat i pochodzi z Łodzi. W ubiegłym roku został Misterem Ziemi Łódzkiej, a od kilku lat pracuje jako model i ma na swoim koncie wiele kontraktów zagranicznych.

– Byłem w Azji, w Stanach, w Europie – na każdym zakątku świata. W Azji spędziłem więcej czasu, w ogóle w Polsce nie bywałem, więc moja mama bardzo tęskniła. Myślę, że to był główny powód tego, że namówiła mnie na ubieganie się o tytuł Mistera Polski, żeby zatrzymać mnie trochę w kraju i żebym już nie wyjeżdżał – mówi agencji Newseria Tomasz Zarzycki.

Mister Polski 2018 doskonale czuje się zarówno na wybiegu, jak i przed obiektywem aparatu. W jego portfolio są sesje do wielu prestiżowych magazynów i kampanie dla najbardziej uznanych domów mody.

– Oczywiście tego było tak wiele, że po prostu nigdy nie robiłem takiej listy, dla kogo chodziłem w pokazie czy dla kogo robiłem sesję zdjęciową. To były różnego typu magazyny. Dla „Elle” robiłem kampanię Hugo Bossa, chodziłem po wybiegach dla Dolce & Gabbana czy Giorgio Armaniego. Współpracowałem na przykład z firmą Seven, która jest bardzo duża w Azji, a w Polsce chyba tak naprawdę jeszcze jej nie widziałem – więc tego jest sporo, szczerze powiem, że nawet nie pamiętam wszystkich – mówi Tomasz Zarzycki.

Tomasz Zarzycki studiował logistykę, ale obecnie zrobił sobie przerwę od nauki ze względu na zobowiązania zawodowe. Wolny czas lubi spędzać aktywnie, na przykład szusując po alpejskich stokach.

– Modeling trochę stał się teraz też moim hobby, więc łączę przyjemne z pożytecznym. Ale moje dwa największe hobby to chyba motoryzacja i snowboard. Bardzo lubię spędzać czas w garażu. Dziadek mnie zafascynował tym całym majsterkowaniem. Kiedyś było moim marzeniem, żeby zbudować od zera z dziadkiem Forda Mustanga z 1968 roku. A drugim moim hobby jest snowboard. Co roku ze znajomymi musimy wyjechać czy to w nasze polskie góry, czy do Włoch, czy Francji – mówi Tomasz Zarzycki.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.

Konsument

Zmiany klimatu uderzają w portfele konsumentów. Podniosą ceny żywności nawet o 3 pkt proc. rocznie

Coraz wyższe średnie temperatury obserwowane na świecie przekładają się na wzrost cen żywności. Problem dotyczy zarówno krajów rozwiniętych, jak i rozwijających się. Naukowcy z Poczdamskiego Instytutu Badań nad Wpływem Klimatu obliczyli, że do 2035 roku zdarzenia klimatyczne podniosą ceny żywności o 0,9–3,2 pkt proc. rocznie, a ogólny poziom inflacji o 0,3–1,1 pkt proc. Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące zmian cen artykułów żywnościowych ze 120 krajów świata w ciągu ostatnich 30 lat.