Newsy

Trwałość makijażu można poprawić za pomocą kilku trików. Pomaga użycie toniku i bazy pod podkład

2016-04-07  |  06:00
Mówi:Karina Zienkiewicz-Janiak
Funkcja:product manager
Firma:Delia Cosmetics
  • MP4
  • Odpowiednie kosmetyki mogą sprawić, że makijaż przez wiele godzin będzie wyglądał nieskazitelnie. Podstawą jest przetarcie twarzy tonikiem, a następnie użycie bazy i podkładu odpowiednio dobranego do rodzaju skóry. Osoby aktywne i uprawiające sporty mogą zdecydować się na kosmetyki wodoodporne, zwłaszcza tusze do rzęs.

    Kobiety chcą stale wyglądać perfekcyjnie, większość z nich nie ma jednak czasu, by regularnie poprawiać makijaż. Istnieje jednak kilka prostych sposobów na przedłużenie jego trwałości i sprawienie, że przez wiele godzin będzie prezentował się nienagannie. Kluczem do sukcesu jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków już na etapie przygotowania skóry do makijażu. Podstawą powinno być przemycie twarzy tonikiem, który przywraca odpowiedni poziom pH skóry, a także sprawia, że kosmetyki kolorowe nie ważą się na skórze, nie zmieniają koloru i długo się utrzymują.

    – Kolejnym etapem jest zastosowanie bazy pod makijaż. Bardziej polecałabym na co dzień stosować bazy kremowe niż silikonowe, ponieważ te silikonowe mogą zatykać pory i wtedy powstają jakieś niedoskonałości skóry – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Karina Zienkiewicz-Janiak, product manager Delia Cosmetics.

    Na trwałość makijażu ogromny wpływ ma ponadto podkład. Kosmetyk ten powinien być idealnie dopasowany do rodzaju cery: przy skórze suchej najlepiej sprawdzi się podkład nawilżający, a przy skórze mieszanej i tłustej  beztłuszczowy. Dobrze, gdy podkład ma lekką konsystencję i rozświetlające działanie, nadaje bowiem twarzy modny tej wiosny świeży i dziewczęcy wygląd. Ostatnim etapem makijażu powinno być użycie pudru.

    – Pudry mogą być sypkie, mogą być w kompakcie, to już zależy od naszej cery. Im jesteśmy starsze, im nasza cera jest bardziej dojrzała, tym częściej powinnyśmy wybierać pudry sypkie, im jesteśmy młodsze, tym częściej możemy wybierać pudry w kompakcie – mówi Karina Zienkiewicz-Janiak.

    Wielogodzinną trwałość makijażu zapewnia także fixer. Jest to kosmetyk w formie mgiełki, którą rozpyla się na twarz po zakończeniu makijażu. Nie tylko utrwala on nałożone kosmetyki, lecz także dodaje skórze blasku i nadaje jej gładkość. Eksperci radzą jednak, by fixera używać tylko na specjalne okazje. Kobiety prowadzące bardzo aktywny tryb życia mogą się natomiast zdecydować na stosowanie kosmetyków wodoodpornych, zwłaszcza tuszu do rzęs.

    – Jeżeli mamy problem z powieką, która opada, jeżeli uprawiamy sport, jesteśmy bardzo aktywne, to powinnyśmy postawić na maskarę wodoodporną. Ona sprawi, że makijaż będzie się bardzo długo utrzymywał, a maskara nie będzie się odbijała na górnej powiece i rozmazywała na dolnej – mówi Karina Zienkiewicz-Janiak.

    Decydując się na wodoodporny tusz do rzęs, warto wybierać taki, który dobrze zmywa się zwykłymi preparatami do demakijażu, nie wymagającymi zbyt intensywnego pocierania oczu. Może to bowiem prowadzić do nadmiernego osłabienia i wypadania rzęs. 

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Film

    Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA

    Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Zawiązku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.

    Prawo

    Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli

    W ciągu ostatnich kilku lat liczba uchyleń od szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży zwiększyła się prawie dwukrotnie – z 48,6 tys. w 2019 roku do 87,3 tys. w 2023 roku – wynika z danych NIZP PZH-PIB. W efekcie coraz więcej zapomnianych chorób powraca i rośnie liczba zachorowań m.in. na odrę czy krztusiec. Wraz rosnącym odsetkiem odmów powracają pomysły, by uzależnić od szczepień miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale eksperci podkreślają, że potrzebna jest przede wszystkim edukacja rodziców.

    Media

    Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca

    Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.