Newsy

Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg powiększania i modelowania policzków. W ten sposób można się odmłodzić o 5-8 lat

2015-09-30  |  06:35

Powiększenie policzków to zabieg skierowany przede wszystkim do pań, u których ta część twarzy jest słabo uwypuklona i zbyt płaska. Może to wiązać się z uwarunkowaniami genetycznymi lub z procesem starzenia się. Wstrzykując kwas hialuronowy, można przywrócić prawidłowe proporcje twarzy i odmłodzić się o kilka lat.

– Głównym powodem popularności tych zabiegów jest to, że celebrytki, które są wyznacznikiem mody, mają powiększone policzki, więc wszyscy chcą mieć powiększone policzki. Poza tym z wiekiem tkanka podskórna twarzy zanika i policzki robią się płaskie. Powiększenie ich w umiarkowanym zakresie powoduje, że wygląda się po prostu młodziej o jakieś 5-8 lat – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle dr n. med. Marcin Jadczak, lekarz medycyny estetycznej.

Dr Marcin Jadczak podkreśla, że zabieg jest całkowicie bezpieczny. Do wypełnienia policzków najczęściej używa się kwasu hialuronowego.

– W odróżnieniu od preparatów permanentnych kwas hialuronowy się rozpuszcza. On się wchłania sam z siebie i w przypadku policzków po mniej więcej 1,5 roku preparat zaczyna znikać i zabieg można powtórzyć. A jeżeli pacjentka wyobrażała sobie, że będzie inaczej wyglądała, nie podoba jej się efekt, to można wstrzyknąć hialuronidazę i właściwie w ciągu jednej doby pozbyć się kwasu – tłumaczy dr n. med. Marcin Jadczak.

Zabieg wypełniania policzków trwa maksymalnie 10 minut. Całkowity efekt jest widoczny po ok. 3-4 tygodniach.

Mniej więcej między okiem a uchem robi się nakłucie igłą i wprowadza się kaniulę, czyli taką igłę, która ma zaokrąglony, tępy koniec. Ta igła poruszając się pod skórą nie uszkadza naczyń krwionośnych, więc raczej nie ma siniaków, jest się tylko lekko zaczerwienionym – mówi dr n. med. Marcin Jadczak.

Lekarze radzą, by przez następne dwa tygodnie unikać niskich temperatur, mocnych promieni słonecznych oraz sauny i solarium. Zabieg można powtarzać co 1,5 roku.

Mimo że minęło 1,5-2 lata i tego kwasu, który wstrzyknęliśmy, już na pewno nie ma, to twarz wygląda lepiej niż przed zabiegiem. A wszystko dlatego, że kwas hialuronowy pobudza fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu – podkreśla dr n. med. Marcin Jadczak.

Wypełnienie i modelowanie policzków kosztuje ok. 1,4 tys. zł.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.