Newsy

Gabinety medycyny estetycznej dysponują coraz nowocześniejszym sprzętem do depilacji. Najlepszy efekt daje laser diodowy

2016-07-08  |  06:00
Mówi:Natalia Wysocka
Funkcja:ekspert ds. depilacji laserowej w gabinecie Depilacja.pl
  • MP4
  • Najskuteczniejszym urządzeniem do depilacji jest obecnie laser diodowy, który ma dwie głowice, dzięki czemu zabieg jest szybki i niemal bezbolesny, a efekt trwały. Coraz popularniejsza jest również fotodepilacja lampą ksenonową IPL. W tym przypadku skuteczność jest jednak nieco mniejsza.

    Laser diodowy skraca czas depilacji i po serii zabiegów w 92 proc. owłosienie jest trwale usunięte.

    – Laser diodowy jest w pełni bezpieczny, a zabieg z jego wykorzystanie w miarę bezbolesny z racji tego, że mamy system dwóch głowic. Jedna z nich ma funkcję chłodzącą, co bezpośrednio przed oddaniem strzału chłodzi naszą skórę, druga głowica ma funkcję próżni, dzięki temu zasysa skórę i obkurcza zakończenia nerwowe – wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle Natalia Wysocka, ekspert ds. depilacji laserowej w gabinecie Depilacja.pl.

    Za najskuteczniejszy laser diodowy uważanych jest laser LightSheer Duet. Działa na długości fali świetlnej 800 nm, przekazując energię do melaniny, czyli barwnika, który jest w skórze i we włosach.

    – Wiązka lasera w laserze Light Sheer Duet ma stały kierunek. Dzięki temu oddziałuje tylko na włos i nie uszkadza naszej skóry. Laser diodowy oddziałuje tylko na melaninę, czyli widzi tylko to, co jest ciemne. Dlatego u osób z ciemną karnacją nie wykonujemy takich zabiegów, au osobom opalonym nie zalecamy – mówi Natalia Wysocka.

    Z kolei fotodepilacja z wykorzystaniem IPL możliwa jest zarówno u osób o jasnej, jak i ciemnej karnacji, również u tych, którzy mają opaloną skórę. Zabieg nie powoduje podrażnień ani poparzeń. IPL nie działa wybiórczo na włos.

    – IPL jest lampą ksenonową, w której wiązka światła jest rozproszona. To powoduje, że dociera ona nie tylko do włosa, lecz także do skóry, przez co klientki bardziej narzekają na bolesność zabiegu, a dodatkowo obniża skuteczność zabiegu, ponieważ IPL nie wnika głęboko w strukturę włosa, tylko oddziałuje na powierzchowne warstwy. Efekt jest taki, że korzystając w miarę regularnie z IPL nie mamy tego owłosienia, jednak jeśli przestajemy korzystać z tej metody, to po upływie miesiąca bądź dwóch owłosienie jest takie, jak przed zabiegiem – dodaje Natalia Wysocka.

    Najważniejsza różnica pomiędzy laserami do depilacji a lampą IPL polega na ich skuteczności oraz liczbie zabiegów, jakie należy wykonywać. Eksperci szacują, że na 1 zabieg z użyciem lasera diodowego należy wykonać średnio 3 i więcej zabiegów lampami polichromatycznymi. Dodatkowo u pacjentów wcześniej poddanych zabiegom fotodepilacji całkowite usunięcie owłosienia, np. laserem diodowym, jest znacznie trudniejsze, ponieważ cebulki włosów po naświetlaniu mogą być uszkodzone i zdeformowane.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Konsument

    Media

    Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

    Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

    Problemy społeczne

    Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

    Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.