Mówi: | Zosia Ślotała, stylistka Helena Norowicz, aktorka Katarzyna Zielińska, aktorka Kamila Szczawińska, modelka |
Polskie gwiazdy nie boją się pokazywać bez makijażu
Publiczne pokazywanie się bez makijażu to nie problem dla polskich gwiazd. Zofia Ślotała, Katarzyna Zielińska, Helena Norowicz i Kamila Szczawińska chętnie wychodzą z domu nawet bez podkładu i tuszu do rzęs. Lubią uczucie swobody, jakie daje im naturalny wygląd.
Większość polskich gwiazd preferuje delikatny makijaż, który nadaje twarzy dziewczęcą świeżość i wygląda bardzo naturalnie. Gwiazdy nie boją się także publicznie pokazywać bez nałożonego make-upu. Katarzyna Zielińska twierdzi, że prawie zawsze wychodzi z domu bez makijażu.
– Natomiast jak już gram serial, film czy biegnę z teatru, to już biegnę jak najszybciej do domu, więc szybko się go nie pozbywam i korzystam z tego, że mam piękny make-up – mówi Katarzyna Zielińska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Aktorka twierdzi, że na co dzień stosuje jednak tylko dobry krem nawilżający. Podobnego zdania jest Zofia Ślotała, której często zdarza się wyjść z domu bez makijażu. Stylistka bardzo dba o skórę, uważa bowiem, że tylko kobiety o wypielęgnowanej cerze mogą sobie pozwolić na całkowity brak makijażu.
– Wychodzę z założenia, że nie można dać się zwariować, dlatego bez makijażu zdarza mi się wychodzić dość często, ale można to robić pod warunkiem, że dba się bardzo o skórę – mówi Zofia Ślotała.
Zwolenniczką naturalnej urody jest także Kamila Szczawińska. Modelka twierdzi, że bardzo rzadko nosi makijaż na co dzień. Tylko gdy musi iść do pracy, podkręca rzęsy zalotką i używa maskary.
– Nie maluję się na co dzień. Czasami mam wakacje, śmiałam się ostatnio, że miałam 2-3 miesiące w ogóle bez makijażu – mówi Kamila Szczawińska.
Również Helenie Norowicz zdarza się wychodzić z domu bez makijażu. Modelka twierdzi, że czuje się wówczas osobą anonimową i nierozpoznawalną, a to bardzo jej odpowiada.
– Oczywiście kiedy mam występ, przyjęcie albo galę, to wtedy staram się makijaż mieć na twarzy – mówi Helena Norowicz.
Czytaj także
- 2025-05-09: Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty
- 2025-03-25: Katarzyna Dowbor: Od 30 lat uczę się pielęgnacji ogrodu. Zieleń wycisza, uspokaja i ja to uwielbiam
- 2025-04-30: Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
- 2025-03-19: Kajra: Sławomir zaskakuje mnie i totalnie zachwyca każdym utworem. Jego teksty i muzyka są zupełnie na innym poziomie
- 2025-04-10: Julia Kamińska: Nie boję się krwi, ale raz podczas takiej procedury zdarzyło mi się zemdleć
- 2025-03-14: Julia Kamińska: Dzięki roli lekarki z większą pewnością wykonywałabym teraz masaż serca. Potrafiłabym pewnie też zrobić szew na skórze
- 2025-02-19: Wycofanie się USA z WHO może mieć katastrofalne skutki. Cenę zapłacą także kraje UE
- 2025-02-11: System opieki zdrowotnej w Strefie Gazy jest zdewastowany. Ponowne dostawy pomocy humanitarnej to kropla w morzu potrzeb
- 2025-02-18: Coraz poważniejsza katastrofa humanitarna w Sudanie. Możliwości pomocy ze względu na walki są jednak ograniczone
- 2025-01-30: Za rok USA oficjalnie wycofają się z porozumienia paryskiego. To nie musi oznaczać rezygnacji z zielonych inwestycji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.